Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Реално многу е подобро за сите страни што Џовинко отиде во Парма.


1. Веќе имаме премногу напаѓачи во тимот
2. Џовинко не може да игра крило поради тоа што дефанзивната игра му е 0 (нула), па затоа не го споредувајте со Мартинез и останатите...
3. Ќе имаме шанса да видиме како ќе изигра во Парма, па ако има потреба може да си го вратиме.
4. За негово добро е да игра континуирано и евентуално да прерасне во голем играч.



Друго, ве читам и не гледам дека некаде сте го спомнале Ланзафаме. Имам претчуство дека дечково ќе растура сезонава. Овие неколку натпревари што ги гледав во подготвителниов период ги изигра одлично. Исто ѕвер е и Екдал - BTW што договорија за него?




Едит:

Официјално - Џовинко потпиша за Парма!

Се работи за позајмица на една година со опција за откупување на половина од договорот на крајот на сезоната.
Парма треба да искешира €0.5 мил. за позајмицата.


Пак испадна фраер Марота, им дава опција само за откуп на ПОЛОВИНА договор. :wink:
И јас имам некое такво чувство. Досега од тоа што го гледав иделаен е за крило, трча ко коњ, има солидна техника, добар центаршут, знае да помогне во одбрана и да постигне гол. Планиран е најверојатно како замена на десната крилна позиција, но доколку добие шанса мислам дека позитивно ќе изненади
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
hahaha Луѓе,чим Џио неможеше да се наметне кај 4 тренери има нешто.hahah a tie 3 -ca treneri da gi na re4eme gubitnici a? kaj tie trojca treneri ja mislam deka cel tim ne se nametna da im ib.m se... ajde ne se nervirajte bitno e da da bideme najdobri koo sho bevme i da se vratime na starite pateki :D i deneska mn interesna utakmica ke ima golovi i mislam deka Lamzafame ke dade 2 gola .. forza juve :D STORIA DI UNA GRANDE AMORE l:d
1. Раниери - види го шо прај со Рома, Валенсија, Челзи па после зборај. Со истиот јуве успеа да избори најдобар пласман од сите.
2. Ферара - несреќен почетник
3. Жаклина - но комент
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
значи не ми е криво сега штом таков бил договорот на Марота браво за потегот се гледа дека се разбира во работата.Ајде уше 45 мин да ги напуниме тоа ирците
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Па незнам колку е паметен договорот. Еве да речиме се покажи Парма можи да бапни некое миљонче и го губиме пола. Ако не се покажи со здравје да си го носиме. Парма е таа шо избира то е малиот проблем.

Некој пренос негде? ТВ?
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Па незнам колку е паметен договорот. Еве да речиме се покажи Парма можи да бапни некое миљонче и го губиме пола. Ако не се покажи со здравје да си го носиме. Парма е таа шо избира то е малиот проблем.

Некој пренос негде? ТВ?

Не губиме во никој случај, ако не се покаже и Парма не сака да го откупи остануваме на статус кво, со тоа што имаме заработка од пола милион + Парма ќе му ја плаќа платата за цела сезона. Ако реши Парма да го купи, ја има само половината од него. За другата половина ние си диктираме цена. :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
на која програма ја има на сателитска неможам да ја најдам толку ли нема интерес утакмицава или некој асален стрим дајте пс ја најдов на ЏСК 9 арпската на 4 ја има работнички хаха што е со времево?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
на која програма ја има на сателитска неможам да ја најдам толку ли нема интерес утакмицава или некој асален стрим дајте
Пробај го овај, http://www.iraqgoals.tv/ch5.html

мене ми е тапа нето и ми сецка многу - коментаторов малку странски збора ама нема гајле
---
ќути затера убо
леле базееен
---
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
не игра мело будалата бе на клупа е хаха така дел нери нека стегне малце
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
2
1. Раниери - види го шо прај со Рома, Валенсија, Челзи па после зборај. Со истиот јуве успеа да избори најдобар пласман од сите.
2. Ферара - несреќен почетник
3. Жаклина - но комент
se izvinuvam sakav da kazam za ferrara i za zaki :D ... jas seuste sakam da ranieri da ni bide ili deshamp, ama kako sho gledam Del Neri e mn dobar i se nadevam deka ke prodolzi taka ;D
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
legenda bravo
del piero
hahaahha go goledam sega rabotnicki frcat snsi pred golot stativaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ii nema nisto 20 godisniot fudbaler na rabotnicki pogodi stativa moze da zamislete kako ke se custvuiva ako pogodese.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom