Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Честито победата, каква таква победа и сега ни е многу потребна. Голема благодарност до Мело искрено не спаси.

И сега видов за тоа што се случило пред натпреварот, навивачите едноставно претерале, оправдувам протести она ова, али удирање на играчите не, сепак за се има лимит.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
конечно да видиме дека и еФ.еМ. е присутен на натпреварите на Јуве,голема благодарност:tv:
Се гледа дека одамна немаш гледано утакмица на Јуве. :smir:

Имаше еден овде на форумов (не знам точно кој беше) пиша дека Амаури бил подобар од Трезеге денес. Цела сезона годинава кога играше Амаури (96% од натпреварите годинава) игравме 10 играчи против 12 играчи, 10 за нас, 12 за противниците, Амаури играше од кај нив, не го сметам за наш играч. Ова не важи само за 3 натпревари сезонава, една со Сампдорија кога тепавме 5:1, со Аталанта кога тепавме 2:5 и со Ајакс кога тепавме 2:1.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Честитки за победа!!

Кога се повреди Диего, ја сменивме формацијата 4-4-2 највероватно ако добро приметив, Џовинко отиде на левата страна (фала богу)и останатите како што стоеа работите.
Мело се извади КОЛКУ-ТОЛКУ со овој погодог и мислам дека се извини на навивачите и постапи правилно за да не биде одсвиркуван.
Буфон мен оф д меч :pos2: Човекот слезе долу кај аут линијата и даваше подршка на сите, секоја чест каков Јувентино !! ..

Мора да се работи повеќе со Џовинко многу е посвежно така, сега башка кога ке паузира Диего сигурно 1-2 натпревари од повредата, 4-4-2 формација е најидеалната.
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
имаме тешко гостување кај удинезе но мора да се оди на победа тоа ни е единствена опција во сите последни 7 натпревари иако ке биде многу тешко имаме гостувања кај интер и милан
Udinese - Juventus 4/3/10 Juventus - Cagliari 4/11/10 Inter Milan - Juventus 4/17/10 Juventus - Bari 4/25/10 Catania - Juventus 5/2/10 Juventus - Parma 5/9/10 Milan - Juventus 5/16/10
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Честито победата, каква таква победа и сега ни е многу потребна. Голема благодарност до Мело искрено не спаси.

И сега видов за тоа што се случило пред натпреварот, навивачите едноставно претерале, оправдувам протести она ова, али удирање на играчите не, сепак за се има лимит.
Артан незнам јас за ова,дај нешто поопширно,линк или нешто слично.
 

Lucky Luciano

Forza Juventus
Член од
19 ноември 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Дајте линк нешо на протестите да видиме што се дешавало :helou:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Се гледа дека одамна немаш гледано утакмица на Јуве. :smir:

Имаше еден овде на форумов (не знам точно кој беше) пиша дека Амаури бил подобар од Трезеге денес. Цела сезона годинава кога играше Амаури (96% од натпреварите годинава) игравме 10 играчи против 12 играчи, 10 за нас, 12 за противниците, Амаури играше од кај нив, не го сметам за наш играч. Ова не важи само за 3 натпревари сезонава, една со Сампдорија кога тепавме 5:1, со Аталанта кога тепавме 2:5 и со Ајакс кога тепавме 2:1.
ако ти е идол,земи си го дома:smir:се надевам ќе си го најде чарето летово,за малце лексилиуми да пропијам од оваа сезона благодарејќи на неговите игри...
 

Lucky Luciano

Forza Juventus
Член од
19 ноември 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
И повторно натпревар каде Јувентус прима гол.
Тоа мн тапа одбрана имаме секоја утакмица гол се прима порано каде бе со турам и канаваро десно замброта лево киелини по 20 гола у сезона примавме најјака одбрана у европа имавме...
До година мора да се купи еден партнер на киелини јак и кришито да се врати лев бек да игра десно касерес ваљда боље ке иде така :smir:
п.с. играјте ја у клади гол-гол секоја утакмица :wink:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Nedved: "Se la Juve ha bisogno di me, io abito a Torino"

изјава на Недвед,"ако јуве има потреба од мене,живеам во Ториноrulez,да го вратиме Недвед во било која функција:)
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Артан незнам јас за ова,дај нешто поопширно,линк или нешто слично.
Дајте линк нешо на протестите да видиме што се дешавало :helou:

Имате некоја страна поназад :wink:

Конечно победа иако добиена многу потешко од што треба да биде, прикажаната игра тапанарија!
За сезонава две работи ме плашат:
1) да не влеземе во ЛШ
2) да си оди Џовинко. Ваков талент НЕ СМЕЕ да се испушти. Мислам дека после ова денес ќе добива малку повеќе минутажа. Греота е да скапува на клупа.

На крај - Фелипе Мело! :)

п.с. Момци ГроЗо и Легро заебаа за голот, погледнете убаво како тој куртонот со број 33 не чува никој.

п.п.с ALEX CHE GOL!!!:vozbud:
 
F

FuckYouAll

Гостин
ако ти е идол,земи си го дома:smir:се надевам ќе си го најде чарето летово,за малце лексилиуми да пропијам од оваа сезона благодарејќи на неговите игри...
Aбе ти незнајш шо зборвиш.Tрезеге во 18 утакмици има дадено 7 гола а Амаури во 27-8 има дадено 4 гола. И кој е појак сега?
 

Lucky Luciano

Forza Juventus
Член од
19 ноември 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Nedved: "Se la Juve ha bisogno di me, io abito a Torino"

изјава на Недвед,"ако јуве има потреба од мене,живеам во Ториноrulez,да го вратиме Недвед во било која функција:)
Обавезно вракање на недвед вакви луге ни требаат :wink:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Aбе ти незнајш шо зборвиш.Tрезеге во 18 утакмици има дадено 7 гола а Амаури во 27-8 има дадено 4 гола. И кој е појак сега?
се префрле муабетот...цитиран бев за еФ.еМ.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom