Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Овој Амаури врска нема
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
хаха еве го гол даде ..
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
седи не се заебавај гол даде:)

Амаури сакал да каже ќе даде минимум 20 гола само на тренинзи и на пријателски:)
Ако секогаш кога викав дека нема врска даваше гол ... досега ќе беше најдобар стрелец :)
Незнам што да мислам за овој ... некад покажува неверојатен потенцијал али некад ко ќе ја усере никој не го прави тоа така добро
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Колку е добар Екдал не знам по која основа е пуштен во Болоња ... штета што инвалиди како Сисоко и Мело кои не знаат пас на пола метар да дадат ќе му го земат местото
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Почнувам од Сторари, одлична резерва за Буфон, одбраната комплет за во отпад само Гросо за клупа и на Григера жената му за :sekss:, Мартинез рано му е да се каже било што, Екдал одлични топки дели убаво е да се зачуваат со Ланзафаме, Сисоко е како ЕКГ слика, Дел Пиеро премногу почна топки да троши како да нема веќе желба и жар( се надевам дека е само заради пријателскава) и Амаури и покрај дадениот гол стојам уште на ставот дека треба да си ОДИ:pop: а да имаше и две расчистувања во гол аут пред противничкиот гол :pos2:.
седи не се заебавај гол даде:)

Амаури сакал да каже ќе даде минимум 20 гола само на тренинзи и на пријателски:)
Точно, се сложувам.Вакви голови Киелини со мижење ги дава секој натпревар.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
ахахах ајде споменик да му напрает на амаури :) во торино хахахаххаха за со постигна гол хахахха под итно да се продајт
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Колку е добар Екдал не знам по која основа е пуштен во Болоња ... штета што инвалиди како Сисоко и Мело кои не знаат пас на пола метар да дадат ќе му го земат местото
Се сложувам.Екдал игра одлично, играше одлично и во Сиена минатата сезона.Имаше шпекулации дека Марота се двоумел дали да го остави Екдал во Јуве, или да го прати на позајмица да собери искуство, и по се изгледа дека се одлучил да го прати на позајмица.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
^ Сисоко навистина ме разочарува. Верував дека може да биде меѓу најдобрите деструктивци, но пасот му е ОЧАЕН што е недозволиво за играч што игра за Јуве и заработува милиони.

Голема грешка ќе биде ако го продадат Диего. Il Capitano е добар, но годините го јадат и мислам дека ова е последна сезона што би можел да ја изигра на ниво.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
^ Сисоко навистина ме разочарува. Верував дека може да биде меѓу најдобрите деструктивци, но пасот му е ОЧАЕН што е недозволиво за играч што игра за Јуве и заработува милиони.

Голема грешка ќе биде ако го продадат Диего. Il Capitano е добар, но годините го јадат и мислам дека ова е последна сезона што би можел да ја изигра на ниво.
ајде сите сакавте да остани сисоко сеа плукајте по него нене добро е нека ви прави така кога јас ви викам дека нечини сиссоко никој не ме верува и дека е премногу склон на повреди исто не ме вервите секој контакт врз него е повреда така да аут за него под итно нека оди во др клуб таму нека држи болница а за диего нема да биде продаден
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Шо сторебе офца, пенал промаши... Море да не се знаело пенал да се шутка...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom