Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Не знам јас шо очеквите повеќе од екипа во која Кименти е најдобар играч...

али не се секирајте ќе ви донесе Секо играчи летово ...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.118
А тоа малку е? На единствениот класичен централен дефанзивец на Јуве на овој натпревар му дава незаслужен црвен картон во 25 минута, го остава Јувентус да игра скоро 70 минути со играч помалку,а поради повреди, класични 2 десни бека играат како централни дефанзивци, а и на Брацо не му е класична позиција да игра десен бек.Секако нема оправдување за овој пораз, Закерони исто така згреши, наместо Григера во игра требаше да влези Поулсен како централен дефанзивец, а можеби и да го почне натпреварот од првата минута.
Токму ова го зборам цело време. Со тој состав што излеговме(тоа е проблем само на Јуве и на никој друг, јебига тие ни се играчите), можеби заслуживме да загубиме. Судијата замеша прсти, не само да загубиме, туку и да испаднеме. Затоа него го прогласив за играч на натпреварот.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Епа не испаѓај будала со такви постови, пошо не си ни видел што се случило.


Другарски совет :wink:
Не сум будала јас,вие сте што после секој пораз де судии ви се криви,де нешто друго,де на Дел Пиеро копачките не му биле врзани.
Признајте си што ви кажав лошо.
Да се изгуби од екипа ко Фулам е голема срамота не се бламирајте сеа на тие со втор состав треба да им играте.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.118
Не сум будала јас,вие сте што после секој пораз де судии ви се криви,де нешто друго,де на Дел Пиеро копачките не му биле врзани.
Признајте си што ви кажав лошо.
Да се изгуби од екипа ко Фулам е голема срамота не се бламирајте сеа на тие со втор состав треба да им играте.
Те молам не ме приморувај да влезам во караница со сите фанови на Милан, со кои патем добро си стојам и им го почитувам тимот. Поразот на Милан од Цирих да не е помал срам и да не не треба да им се игра со втор состав?
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Те молам не ме приморувај да влезам во караница со сите фанови на Милан, со кои патем добро си стојам и им го почитувам тимот. Поразот на Милан од Цирих да не е помал срам и да не не треба да им се игра со втор состав?
Срам е,али барем не се вадам со судии си признавам срам дека е,и самите играчи се виновни.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.118
Срам е,али барем не се вадам со судии си признавам срам дека е,и самите играчи се виновни.
Па како да признаам дека е срамота кога судијата не осакатува во 20 минута и неоправдано ни го исклучува единствениот стопер во екипата? Потоа при 2-1 за Фулам им дава пенал, потоа уште еден црвен и продолжува две и пол минути.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Па како да признаам дека е срамота кога судијата не осакатува во 20 минута и неоправдано ни го исклучува единствениот стопер во екипата?
Па прашај си го судијата зашто го исклучил,мене ми беше друго муабетот цело време го вртите тој муабет со судиите и кога треба и кога не треба.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Абе какви судии,какви глупости,Јувентус оваа сезона личи на третокласен тим.Ма кој сака нека игра во одбрана не е никако дозволиво да се примат 4 голови од Фулам.Не џабе само зборите Јувентус е тиња оваа година.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Тоа е тоа. Секој коментар е излишен, освен СО ЈУВЕНТУС ДО СМРТ па нека пукнат душманите!!!
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Па прашај си го судијата зашто го исклучил,мене ми беше друго муабетот цело време го вртите тој муабет со судиите и кога треба и кога не треба.
Другар, во Фан Клуб: Јувентус си.

...не Интер.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.118
Па прашај си го судијата зашто го исклучил,мене ми беше друго муабетот цело време го вртите тој муабет со судиите и кога треба и кога не треба.
Мене после некој чист како солза пораз на Јуве (еве ќе го земам за пример твојот Милан), обично ме нема неколку саата на форумов и давам коментар дури во 2 или 3 сабајле. Во меѓувреме сум некаде излезен да се издувам и да ми излезе нервозата. Меѓутоа на вакво нешто немам каде да се издувам и морам тука да го изнесам мојот гнев. Мое мислење е дека вечерва не бевме оштетени, туку осакатени со исклучувањето на Канаваро, кој, пак ќе речам ни беше единствениот стопер на располагање.

Абе какви судии,какви глупости,Јувентус оваа сезона личи на третокласен тим.Ма кој сака нека игра во одбрана не е никако дозволиво да се примат 4 голови од Фулам.Не џабе само зборите Јувентус е тиња оваа година.
Никој не вика дека не е тиња, ама токму затоа и не им е потребна помош на другите за да го победат. Затоа ми е чудно зошто такво судење кога и без нивно одмагање сме слаби.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Тоа ти е играта кога не им може гзот.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom