Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
сепак благодарност за услугите на Каморанези кој најдобрите денови ги помина во Јувентус и италијанската репрезентација....очигледно е дека мораше да има разделба,нека му е со среќа
да да башка во наша држава иде

--- надополнето ---

сеа во фан клуб милан ги видов новите дресови на милан.добри се мада немаат кој да ги носи и им требаат поголеми броеви ради http://www.sportal.mk/WBStorage/Articles/21557771B11B154FAEF93CF5BCC39FAE.jpg нашите се боље

--- надополнето ---

Росела Сенси ја дава Рома на продажба
сака да му биде секретарка на ањели а не она ке ја води рома паметна жена:pos2:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Време беше да се разделиме од Камо годините го прават своето со среќа понатаму нема да го заборавам останувањето во Серија Б на Камо
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Камора:( еден од поомилените играчи,мораше ли кај гејците да иде,како и да е еден од најдобрите играчи на јуве во последните 10 години.

GRANDE CAMORA
camoranesi.jpg
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
п.с зетот на Дел Нери починал во сообраќајна несреќа,condoglianza.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Албин Екдал најверојатно ќе се пресели во Болоња.

За Каморанези ќе добиеме 2 милиони евра од Олимпијакос. Следни на трансфер листата треба да бидат Гросо, Григера, Салихамиџиќ, Трезеге ... Ја би го продал Јакинта а би го оставил Трезеге. Последниве две сезони Јакинта игра катастрофално, башка можеме да му земеме многу повеќе од сумата за која Трезеге ќе го продадеме.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Јакинта до пред повредата играше добро после му падна формата
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
more abe eden molinaro so ne znaes da se izbrise posle WC go kupia za 3.9 miliona evra so zanci dvojno od toa so bi mozelo da se zeme od kamoranezi jas mislam deka i 10 miliona se malku za kamoranezi ne mi e jasno da ne gi fanalo nekoj toploten bran imat mineto niz afrika
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
ако јуве стигна да собира пари од легенда играч што не го напушти јуве кога му беше најтешко алал им вера :tapp: нека ги шитнат гросо зебина поулсен салихамиџич на јакинта пари да ќарат а ова ке ги шиткале каморанези и трез :kesa:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
знам за овој играч од ФМ надежен и треба да му даат шанса.за 2-3 години сигурно ке го видиме таман кога сторари и манингер нема да бидат нешо.за приателскиве не веруам дека ке го пуштат
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Албин Екдал најверојатно ќе се пресели во Болоња.

За Каморанези ќе добиеме 2 милиони евра од Олимпијакос. Следни на трансфер листата треба да бидат Гросо, Григера, Салихамиџиќ, Трезеге ... Ја би го продал Јакинта а би го оставил Трезеге. Последниве две сезони Јакинта игра катастрофално, башка можеме да му земеме многу повеќе од сумата за која Трезеге ќе го продадеме.
Многу е веројатно и двајцата да ги продадат.Имаше шпекулации дека Тотенхем биле спремни да одвојат 10 милиони евра за Јакинта, и можно е Јакинта да биде продаден.

Каморанези последнава сезона во Јуве ја играше без никаковмотив,плус тоа и повредите имаа придонес за неговата лоша форма,и веќе повеќе од очигледно беше тоа дека му е потребен нов предизвик.Играчот направи многу за Јуве,остана во клубот кога му беше најпотребен и му посакувам се најдобро во новиот клуб.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Многу е веројатно и двајцата да ги продадат.Имаше шпекулации дека Тотенхем биле спремни да одвојат 10 милиони евра за Јакинта, и можно е Јакинта да биде продаден.

Каморанези последнава сезона во Јуве ја играше без никаковмотив,плус тоа и повредите имаа придонес за неговата лоша форма,и веќе повеќе од очигледно беше тоа дека му е потребен нов предизвик.Играчот направи многу за Јуве,остана во клубот кога му беше најпотребен и му посакувам се најдобро во новиот клуб.
шо ке праат марота и дел нери не ка праат но другата година сакам да се спремаат за одбрана на некој трофеј освен европа лига. очекувам да бидеме први или втори во сериа а , а купот треба да го зееме.друго се ке биде неуспех.
за каморанези мо посакувам среќа во животот но не и во новиот клуб - олимпиакос :tapp: поболе у мулан да отидеше
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Со среќа Камо...никогаш нема да се заборави неговото има во Јуве...Легенда...
Него што е ова плачење од некои фанови тука не ми е јасно..Минатата сезона ги отеравме у пм сите играчи,сакавме огромни промени,новауправа,тренер играчи...Новата управа го прави токму тоа, РЕМОНТ од корен, и сега не ви чини? Зошто овој си оди зошто оној,па колку години се Камо,Трез,Јакинта? Малку ли придонес имаат за Јуве до сега? што повеќе мислите дека имат да дадат за клубот на тие години?Не многу бидете сигурни. Не сваќајте погрешно, треба споменици за овие играчи да се градат на Деле Алпи, НО Јуве треба да оди напред,треба да се врати на самиот врв, каде што припаѓа. Форца ЈУВЕ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom