Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Дешамп изјави дека направил голема грешка што го напуштил Јувентус, и дека ако би имал повторно шанса, пак би се вратил да биде тренер на Јувентус.

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“It was not a sudden turnaround, but I should’ve waited a little and avoided making this huge mistake. Now I know, I take full responsibility and it cost me a great deal, because the football world did not understand why.[/FONT][FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular] Resigning after promotion seemed pointless, but I was young and paid for a lack of experience.”[/FONT]
„Не е случајно свртување, но требаше да почекам уште малку и да ја одбегнам оваа голема грешка. Сега јас знам, ја преземам целосната одговорност и тоа ме кошташе одличен договор, бидејќи фудбалскиот свет не разбира зошто. Отказот веднаш после влегувањето во Сериа А изгледаше безцелно, но јас бев млад и платив за малото искуство.

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“Never say never, although to be honest it seems unlikely, as they are the same directors who I worked with last time. If I were them, I wouldn’t have me back.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“I am happy at Olympique Marseille now, but Juve are always Juve. Would I go back? Yes.”[/FONT]
„Никогаш не вели никогаш, макар што да бидам искрен изгледа неверојатно, бидејќи таму се истите директори со кои работев минатиот пат. Ако бев на нивно место, јас немаше да се примам назад. Јас сум среќен во Марсеј сега, но Јуве е секогаш Јуве. И дали сакам да се вратам? Да“
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
вакви натпревари се добиваат само со напад...вечерва имаме можност да видиме дали навистина го заслужуваме тоа фамозно 4то место годинава!!! по сите пехови,падови и повреди,вечерва Зак има што да одбери-па нека му ја мисли...
Де Чеље подобро се снајдува како крило одколку како бек,типчето е спремно,па ќе може да го покрива преспориот Гросо-по мене и не е толку лоша замислата,макар со Кандрева ќе имаме далеку постабилен и посилен среден ред! Ил Капитано го сакам рамо до рамо со центарфорот(кој и да е стартер вечерва),само така може да биде опасно по голот на Интер,другиве едвај помислуваат да шутнат кон голот....битно е првите 20 минути да се игра сталожено и мирно,да се избегне притисокот од Интер и да потераме наша игра-само така и ќе има резултат
! Форца Јуве !
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
хахаха абе имаш тема за тоа во игри не тука.Ќе видам вечер неможам сеа да издржам да почне утакмцава
Ќе ти пратам линк по приватна порака на тропху и после утакмицата очекувам повратна :vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.671
Поени од реакции
5.352
Oфицијално 4-3-1-2 формација:


  • 1
    Buffon Gianluigi
  • 15
    Zebina Jonathan
  • 5
    Cannavaro Fabio
  • 3
    Chiellini Giorgio
  • 6
    Grosso Fabio
  • 4
    Melo Felipe
  • 22
    Sissoko Mohamed Lamine
  • 8
    Marchisio Claudio
  • 28
    Diego
  • 10
    Del Piero Alessandro
  • 9
    Iaquinta Vincenzo

Buffon

Zebina--Cannavaro--Chiellini--Grosso

Melo--Sissoko--Marchisio

Diego

Iaquinta--Del Piero
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Oфицијално 4-3-1-2 формација:


  • 1
    Buffon Gianluigi
  • 15
    Zebina Jonathan
  • 5
    Cannavaro Fabio
  • 3
    Chiellini Giorgio
  • 6
    Grosso Fabio
  • 4
    Melo Felipe
  • 22
    Sissoko Mohamed Lamine
  • 8
    Marchisio Claudio
  • 28
    Diego
  • 10
    Del Piero Alessandro
  • 9
    Iaquinta Vincenzo

Buffon

Zebina--Cannavaro--Chiellini--Grosso

Melo--Sissoko--Marchisio

Diego

Iaquinta--Del Piero
најдоброто во моментов јбг што ви реков диего ќе игра:vozbud:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Се надевам на фер игра вечерва и нека победи подобриот, као демек има шанса послабиот:smir:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Ајде пред мечот да ве расположувам со една вест: Рафа Бенитез и Јувентус веќе се договорија ... пред неколку часа.. ЛИНК
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Ајде со Господ напред, нека ни е со среќа. Да се надеваме дека нашиве нема да не фрлат во депресија во оваа петочна вечер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom