Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
И јас лошо сум го изразил моето мислење..нема везе битно утре да освоиме Тим Трофео !!!:smir:
За потсетување лани Амаури даде 2 гола по 1 на Интер и Милан ,и Јакинта 1 на Милан, завршивме 1ви..
хехех мислам дека прв пат ни беше лани шо го освојвме трофејот + 1 игравме на пенали
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Супер ,единствено ние ке имаме пауза измеѓу 2те утакмици, саат саат кој ти го дава :)

@Azzuri -да, беззначаен е овој куп, но мене од секогаш ми бил многу интересен,некако има некој специфичен шмек,пред самиот почеток на првенството, најуспешните 3 клубови, меѓусебе....не го пропуштам за жива глава..... Player to watch : DIEGO !!!! за инат ке даде 2 гола утре....
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
20:45
Juventus - Inter

21:45
Inter - AC Milan

22:45
Juventus - AC Milan


Вака ќе бидат распоредени утакмиците.
Ова ти како сакаш нели ? И јас сакам да игра Јуве во финале ама барем кажи го вистинскиот распоред...

Прва утакмица : Интер - Јувентус
Втора утакмица : Милан - Губитникот од Првиот натпревар (Интер - Јуве)
Трета Утакмица : Милан - Победникот од Првиот натпревар (Интер-Јуве)

Доколку поради ИКС причини не ми верувате а сигурно има такви одете на линков и проверете сами .Трофео Тим Куп
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Супер ,единствено ние ке имаме пауза измеѓу 2те утакмици, саат саат кој ти го дава :)

@Azzuri -да, беззначаен е овој куп, но мене од секогаш ми бил многу интересен,некако има некој специфичен шмек,пред самиот почеток на првенството, најуспешните 3 клубови, меѓусебе....не го пропуштам за жива глава..... Player to watch : DIEGO !!!! за инат ке даде 2 гола утре....
Секако дека има специфичен шмек, далеку од тоа дека не е интересен.Пријателски натпревар против Интер и Милан не може да постои!

За распоредот: Јуве-Интер е првата, втората е Милан и губитникот од првата, а третата е Милан со победникот од првата.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ова ти како сакаш нели ? И јас сакам да игра Јуве во финале ама барем кажи го вистинскиот распоред...

Прва утакмица : Интер - Јувентус
Втора утакмица : Милан - Губитникот од Првиот натпревар (Интер - Јуве)
Трета Утакмица : Милан - Победникот од Првиот натпревар (Интер-Јуве)

Доколку поради ИКС причини не ми верувате а сигурно има такви одете на линков и проверете сами .Трофео Тим Куп
Видов од ТУКА, ако не е точен не сум јас крив :wink:

Може и овие од rezultati.com знаат дека тепаме утре :) :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Видов од ТУКА, ако не е точен не сум јас крив :wink:
Нема проблем се прифаќа ... хехехе :) ја видов на википедиа све има таму за трофео тим ... се надевам утре во почетен состав да го видам Диего :P
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Нема проблем се прифаќа ... хехехе :) ја видов на википедиа све има таму за трофео тим ... се надевам утре во почетен состав да го видам Диего :P
ке биде ке биде диего нот го то волф ор шалке стај ин јуве :salut:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
2
Ова ти како сакаш нели ? И јас сакам да игра Јуве во финале ама барем кажи го вистинскиот распоред...

Прва утакмица : Интер - Јувентус
Втора утакмица : Милан - Губитникот од Првиот натпревар (Интер - Јуве)
Трета Утакмица : Милан - Победникот од Првиот натпревар (Интер-Јуве)

Доколку поради ИКС причини не ми верувате а сигурно има такви одете на линков и проверете сами .Трофео Тим Куп
Ќе ги даваат некаде или? Ај пишете коа видите и кажете некој стрим :D
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
http://football-italia.net/aug13h.html Хамбург велат дека Јуве понудил 12 милиони за Елиа, но тоа не го сметале за сериозна понуда. За едно ку*ле што направи 2 успешни дриблинзи на СП ненормалниве бараат повеќе од 12 милиони :tapp:

Кога ќе видам вакви идиотски цифри поставени од директори на некои треторазредни клубчиња среќен сум со работата на новава управа, пред се зашто донесе вистински работници и не се залетаа да плаќаат нереални цифри за преценети играчи.

Ако Диего си оди тогаш 100% сум сигурен дека ќе дојде Џеко. Ако Диего остане тогаш најверојатно ќе дојде Красич. Она што мене малку ме нервира е што управата не покажала сериозен интерес за некој лев бек што според мене е најслаба точка во тимот, но се надевам дека до 31 Август ќе се среди и таа работа. Ако земат квалитетен лев бек тогаш комотно ќе кажам дека за 2-3 години ќе ја имаме убедливо најдобрата одбрана во светот.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
Ако Диего си оди тогаш 100% сум сигурен дека ќе дојде Џеко. Ако Диего остане тогаш најверојатно ќе дојде Красич. Она што мене малку ме нервира е што управата не покажала сериозен интерес за некој лев бек што според мене е најслаба точка во тимот, но се надевам дека до 31 Август ќе се среди и таа работа. Ако земат квалитетен лев бек тогаш комотно ќе кажам дека за 2-3 години ќе ја имаме убедливо најдобрата одбрана во светот.
Дел Нери изјави дека му треба уште еден централен дефанзивец,лев бек,крило и изјави дека е можно да се донеси напаѓач само ако еден замини.Гросо не беше повикан за ниту еден од пријателските натпревари,а Јуве не може да смета само на Де Чеље како единствена опција за левата бековска позиција.Се чека да бидат продадени играчите кои се на трансфер листа,и потоа Јувентус ќе ги пополни сите позиции кои треба да се пополнат.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
лев бек се нема,а се прашувам дали Мота ќе задоволи на позиција десен бек или Зебина ќе ја завземи таа позиција.....тука е и Брацо секако...
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Дел Нери изјави дека му треба уште еден централен дефанзивец,лев бек,крило и изјави дека е можно да се донеси напаѓач само ако еден замини.Гросо не беше повикан за ниту еден од пријателските натпревари,а Јуве не може да смета само на Де Чеље како единствена опција за левата бековска позиција.Се чека да бидат продадени играчите кои се на трансфер листа,и потоа Јувентус ќе ги пополни сите позиции кои треба да се пополнат.
Да, знам за таа изјава, но времево полека мине, а некако слабо оди продажбата на играчите кои се на трансфер листа.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Значи Гросо,Тијаго,Каморанеси, се играчи кои уште не го напуштат Јувентус т.е неможат да најдат клуб кој ке ги плака дебело како шо зимат плата у Јувентус, нека остане Диего дај боже ни треба еден лев бек и ако се земе Красич и доколку не се земе нас ни треба лев бек и оваа сезона е завршена, па следната ке се оди на шпиц како замена за Трезеге и Дел Пјеро и на освежување на десната бековска позиција
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
очекувам Диего да одигра најдобро што може и сигурно да го осигура местото во тимот за до година
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom