Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
значи пак ќе повторам,Џеко има капацитет да биде новиот Бобо Виери(во најдобрите денови).....опасност надвор од 16сетникот,за внатре нема потреба од коментар,со Диего (барем јас така замислувам) би биле одличен тандем.....за Красич велев дека вреди да се дадат 15 мил,но за Џеко 40 ќе да се премногу.....Амаури и некое милионче би бил совршен епилог за Јуве,меѓутоа....
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Волсфбург сакаат само пари така да ни Амаури нема да го вметнеме во трансферот ни Диего ни никој,над 30 милиони не се дава за Џеко,уште недокажан во италијанско,а за тоа новиот Шева новиот Виери ќе треба првин да се докаже во италијанско а не во Волсфбург изиграл неколку добри сезони и готово меѓу најдобрите напаѓачи у свет е.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Wolfsburg bara 35 milioni evra za Dzeko, suma koja mislam deka e nedostizna vo momentov za Juventus Link
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
И ја би го задржал Трезеге. Тоа што е легенда и што остана коа му беше најтешко го прави уште посилно моето мислење дека он треба да остане, а Јакинта и Амаури да си одат кои патем се и поголеми дупиња од Трезеге.
Трезеге во досегашниве подготовки се покажа дека е боље и од двајцата. А, секако неможе да се ослунуваме на него и доколку остане само тој од напаѓачите ќе мора да купиме уште еден нов класа-шпиц како Џеко, Агуеро, Форлан, Суарез. И со тоа би склопило солидна напаѓачка четворка (Дел Пиеро, Трезеге, Диего и тој новиот). :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
проблемот кај Трез беа честите повреди последниве две сезони....се работи за расен стрелец,забивањето голови му е во крвта
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Мислам дека треба да се пренасочиме кон Форлан или Суарез...Овие Волзбург ке ни ја извадат душата и на крај пак нишо.Ни требаат повеќе играчи на пр.Централен бек,лев бек,крило и шпиц.Како шо тргнале работиве само шпиц нов ке имаме,а ако немаат алтернатива за Џеко може евентуално крило да зееме ако се вратиме по Красич...Со ваков состав без нови играчи на позициите кој ги наведов не е паметно да се шиткаат играчи.Да остант треба сите шпица ке ни бидат од корист.По мене ја би го шитнал само зебина зошто е трети десен бек вишок е и е најголемо дрво во Јуве.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Како ги спремаат физички

нема лабаво!! tonight we dine in hell!!:):)
300MoviePoster3.jpg
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Дај не биди смешен со постов , Амаури колку вреди бе ? 50 милијарди ???
А да не се пикаш тука на ова место оти не те бери, а, шо викаш? Како шо не влегвам кај вас јас, така и ти нема да влезиш кај нас.

Оди требисе, нема шо да кажиш ти кој колку вреди.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
А да не се пикаш тука на ова место оти не те бери, а, шо викаш? Како шо не влегвам кај вас јас, така и ти нема да влезиш кај нас.

Оди требисе, нема шо да кажиш ти кој колку вреди.
Don't mess with Picasso
300.jpg
:pos2:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.351
Според SkySport,процедурата за преселување на Каморанези во олимпијакос се комплицира. атинскиот клуб,денеска го ангажирал Данецот, Денис Ромедал, кој игра на истата позиција од Каморанези, и според Sky трансферот на Каморанези во олимпијакос е скоро пропаднат. линк
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Трезеге не би требало да замине , легенда на клубот , играч кој секогаш може да изигра подобро од сите така наречени напаѓачи што ги има во моментов Јувентус!!!
Амаури? Хмм... вода да му носи може!
Кои се тие напаѓачи што ќе го заменат? Џеко со 35 милиони?
Ако нека дојде , добар шпиц е несомнено. Но без Трезеге , не можам да го замислам Јувентус.
Да замине во пензија , ајде де ! Ќе знам каде завршил кариера.
Ама вака , не би било во ред.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Трезеге не би требало да замине , легенда на клубот , играч кој секогаш може да изигра подобро од сите така наречени напаѓачи што ги има во моментов Јувентус!!!
Амаури? Хмм... вода да му носи може!
Кои се тие напаѓачи што ќе го заменат? Џеко со 35 милиони?
Ако нека дојде , добар шпиц е несомнено. Но без Трезеге , не можам да го замислам Јувентус.
Да замине во пензија , ајде де ! Ќе знам каде завршил кариера.
Ама вака , не би било во ред.
Trezeguet i Camoranesi vednas neka gi pakuvat kuferite, ne se potrebni veke vo Juventus.... gi nemaat vise tie polni baterii za da igrat vo Juventus.
Inaku, deneska ke ima sostanok Agnelli so Marotta, za transferot na Edin Dzeko (secondo TUTTOSPORT)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.351
Inaku, deneska ke ima sostanok Agnelli so Marotta, za transferot na Edin Dzeko (secondo TUTTOSPORT)
И како што се најавува,на таа средба Марота ќе му пренесе на Ањели детали од разговорот со Директорот на Волфсбург,Хенес и ќе ја одредат тактиката со која ќе настапат во преговорите (а овој ден е наречен за клучен ден за трансферот на Џеко во Јувентус).

Портпаролот на атинскиот клуб заинтересиран за Каморанези изјави дека не можат да си дозволат да го ангажираат и Каморанези после ангажманот на Ромедал. линк
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
И како што се најавува,на таа средба Марота ќе му пренесе на Ањели детали од разговорот со Директорот на Волфсбург,Хенес и ќе ја одредат тактиката со која ќе настапат во преговорите (а овој ден е наречен за клучен ден за трансферот на Џеко во Јувентус).
Доста бе со Џеко си мислиш којзнае што ќе купуват 35М хммм не се заебавајте за 35М ќе се купар уште 3ца добри играчи :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom