Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
мн ке ми биде мака шо ке си оди каморанези легенда е наклубот но шо да правиме тоа е
... а за Џовинко шо ви викав ке се врати тој ке ја темпира формата за наредната сезона :vozbud: и заедно со диего би биле одличен тандем
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Не сум сигурен (може и грешам) ама мислам дека Каморанези беше еден од играчите што побара трансфер во 2006. Клубот не му дозволи да си оди и го убедија да остане. Имаше некој таков случај - мислам дека тоа беше Мауро.

Како и да е, факт е дека пружи многу добри партии и дека неговата игра значително го подигна квалитетот на Јуве. Годините си го направија своето и последниве сезони се гледа голем пад на формата кај него.
И Каморанези беше еден од играчите кои побараа трансфер во 2006 година,но потоа сепак се реши да остани и да му помогни на клубот во враќањето кон старите патеки.Со неговото останување во клубот кога клубот помина низ најтешкиот период од своето основање,и со неговата помош, Каморанези влезе во историјата на клубот како еден од најдобрите играчи кои играле во црно-белиот дрес,и играч кој ја покажа верноста кон клубот на најдобар можен начин.Беше еден и од клучните играчи во 2006 година кога Италија го освои Златниот медал на СП во Германија.Секоја чест,и му посакувам успех во иднина.

Спортскиот директор на Лион,изјави дека Претседателот на Лион разговарал со претставници на Јувентус за Bastos.линк

Bastos можи да игра и како лев бек и како лево крило.Би било одлично засилување за Јувентус по левата страна.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Бастос е одличен играч, доколку успееме да го ангажираме конечно ќе ја решиме проблематичната лева страна која не мачи последниве сезони. Околу сумата, Лион сигурно нема да го продаде за помалку од 15 милиони евра. Доколку успееме да вклучиме во трансферот некој од нашите пациенти тогаш можно е да го ангажираме.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Бастос е одличен играч, доколку успееме да го ангажираме конечно ќе ја решиме проблематичната лева страна која не мачи последниве сезони. Околу сумата, Лион сигурно нема да го продаде за помалку од 15 милиони евра. Доколку успееме да вклучиме во трансферот некој од нашите пациенти тогаш можно е да го ангажираме.
Сумата која ја побарува Лион за Бастос е 17-18 милиони,но спортскиот директор на Лион изјави дека Лион може да почне да преговара за Бастос,ако Јакинта или Сисоко би биле вметнати во преговорите.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Бастос е одличен играч, доколку успееме да го ангажираме конечно ќе ја решиме проблематичната лева страна која не мачи последниве сезони. Околу сумата, Лион сигурно нема да го продаде за помалку од 15 милиони евра. Доколку успееме да вклучиме во трансферот некој од нашите пациенти тогаш можно е да го ангажираме.

Iaquinta + 7-8мил. Тоа би било феноменално :)
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Правопис друже.. Македонска подршка друже.. Точки, запирки.. Зошто служат кај тебе на тастатура? WOW да не играш на нив?:helou::pos2:
ne be driblam na niv.
ne mi rabotat tia kopcinja

--- надополнето ---

Овој бомбашов самоубиец ваш и куртон лонче a.k.a. "hehe" од кај нас мислам дека се убедливо најнеписмени на цел форум! :icon_lol:

Што бе го баталивте красиќи за бастос а? А има ли бастос еу пасош,јас мислам дека има,веќе 3-4 години е во Франција.
de be koreec ne tuku se pravi pameten .
sasuke gledaj si ja tvojata rabota i ne tuku kazuvaj bombas samoubiec,ocigledno jagne si daval na uciliste da te pominat istorija.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Сумата која ја побарува Лион за Бастос е 17-18 милиони,но спортскиот директор на Лион изјави дека Лион може да почне да преговара за Бастос,ако Јакинта или Сисоко би биле вметнати во преговорите.
одлична вест ако Лион сака да преговара за Баштош,Јуве има уште неколку играчи кои би послужиле за мамка во вакви трансфери
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
ФАЛА МУ НА МАУРО
еве еден неубав тазе натпревар во кој лично тој (во едно полувреме мислам) беше заслужен за три гола (1 гол и 2 асистенции) - ама покрај боранијата од типот на Мелберг заврши нерешено.


 
P

PewDiePie

Гостин
de be koreec ne tuku se pravi pameten .
sasuke gledaj si ja tvojata rabota i ne tuku kazuvaj bombas samoubiec,ocigledno jagne si daval na uciliste da te pominat istorija.
Кај вас во село така ве поминуваат? :icon_lol:

Добар ти е аватарот,верувај многу добро знам кои биле солунските атентатори.............ама описмени се малку :P И немој црвенки враќам со иста мера :back:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Знаете дали Бастос има еу пасош?да ги лапнеме него и Красич:) да ги продадеме мршојадците како Григера,Гросо,Поулсен и ќе имаме некое денарче да ги земеме.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Кај вас во село така ве поминуваат? :icon_lol:

Добар ти е аватарот,верувај многу добро знам кои биле солунските атентатори.............ама описмени се малку :P И немој црвенки враќам со иста мера :back:
hahaha
abe koreec jas ne sum od selo ama ke mu smeta na tia sto se od selo i ce go citat tvojot post bidejki spored tebe vo selo ziveet samo prosti luge ,ne ispadnale od tamu doktori spored tebe.
jas ziveaam vo centar(skopje) za razlika od tebe vo severna korea.
mojot nik e istoiski za razlika od tjovot koresjki.
Ke ti kazam deka mene mi e celta da me razberete poveke od ,.,., ;'".
za crvenkite ne ti mozam nisto koku sakas moze da prakas toe e tvoe,jas za dobrite sum 100 pati podobar ama za losite sum 1000 pati polos.
Ti prv pocna da vregas i vo idnina gledaj toa da bide samo na kajgana ,kade sto se uste ne sum povrzan so kremot ,bidejki sum od ponovite. Ako si vaka i na drugi mesta i vo drustvo ne mi e cudno da si tepan bidejki si odlicen provokot,dokolku te doznaaam ke fatis menstruacija,ke krvaris
p.s jasno mi e deka milan ne donesija zasiluvanje osven glupiot grk koj e samo za vo skendija,za razlika od juventus koj se raspfrla so milioni.Znam deka gi pricita zasiluvanjata i deka ti e krivo so ne go pravi istoto i milan,mozebi e do bastos tvojata nervoza nadovrzana so prekrasnoto video od juvejuve pa pocna mene da mi odis kontra.
Kako tebe na forumot gi ima 100 koj odat vo drugi fan klubovi samo da provociraat.
 
P

PewDiePie

Гостин
^ хахах не бе другарче нема никаква нервоза а посебно не во врска со трансфер политиката на јувентус,јас имам постови во фан клубов уште пред ти да имаш профил тука и членовите знаат дека нема ни грам провокација во нив,како и да е не ми е тоа зборот јас те спомнав затоа што имаш лош правопис и не користиш македонски фонд и други членови ти имаат сугерирано да го смениш тоа..........несто сто мозес да го сменис полесно е за цитанје така,you get my point? :)

Ајт поздрав,јувенташи извинете за офтопик.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Синот на Чиро, Паоло Ферара, е пратен на едногодишна позајмица во Модена!
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
^ хахах не бе другарче нема никаква нервоза а посебно не во врска со трансфер политиката на јувентус,јас имам постови во фан клубов уште пред ти да имаш профил тука и членовите знаат дека нема ни грам провокација во нив,како и да е не ми е тоа зборот јас те спомнав затоа што имаш лош правопис и не користиш македонски фонд и други членови ти имаат сугерирано да го смениш тоа..........несто сто мозес да го сменис полесно е за цитанје така,you get my point? :)

Ајт поздрав,јувенташи извинете за офтопик.
hahaha ne sakas da priznaes znam deka te kopka toa sto juventus pravi vo transferite,i treba da te zagrizuva.
pazi drugar ti pisis za mene ovoj bombasot,samoubiecot , mene toa me navredi poveke od toa sto ne korostam makedonski fond(i imate pravo za toa i ne me nervira,znam deka sum preska)i ti upotrebuvas angliski jazik.
I za toa dobi poeni od mene.
p.s bev pesimist deka ke se razberam so tebe po citanjeto na prviot pos,t ama ne si bil takov ili mozebi se lazam.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.352
Поени од реакции
86.540
Што стана со Красиќ кога ќе доаѓа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom