Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Боби[Мкд];3740894 напиша:
Ау да го земите Демихелис ејј, вечно благодарен ќе ви бидам. :cuc::cuc:
In your dreams:) Бокети најверојатно ќе го земеме или може оној од Бордо или двајцата:)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
се шпекулира дека волф ја зголемиле цената на 20 мил цената која ја бараше јуве за диего се надевам дека ова е обичен трач на скај италија
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Скај Италија ретко греши во прогнозите :mad::mad::mad: ... ако ова се оствари џабе ќе му биде се на Марота. Да го продадеш Диего треба да си тотално луд.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Скај Италија ретко греши во прогнозите :mad::mad::mad: ... ако ова се оствари џабе ќе му биде се на Марота. Да го продадеш Диего треба да си тотално луд.
И во врска со првите шпекулации информираше Скај дека Диего си оди - па не испадна ништо од тоа. Инаку треба стварно да си луд да го шитнеш Диего! Го гледав Капитенот против Милан и all due respect ама не може веќе да ги дава партиите како порано. Слободните удари му остануваат главно оружје.
Со продавање на Диего немаме друг на таа позиција... Не можам да разберам ЗОШТО би сакале да го шитнат кога факт е дека на утакмициве изиграни до сега во пред-сезоната е убедливо најдобар поединец!?


Скај се упорни дека Диего е се поблиску до Германија.... :zid:

----

Красич е пречекан со голем ентузијазам од навивачите кои се присутни на утакмицата против Примавера тимот.

-----

Трезеге ја евалуирал понудата од Херкулес и можно е да направи трансфер таму.



п.с. Ми мириса дека парите од евентуалната продажба на Диего ќе ги ФРЛАТ на Пацини... ОВА НЕ СМЕЕ ДА СЕ СЛУЧИ!
 
F

FuckYouAll

Гостин
Ако се подзамислиш малце и да се потрудиш да најдеш работи за Диего од оваа сезона, кои се доволно лоши за да МОРАШ да го продадеш и тоа за помалце пари од дадените за него само една сезона порано, нема да најдеш, зш и нема такви, а и лани не беше ТОЛКУ ЛОШ за да МОРАШ да го продадеш и да нема друго решение.
Затоа не верувам во ова и мислам дека е чиста шпекулација.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.352
Поени од реакции
86.541
ke moze nekoj da mi go prevede ova ili barem na kratko da go objasni sto zboruvaat.Blagodaram odnapred
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
BOOM!!!

Ди Натале на чекор до Јуве. Скај, Тутоспорт, Tутомеркатовеб и уште еден куп други медиуми потврдија. ќе да е сериозна работава. Се надевам ова не значи чао за Диего, повеќе ми мириса на замена за Трезеге...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
BOOM!!!

Ди Натале на чекор до Јуве. Скај, Тутоспорт, Tутомеркатовеб и уште еден куп други медиуми потврдија. ќе да е сериозна работава. Се надевам ова не значи чао за Диего, повеќе ми мириса на замена за Трезеге...

Moже!
Дечково е гол машина! Се надевам тоа ќе биде случај и во голема екипа како Јуве! (ако дојде, нормално) :)


Ќе изначитаме 1.000.000 шпекулации оваа недела до крајот на трансфер периодот.

_______________


По обвинувањата на Морати ("имаме многу странци?! Бар не купуваме утакмици"),
Елкан му одговара:
"Moratti беше лош лузер, а сега не знае ни да биде голем во победата."
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
BOOM!!!

Ди Натале на чекор до Јуве. Скај, Тутоспорт, Tутомеркатовеб и уште еден куп други медиуми потврдија. ќе да е сериозна работава. Се надевам ова не значи чао за Диего, повеќе ми мириса на замена за Трезеге...
Само што ќе го постирав и ја ова, како и дае не знам што им треба ова сега подобро да го задржат Трез кога веќе замената е Ди Натале.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ееее досадни се со овие шпекулации за Диего веќе не се интересни овие германциве веќе!:nerv:

--- надополнето ---

http://atdhe.net/23034/watch-juventus-a-vs-juventus-b
3-1 моментално .. Мартинез, Диего и Мота стрелци
И пази сакат да го продадат а на секој натпревар или дава или асистира!
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Ееее досадни се со овие шпекулации за Диего веќе не се интересни овие германциве веќе!:nerv:

--- надополнето ---

И пази сакат да го продадат а на секој натпревар или дава или асистира!
Тоа се само шпекулации колку да се напише нешто ... незнам кој верува на такви глупости !!
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Ди Натале е добар играч меѓутоа има 32 години, а се спомнува сума од 6-7 милиони евра ... којзнае дали вреди да се фрлат толку пари за 32 годишен играч. Абе е*ете го Ди Натале, ако замине Диего има да биде црна и оваа сезона. Тутоспорт вика дека Ди Натале е замена за Диего, КОЈ Е НА ЧЕКОР ДО ВОЛФСБУРГ. :kesa:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Ееее досадни се со овие шпекулации за Диего веќе не се интересни овие германциве веќе!:nerv:

--- надополнето ---

И пази сакат да го продадат а на секој натпревар или дава или асистира!
абе и ние бевме малце досадни за красич и некој играчи тоа е ... ако евентуално се продајт диего сакам да го донесат бензема или тевез ( малце за тевез можам да сонвам)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom