Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не се нервирајте, одиме понатаму во ЛЕ. Иако одбраната ни е швајцарско сирење Фулам не е тим што е во можност да не исфрли, барем не со овој резултат што го има и со играта што ја покажаа. Не заборавајте дека Јуве сезонава игра подобро на гостински терен.

Мислам дека на Мело му се ствара непотребен притисок, сега кога почна да прикажува добри партии. Пошто на никој од управата не му текнува да застане во негова одбрана со што ќе му ја зголеми самодовербата, очекувам деновиве Зак да застане во одбрана на Мело.
Точно е тоа дека Јуве сезонава игра подобро на гости ... Причината за тоа се навивачите кои вршат притисок врз играчите на домашен терен во текот на натпреварот (било кој игран на домашен терен) ...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
9.753
Оладете малце бе мајкуму, нема смисла меѓу себе да се препуцавате...

Иначе, за дуелот со Фулам, се најавуваат следниве 11-мина:

Голман
Zebina Poulsen Cannavaro De Ceglie
Sissoko Marchisio Candreva
Diego
Trezeguet Del Piero​

Во многу лош момент се повредија Манингер и Киелини, но што е тука е, навикнати сме. Очекувам цврст натпревар во Лондон, и секако пласман понатака.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Не знам зашто толку ја напаѓате stara_dama човекот има свои мислења, и секако ние навивачите на Јувентус не сме навикнати на вакви резултати, криви се сите од управата и најголемиот број играчи тука спаѓа и Melo не ги покажа своите квалитети .....................п.с. и ве молам немојте да се закачате тука меѓусебе на форум,................4ЕVER BIANCONER
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Оладете малце бе мајкуму, нема смисла меѓу себе да се препуцавате...

Иначе, за дуелот со Фулам, се најавуваат следниве 11-мина:

Голман
Zebina Poulsen Cannavaro De Ceglie
Sissoko Marchisio Candreva
Diego
Trezeguet Del Piero​

Во многу лош момент се повредија Манингер и Киелини, но што е тука е, навикнати сме. Очекувам цврст натпревар во Лондон, и секако пласман понатака.
Подобро Поулсен да игра CB отколку Зденката. И мислам дека би требало Гросо да игра наместо Де Чеље.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Не знам зашто толку ја напаѓате stara_dama човекот има свои мислења, и секако ние навивачите на Јувентус не сме навикнати на вакви резултати, криви се сите од управата и најголемиот број играчи тука спаѓа и Melo не ги покажа своите квалитети .....................п.с. и ве молам немојте да се закачате тука меѓусебе на форум,................4ЕVER BIANCONER
Овде никој ништо нема против Лејдиво, али тепа филм ко ние свирци да сме овде и да не знајме што се случува во Јуве!! Ко само тој да има навивано од 6-7 одд за Јуве!! Ко тој да е пуштен од управата на Јуве овде за да ни дели совети!! И како можи само неговите мислњеа да се правилни?? :toe:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Forza JuVenTuS

Овде никој ништо нема против Лејдиво, али тепа филм ко ние свирци да сме овде и да не знајме што се случува во Јуве!! Ко само тој да има навивано од 6-7 одд за Јуве!! Ко тој да е пуштен од управата на Јуве овде за да ни дели совети!! И како можи само неговите мислњеа да се правилни?? :toe:
Ок е друже форза ЈУВЕ:smir:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Овде никој ништо нема против Лејдиво, али тепа филм ко ние свирци да сме овде и да не знајме што се случува во Јуве!! Ко само тој да има навивано од 6-7 одд за Јуве!! Ко тој да е пуштен од управата на Јуве овде за да ни дели совети!! И како можи само неговите мислњеа да се правилни?? :toe:
Види манге ... кој ти рече дека моите мислења се правилни? За мене се , за тебе или за некој друг не знам и не ме интересира ...

Јас горе долу на фан клубов си комуницирам нормално со луѓево (на моменти пожустро , али без навреди и такве ми ти работи) , е ти сеа шо на секој мој пост ставаш капаче од 2-3 збора значи дека со тебе нешто не е во ред , дали во недостаток на интелегенција да се вклучиш во конверзација или да напишиш подолг пост не знам ...

ај биди ми жив и здрав ... :wink:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.006
Поени од реакции
393
Види манге ... кој ти рече дека моите мислења се правилни? За мене се , за тебе или за некој друг не знам и не ме интересира ...

Јас горе долу на фан клубов си комуницирам нормално со луѓево (на моменти пожустро , али без навреди и такве ми ти работи) , е ти сеа шо на секој мој пост ставаш капаче од 2-3 збора значи дека со тебе нешто не е во ред , дали во недостаток на интелегенција да се вклучиш во конверзација или да напишиш подолг пост не знам ...

ај биди ми жив и здрав ... :wink:
Ние сме доволно интелегентни... Али ти си надпоросечно интелегентен, и кога паѓаш на наше ниво за тебе немам доволно интелегенција!! Сепак се сфаќаме!! Советнику:smir:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Голиште беше тоа ... инфаркт утакмица :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Иначе, за дуелот со Фулам, се најавуваат следниве 11-мина:

Голман
Zebina Poulsen Cannavaro De Ceglie
Sissoko Marchisio Candreva
Diego
Trezeguet Del Piero​

Во многу лош момент се повредија Манингер и Киелини, но што е тука е, навикнати сме. Очекувам цврст натпревар во Лондон, и секако пласман понатака.
Поулсен и во Севиља неколку пати има играно како централен дефанзивец, и е далеку подобро решение, отколку Григера.

Со оглед на поставеноста на играчите на средината, Закерони очигледно е дека не планира да се брани во Лондон, со оглед дека Маркизио и Кандрева се поофанзивни, што според мене е далеку подобра опција отколку катанаџо.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Кога го гледам тоа,срцето ми е исполнето до даска.:vozbud::Juventus:

 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Гледам пак Мело муабет се отворило на темава, изгледа имате многу кратко памтење, па заборавивте дека Мело спаси ЧИСТ гол на последнава утакмица кога ја расчисти од гол линија со глава. Ама ај ќе пишеме колку да има нешто напишано...:coffee:


Како беше за наредна рунда, некој од Werder - Valencia?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom