Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ајде вечер да се реши шампионот во Италија, а? шо викате? :vozbud::vozbud::vozbud:
Јас верувам дека играчите на Јувентус имаат сила, мотив и желба да го совладаат Интер, како секогаш низ историјата и кога биле во криза и кога не им одело, во дербито на италија да биде поуспешниот противник.
Секако, и да изгубиме, и да бидеме декласирани, и било што да се случи, нема шанси тоа да ми ги смени чувствата према Јувентус, затоа што веројатно, сезонава е најоправдано такво нешто да се случи. Сепак, мислам дека нема да има нешто такво. Најбитно е секако, да се покаже желба кај играчите за надигрување и за победа.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Sky Sport ја најавува 4-2-3-1 формацијата, а Тутоспорт ја најавува 4-4-2, ама со поинаков распоред на играчите во однос на Gazzeta:

Buffon

Zebina--Cannavaro--Chiellini--Grosso

Camoranesi--Melo--Marchisio--De Ceglie

Iaquinta--Del Piero


Јакинта после катастрофалниот натпревар против Каљари мислам дека не заслужува да стартува од почетокот на натпреварот, a тандемот во нападот подобро е да биде составен од: Дел Пиеро-Амаури, отколку Јакинта со Дел Пиеро, за кој тандем се докажало дека не функционира баш најдобро.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Sky Sport ја најавува 4-2-3-1 формацијата, а Тутоспорт ја најавува 4-4-2, ама со поинаков распоред на играчите во однос на Gazzeta:

Buffon

Zebina--Cannavaro--Chiellini--Grosso

Camoranesi--Melo--Marchisio--De Ceglie

Iaquinta--Del Piero


Јакинта после катастрофалниот натпревар против Каљари мислам дека не заслужува да стартува од почетокот на натпреварот, a тандемот во нападот подобро е да биде составен од: Дел Пиеро-Амаури, отколку Јакинта со Дел Пиеро, за кој тандем се докажало дека не функционира баш најдобро.
Левата страна ни е УБИСТВО !!!:toe:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Sky Sport ја најавува 4-2-3-1 формацијата, а Тутоспорт ја најавува 4-4-2, ама со поинаков распоред на играчите во однос на Gazzeta:

Buffon

Zebina--Cannavaro--Chiellini--Grosso

Camoranesi--Melo--Marchisio--De Ceglie

Iaquinta--Del Piero


Јакинта после катастрофалниот натпревар против Каљари мислам дека не заслужува да стартува од почетокот на натпреварот, a тандемот во нападот подобро е да биде составен од: Дел Пиеро-Амаури, отколку Јакинта со Дел Пиеро, за кој тандем се докажало дека не функционира баш најдобро.
Што бе, уште не сме го продале овој Де Чеље?:pos2: Сериозно, по левава страна има да го лапнеме ко поп сарма. Ме фаќа паника да гледам што ќе ни се случува по таа страна:tapp:
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Sky Sport ја најавува 4-2-3-1 формацијата, а Тутоспорт ја најавува 4-4-2, ама со поинаков распоред на играчите во однос на Gazzeta:

Buffon

Zebina--Cannavaro--Chiellini--Grosso

Camoranesi--Melo--Marchisio--De Ceglie

Iaquinta--Del Piero


Јакинта после катастрофалниот натпревар против Каљари мислам дека не заслужува да стартува од почетокот на натпреварот, a тандемот во нападот подобро е да биде составен од: Дел Пиеро-Амаури, отколку Јакинта со Дел Пиеро, за кој тандем се докажало дека не функционира баш најдобро.
Ако веќе се игра 4-4-2 тогаш ова е ОК, само мислам дека Кандрева треба да добие предност пред Де Чеље, оти е фудбелер во секоја смисла на зборот за разлика од вечниот, пропаднат талент на Јуве, Де Чеље. И Аамури наместо Јакинта.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
едит САМОУБИСТВО!!!!!
Mаикон делува по таа страна ... Можеме да замислиме каков ќе биде епилогот со тоа што на нашата лева страна играат буквално двајца леваци со по две десни нозе :vozbud::vozbud:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Sky Sport ја најавува 4-2-3-1 формацијата, а Тутоспорт ја најавува 4-4-2, ама со поинаков распоред на играчите во однос на Gazzeta:

Buffon

Zebina--Cannavaro--Chiellini--Grosso

Camoranesi--Melo--Marchisio--De Ceglie

Iaquinta--Del Piero


Јакинта после катастрофалниот натпревар против Каљари мислам дека не заслужува да стартува од почетокот на натпреварот, a тандемот во нападот подобро е да биде составен од: Дел Пиеро-Амаури, отколку Јакинта со Дел Пиеро, за кој тандем се докажало дека не функционира баш најдобро.
Оваа 4-4-2 е во секој случај подобра од таа со Momo - Melo - Marchisio заедно во средина. Само би го вратил Де Чеље поназад на местото на ГроЗо, а лево крило Кандрева.

За Јакинта се согласувам, ни на клупа не би го седнал јас.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Де Чеље изиграл лошо 1-2 натпревари и ајде се е кривицата во него ? :tapp:

Ахх, ке го видите сега вие Де Чеље, само пазете на Гросо од колку на него ... катастрофа е Гросо, а Де Чеље за него е БОГ!!

Исто така Јакинта сакам АУТ, појма нема од кога се врати од повредата .. премногу го уништи.
Дел Пиеро денеска гол од слободен удар, очекувам! :vozbud:
Цврста игра и победа нормално!!
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Знам дека сите мисли се на дербито, ама еве едно интервју (не знам дали е постирано поназад) каде што Дешамп вели дека со задоволство би се вратил во Јуве

http://www.football-italia.net/apr16t.html
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Оваа 4-4-2 е во секој случај подобра од таа со Momo - Melo - Marchisio заедно во средина. Само би го вратил Де Чеље поназад на местото на ГроЗо, а лево крило Кандрева.
Јас мислам дека е подобро да се почне со 4-3-2-1 формацијата.

Buffon

Zebina--Cannavaro--Chiellini--De Ceglie

Sissoko--Felipe Melo--Marchisio

Del Piero--Candreva

Amauri
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Јас мислам дека е подобро да се почне со 4-3-2-1 формацијата.

Buffon

Zebina--Cannavaro--Chiellini--De Ceglie

Sissoko--Felipe Melo--Marchisio

Del Piero--Candreva

Amauri
Многу повлечено ми изгледа ова, со тројца дефанзивно настроени играчи во средината. Не е многу умно да се чека Интер да напаѓа, особено кога немаме никој во екипа што може да истрча брза контра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom