Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Тешко Бензема, Раул скоро е заминат, а ако си замине и Бензема, Реал ќе остане само со Игуаин како напаѓач.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
1. Вчера имаше шпекулации дека Милан размислуваат да се вклучат во трката за Џеко и оваа година,и веројатно токму поради тоа е оваа изјава на Џеко во која индиректно ги повикува челниците на Милан да достават понуда,а минатата година Џеко јасно ја кажа својата желба-да игра во Милан.

2.Јасно е. Џеко минатата година имаше преку 10 изјави во кои изјавуваше дека навивал за Милан од мал,и дека со облекување на нивниот дрес ќе му се исполнел неговиот сон.Ако пропадне договорот со Џеко,Јуве веројатно ќе го ангажира Красич,и ќе се обиде да донесе некој друг напаѓач.Џеко е одличен и е класа напаѓач,но исто така треба да се гледа и неговата желба да го носи црно-белиот дрес.За секој играч што ќе дојде во Јуве,прва цел треба да му биде успех на тимот,и да го дава максимумот за тимот.Тоа било одлика во минатото на Јуве, а се надевам дека таа одлика ќе биде и во иднина.Платеници,и играчи кои сосила го носат дресот на Јуве не му требаат на клубот, а посебно во овој период, период во кој се поставува темел на една нова генерација на клубот.

Јас сметам дека Бензема е одлична опција за Јуве,Французите секогаш имале блескави кариери во Јувентус (Платини,Турам,Трезеге,Зидан,Дешамп итн), а плус ќе ги чини Јувентус многу помалку од колку што ќе го чини трансферот на Џеко.На почетокот на трансфер рокот,имаше шпекулација дека Марота размислува да го побара на позајмица Бензема со одредена откупна клаузула.
hehe nema vrska drugarce i dzeko i krasik ke igrat so srce za juventus a ne se sekavas na izjavite na krasik do pred da se zainteresira juventus? ah bree kurnazista edni golemi :)
ako igracot navija za drug klub neznaci deka nema da igra so srce za klubot vo koj igra momentalno i krasik saka da igra vo milan ama vide deka ne go saka milan i pocna da izjaviv deka saka da igra vo juventus i samo juventus saka da ispadne od rusija covekot nema idnina tamu
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Дечки не мни се верува дека ке има ама во случај да има стрим за Јуве-Ал Наср веднаш да се постира тука линк, поздрав
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Дечки не мни се верува дека ке има ама во случај да има стрим за Јуве-Ал Наср веднаш да се постира тука линк, поздрав
[FONT=&quot]tutor drugar ke ima javija na tutosport deka ke davaat ... plus jas ja gledav pred nekoj den so trentino vo zivo na net :) nemaj gajle ke postiram jas nekoj strim

Inaku ne se sekirajte mnogu ЏEKO nema шansi da otide vo Milan pred se zatoa шto tie nemaat pari ni za mastiki a kamo li za takvo igraчISTE :D[/FONT]
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
[FONT=&quot]tutor drugar ke ima javija na tutosport deka ke davaat ... plus jas ja gledav pred nekoj den so trentino vo zivo na net :) nemaj gajle ke postiram jas nekoj strim

Inaku ne se sekirajte mnogu ЏEKO nema шansi da otide vo Milan pred se zatoa шto tie nemaat pari ni za mastiki a kamo li za takvo igraчISTE :D[/FONT]
вака значи за милан берлускони најави 860 мил за наредната година за засилувања така да вгодина милан ке брави боом на транферпазарот а за стрим рано е сеуште
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
вака значи за милан берлускони најави 860 мил за наредната година за засилувања така да вгодина милан ке брави боом на транферпазарот а за стрим рано е сеуште

извини другар ама погрешно си го разбрал или пак превел тоа што го изјавил берлускони
превод на насловот само ке ти дадам да не замарам многу .... Претседателот на Милан Берлускони предупредува дека трошењето на трансфери ке биде лимитирано ... тоа е се прочитај го убаво текстот и види што вика ... нема шанси тие да го купат ЏЕКО

Извор
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
извини другар ама погрешно си го разбрал или пак превел тоа што го изјавил берлускони
превод на насловот само ке ти дадам да не замарам многу .... Претседателот на Милан Берлускони предупредува дека трошењето на трансфери ке биде лимитирано ... тоа е се прочитај го убаво текстот и види што вика ... нема шанси тие да го купат ЏЕКО

Извор
aaaaaahahahhahahah ako ti veruvas na trac.com neznam do kaj ke stignis sepak ne mislam da vleguvam vo diskkusija so tebe
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
aaaaaahahahhahahah ako ti veruvas na trac.com neznam do kaj ke stignis sepak ne mislam da vleguvam vo diskkusija so tebe

добро нема потреба изгледа немаме исто мислење двајцата ... ама според ова како поише да си наклонет кон Милан а не кон Јуве :pos2:
нема врска ... иначе стрим ке има обавезно за гледање на утакмицата
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Qsvs - Si risparmiano 86 milioni dagli svincolati 2011

--- надополнето ---

добро нема потреба изгледа немаме исто мислење двајцата ... ама според ова како поише да си наклонет кон Милан а не кон Јуве :pos2:
нема врска ... иначе стрим ке има обавезно за гледање на утакмицата
хахах од каде пак сеа то дека сум наклонет кон милан јас ти кажав само за наредната година иначе ке побараме стрим раное со секирате ;)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Qsvs - Si risparmiano 86 milioni dagli svincolati 2011

--- надополнето ---


хахах од каде пак сеа то дека сум наклонет кон милан јас ти кажав само за наредната година иначе ке побараме стрим раное со секирате ;)
абе мора малце да се зезаме , тоа ти го реков зш си напишал за Берлускони не за друго ... иначе Дел Нери вчера изјави дека на Јуве му фалат уште 4 играчи , два бека , еден крилен играч и напаѓач (во случај некој да си замине од напаѓачите )
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
абе мора малце да се зезаме , тоа ти го реков зш си напишал за Берлускони не за друго ... иначе Дел Нери вчера изјави дека на Јуве му фалат уште 4 играчи , два бека , еден крилен играч и напаѓач (во случај некој да си замине од напаѓачите )
да да сеа баш читав и баш така е ... мора да се доведат уште 2 бека напагач мора под итно пошо сите шо ги иаме (респект кон сите ) али доволно се стари веке и ја немаат таа брзина ко порано... крило мора да се земи и тоа како неможеме само на мартинез да се потприме
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
да да сеа баш читав и баш така е ... мора да се доведат уште 2 бека напагач мора под итно пошо сите шо ги иаме (респект кон сите ) али доволно се стари веке и ја немаат таа брзина ко порано... крило мора да се земи и тоа како неможеме само на мартинез да се потприме
искрено да ти кажам сеа кога читам реал за 10 милиони евра го земал Кедира а ние дадовме 12 милиони за Мартинез (што играч ке беше тој да му ебам све) ич не ми се допаѓа Мартинез ама се надевам дека кога ке почне сезоната ке ми го смени мислењето
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
искрено да ти кажам сеа кога читам реал за 10 милиони евра го земал Кедира а ние дадовме 12 милиони за Мартинез (што играч ке беше тој да му ебам све) ич не ми се допаѓа Мартинез ама се надевам дека кога ке почне сезоната ке ми го смени мислењето
ахам добро то шо плукате по играчот ме терате да повторвам јес да 12 мил можи се мн али има наспат во сериа а неколку години добро ја познава има 27 години а кога дојде каморанеси и тој имаше 27 години а беше платен 9 мил значи 3 мил помалце од мартинес и стана едено од најдобрите крила а додека пак немаше настап во сериа а и не ја познаваше толку тоа е еден плус за мартиес
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
ахам добро то шо плукате по играчот ме терате да повторвам јес да 12 мил можи се мн али има наспат во сериа а неколку години добро ја познава има 27 години а кога дојде каморанеси и тој имаше 27 години а беше платен 9 мил значи 3 мил помалце од мартинес и стана едено од најдобрите крила а додека пак немаше настап во сериа а и не ја познаваше толку тоа е еден плус за мартиес
ке видиме што ке биде ... јас пак викам дај боже да се прослави
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom