Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Финалињата не се релевантнен показател според мене бидејќи тоа е Аlmost is nothing
Можеби финалињата не се огромен фактор кога ќе се спореди со тоа да се освојат тие финалиња,но сметам дека и тие се огромен фактор за константноста на тимот во одреден временски период.Сепак, во статистиката се бројат и одиграните финалиња.Константоста не е иста кај клуб што игра 5 последователни финалиња, и тим кој ја освојува ЛШ, но наредните 5-6 години максимум што достинува е 1/8 финале.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Забегавме скроз.....Првин беше муабетот Јуве меѓу првите четири екипи ,па залкучивме дека не е,потоа зошто да биди челзи пред руги екипи кои наполно заслужуваат да бидат межу првите десет,па те пробив со факти дека не заслужува да биди бидејќи челзи никаде го немаше во девееесетите години:toe:,нели зборуваме заа последните 2 децении,не се титули?добро историја не се гледа ама кога се вели за успешност одма се гледаат титулите А НЕ ФИНАЛИЊАТА..Па Милан има најповеќе финалиња во ЛШ АМА повторно реал е најуспешен тим....ЗОШТО?...зборот ми беше дека Интер,Ајакс,Порто заслужуваат да бидат пред челзи во европа со постигнатите успеси во овие 20 години во Европа..а Јувентус според мене го делат петтото место со Баерн ....вака некако.Реал,Манчестер,Барселона,Милан,Јувентус/Баерн....реал и манчестер ги ставив поради константно добри што се во домашните првенства и барселона е тука,а Милан 4 поради тоа што има малце титули во домашното првество...Баерн и Јуве се тука според мене!



Освен финанскиски ништо не е:toe: губи ти во финале секоја година па види како е?болката е поголема а чуството е лузерско:toe:
Juventus is historically the most successful team of Italian football and one of the most successful and recognized in the world. According to the International Federation of Football History and Statistics, an international organization recognized by FIFA, Juventus were Italy's best club of the 20th century and the second most successful European club in the same period.
Overall, the club has won 51 official competitions, more than any other team in the country; 40 in the national First Division, which is also a record, and 11 in UEFA and world competitions. It is the third most successful club in Europe and the sixth in the world, with the most international titles officially recognized by one of the six continental football confederations and FIFA.

Top 25
(1 January 1991 - 31 December, 2009).PositionTeamPoints1 Barcelona8072 Manchester United7263 Real Madrid633 Juventus6335 Milan6206 Internazionale6057 Bayern Munich5998 Arsenal5949 River Plate50310 Chelsea49111 Liverpool45512 Porto44713 Roma44514 Ajax42115 Boca Juniors42016 Valencia39817 Parma37318 São Paulo36819 Rangers36420 Lazio34221 Lyon33922 Atlético Madrid31923 Werder Bremen31724 Borussia Dortmund28525 Paris Saint-Germain284Last updated 21 January 2010 * Current Standings
Не знам што се расправате кога има цел институт кој се занимава со статистиката.Интернационалнта Федерација за Фудбалска историја и статистика е признаена од ФИФА и многу поише знае и од тебе и од мене и од сите нас на форумов.И не си пишувајте као шо ви одговара зашо табелата јасно кажува дека Јувентус го дели 3 место заедно со Реал, иако Милан има поише титули во ЛШ.Што значи дека не се најбитни титулите во ЛШ за да видиме кој е поуспешен.Ај :salut:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Само да се пишело нешто бе.
Од недостаток на вистинити информации, измислуваат лажни.

Лажи ме
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Одлична вест, Касерес нема потреба да се прави операција. Вчера се претпоставуваше дека повредата што ја има Касерес на стомакот, најверојатно ќе мора да се санира со операција, но по денешните прегледи кои Касерес ги имаше во Барселона и Минхен, е отфрлена можноста Касерес да се прави операција, а дополнително ќе се утврдува колку време ќе биде потребно Касерес да ја излекува повредата. ЛИНК
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
позади добриот коњ многу прашина се крева...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Tuttosport денеска направи листа на најверојатни засилувања и тактика која ќе ја употребува идниот тренер на Јувентус.



Ако остане Закерони се претпоставува дека формацијата ќе биде 3-4-3 а Јуве ќе ги ангажира Џеко,Варгас и Мексес:

Buffon

Mexes--Legrotaglie--Chiellini

Caceres--Sissoko--Melo--Vargas

Diego--Dzeko--Candreva


Aко дојде Прандели се претпоставува дека формацијата ќе биде 4-2-3-1, а Јуве ќе ги ангажира Ван Дер Веил, Варгас, Мексес и Џилардињо:

Buffon

Van Der Weil--Mexes--Chiellini--De Ceglie

Melo--Marchisio

Iaquinta--Diego--Vargas

Gillardino

Aко пристигне Бенитез се претпоставува дека формацијата ќе биде 4-4-2, а Јувентус ќе ги ангажира Варгас, Шкртел, Кајт, Ван Дер Веил и Пацини:

Buffon

Van Der Weil--Skrtel--Chiellini--De Ceglie

Kuyt--Felipe Melo--Sissoko--Vargas

Iaquinta--Pazzini


Aко пристигне Дон Фабио Капело се претпоставува дека формацијата ќе биде 4-4-2, а Јувентус ќе ги ангажира Мексес, Кајт, Варгас и Игуаин.

Buffon

Caceres--Mexes--Chiellini--De Ceglie

Kuyt--Felipe Melo--Sissoko--Vargas

Amauri--Higuain


LINK

A весникот Leggo пишува дека ова лето можна е да се преговара за замена Буфон-Рибери, а Липи притискал Јуве да го ангажира Федерико Маркети од Каљари, кој најверојатно ќе биде заменик голман на Буфон на СП во Јужна Африка, во Италијанската Репрезентација.​
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
СОСТАВОТ НА КАПЕЛО Е НАЈДОБАРРРРРРРРРРРРРРР :wink:

СОСТАВОТ НА ПРАНДЕЛИ Е КАТАСТРОФАЛЕН БЕЗ SISSOKO
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Дон Фабио Капело .... најдобар состав :smir:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Мене составот на Прандели највише ми се свиѓа, само со една мала корекција. Коа веќе го имаш Варгас у тим, офанзивен по лева страна бекот треба да биде добар во дефанзива, а Де Чеље не е толку корисен во дефанзива. Затоа место да се купи Ван дер Веил подобро би било да се купи некој лев бек кој е добар во дефанзива, а десно да си игра Касерес.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Дон Фабио Капело .... најдобар состав :smir:
Најмногу гласови на Тутоспорт добиле составите на Прандели и Закерони.

Закерони 35%
Прандели 35%
Бенитез 20%
Капело 10%
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Битно Де Чеље и Легротаље да се окосница на одбраната и за наредна сезона , можда со нив ќе освоиме некако 3 место ...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
9.753
Добри се составите, но каде се Диего и Сисоко во некои од нив? Во овие двајца, заедно со Маркисио, Џиџи и Киелини гледам основа за тимот од идната сезона. Несватливи ми се некои од работиве што ги гледам погоре...

Иначе и мене оној на Прандели ми е некако најдобар, само место Џила друг напаѓач, Џеко или Фабиано би било повеќе од доволно. Би го тргнал ДЧ од левата бековска позиција, и би го ставил таму Варгас, а на местото на вториов, би го пробал Џовинко. Доколку евентуално се има уште пари, а мислам дека би останале, би зел солидно десно крило.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
За составиве .... најнесватливо ми е со кој памет Игуаин е сместен во тимот? Имате 100 милиони да им го откупите на Реал? Тие не си го даваат најдобриот стрелец така :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom