Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.697
Поени од реакции
3.648
Не бе која излезна врата и каква канта , прво Ферара сега е Ѕакерони крив , не игра на пожелната позиција, иначе е ѕвер , првотимец во Бразил шо би рекле некои :tv:
Денеска Моџи имаше изјавa во врска со случувањата во Јувентус.
Во еден дел од интервјуто вели. . .

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“Juventus have some very good players, but they are put on the pitch without respect for their characteristics.

Melo is a good anchor man, but he is deployed as a playmaker. Diego is a trequartista, but he is worked as a central midfielder.
[/FONT]
Значи Моџи е познат по тоа што нема влакна на јазикот кога е во прашање моменталниот Јувентус и се поврзано со него.
Во ниедна негова изјава нема кажано дека Мело е слаб играч. Во конкретнава изјава делува дури и како да го брани од сите критики, нешто што Секо заборавил да го направи.

Еве, барем тебе ти се релевантни изјавите на Моџи. . .
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Денеска Моџи имаше изјавa во врска со случувањата во Јувентус.
Во еден дел од интервјуто вели. . .

Значи Моџи е познат по тоа што нема влакна на јазикот кога е во прашање моменталниот Јувентус и се поврзано со него.
Во ниедна негова изјава нема кажано дека Мело е слаб играч. Во конкретнава изјава ми делува дури и како да го брани од сите критики, нешто што Секо заборавил да го направи.

Еве, барем тебе ти се релевантни изјавите на Моџи. . .
Навивачите треба повеќе да протестираат против управата а не по Мело,веќе кога ги имаме тие играчи не треба да ги исвиркуваат цело време,тоа само им прави притисок,тие играчи се нема други,глупост жива ќе биде ако го продадеме Мело.Моџи неколку пати го има истакнато тоа и според него Мело е добар играч а Моџи ретко греши за играчи
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Не се нервирајте, одиме понатаму во ЛЕ. Иако одбраната ни е швајцарско сирење Фулам не е тим што е во можност да не исфрли, барем не со овој резултат што го има и со играта што ја покажаа. Не заборавајте дека Јуве сезонава игра подобро на гостински терен.

Мислам дека на Мело му се ствара непотребен притисок, сега кога почна да прикажува добри партии. Пошто на никој од управата не му текнува да застане во негова одбрана со што ќе му ја зголеми самодовербата, очекувам деновиве Зак да застане во одбрана на Мело.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Денеска Моџи имаше изјавa во врска со случувањата во Јувентус.
Во еден дел од интервјуто вели. . .

Значи Моџи е познат по тоа што нема влакна на јазикот кога е во прашање моменталниот Јувентус и се поврзано со него.
Во ниедна негова изјава нема кажано дека Мело е слаб играч. Во конкретнава изјава ми делува дури и како да го брани од сите критики, нешто што Секо заборавил да го направи.

Еве, барем тебе ти се релевантни изјавите на Моџи. . .
Сите нешто почнавте и да се слагате со изјавиве од Моџи ... кога ќе рече нешто што ви одговара во право е , а во други случи само кења колку да привлече внимание :tv:

уосталом го гледаме Мело на терен каков е , му благодариме на Моџи што ни кажа :tv:
 

Juventin0

Alex Del Piero
Член од
23 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
2
Абе ти си запнал за тој мело шо сакаш тој да ти прај другиве ако спијат ..почетокот можи грешеше ептен ама сега добар е се поправа .. ја незнам шо очекуваш од него да напрај ..
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.697
Поени од реакции
3.648
Сите нешто почнавте и да се слагате со изјавиве од Моџи ... кога ќе рече нешто што ви одговара во право е , а во други случи само кења колку да привлече внимание :tv:

уосталом го гледаме Мело на терен каков е , му благодариме на Моџи што ни кажа :tv:
Се сложувам со изјавите на Моџи тогаш кога истите се поклопуваат со моето мислење.
Ова дека на Мело му се даваат погрешни задачи го дрвев од кога ја доби кантата па наваму. Сега, после некој месец Моџи го кажува истото.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Штета што немаме тренер кој ќе му ги даде на Мело вистинките задачи ...

иначе само за информација од кога дојде Ѕакерони Маркизио ја превзеде одговорноста за организација на нападите и игра многу поповлечено , значи Мело веќе ја нема таа задача ... но ете пак е крив тренерот , Мело во никој случај , тој е само жртва на социјализмот во Југославија .

Штета голема што Јувентус ќе му ја упропасти кариерата на играчиште како Мело ...
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
ако можи да дај некој статистика за тоа како играл Јуве со Ф:М: во тимот и без него
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
иначе само за информација од кога дојде Ѕакерони Маркизио ја превзеде одговорноста за организација на нападите и игра многу поповлечено , значи Мело веќе ја нема таа задача ... но ете пак е крив тренерот , Мело во никој случај , тој е само жртва на социјализмот во Југославија .
А кој го криви Мело?
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
На тутојуве има интервју со Ѕак кадешто гостуваше во една спортска емисија и зборува за проблемите на Јуве,за натпреварот со Сиена,за Мело кажува дека бил задоволен од него,зборува за повредите за тренинг центарот Виново (подлогата,влажноста на воздухот) и за тоа што откако ќе му заврши договорот т.е. дали управата ќе му понуди нов,и ред други работи.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Незнам што толку се замарате околу тоа кој бил крив а кој не за ремиво, кога од авион се гледаше дека има нешто матно, Јуве отсекогаш давал бодови на екипи кои му се блиски, за Сиена бод во Торино е огромна работа, замислете сега каков е моралот кај тие играчи, иако се последни на наредниве утакмици ќе влегуваат со друг пристап кон играта, една утакмица може многу работи да смени за поедина екипа (сетете се на нашиот случај со баерн), кој и да играше вчера резултатот ќе беше сигурно x, кога на нас ни требаат бодови Сиена секогаш ни има давано, еве се стишија и медиумите сега сите ќе ќ***** дека сме немале среќа и такви слични работи, да ја тепаш Фиорентина на гости, да водиш 3-0 до 10 минута со Сиена дома и на крај да заврши 3-3 и слеп човек да е па ќе ти каже дека има нешто матно, а во врска со изјавата на Моџи, човекот е во право, и баш чекам да видам дали ќе се осмели да се врати во ЈУВЕ, ако го направи тоа, секоја му чест :wink:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ја сум воздржан од враќање на Моџи.Ама мислам дека за Јуве е само фамилија АЊЕЛИИИИИ
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Се сврте муабетот пак околу Мело, а??

Мое мислење е дека е добар играч кој има потенцијал со добар ментор да стане најдобар на својата позиција. Ова е само мое мислење и затоа ова е форум за секој да го каже своето мислење.

Мислам дека треба да се коментира по критички, не Мело кога ќе згреши еден пас сите го ругаат, а Дел Пиеро ако утне некоја шанса сите „мижиме“ пред тоа, тоа е факт!

Јас искрено верувам дека со реконструкција на одбраната, зајакнување на клупата и пред се добар тренер, убеден сум дека овие момци имаат потенцијал да бидат шампиони во Италија и да постигнат одличен успех во Европа.

Само се молам парите наменети за трансфери во летниот преоден рок правилно да се искористат. Ако тоа се случи сигурен сум во успехот.

Ако Јуве и Милан играат како што знаат Интер никогаш нема да бидат шампиони. И Меси и Роналдо да го земат џабе е. го немаат она победничкото во себе.

FORZA JUVE, don't worry, be happy :smir:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
21-03-2010 Serie A Siena-Bologna

24-03-2010 Serie A Lazio-Siena

28-03-2010 Serie A Siena-Genoa

03-04-2010 Serie A Atalanta-Siena

11-04-2010 Serie A Siena-Bari

18-04-2010 Serie A Catania-Siena

25-04-2010 Serie A Udinese-Siena

02-05-2010 Serie A Siena-Palermo

09-05-2010 Serie A Fiorentina-Siena

16-05-2010 Serie A Siena-Inter



Ако утакмица била местена-ништо чудно, еве ги екипите со кои игра Сиена до крајот на првенството.Гледате дека игра со некои екипи што ни се конкуренти за 4 место и сигурно дека Сиена на овие утакмици би му вратила на Јуве за услугата што и даде бод на Олимпико.

Тоа е само да кажеме едно размислување според мене.Не ме сфаќајте озбилно за тоа.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
21-03-2010 Serie A Siena-Bologna

24-03-2010 Serie A Lazio-Siena

28-03-2010 Serie A Siena-Genoa

03-04-2010 Serie A Atalanta-Siena

11-04-2010 Serie A Siena-Bari

18-04-2010 Serie A Catania-Siena

25-04-2010 Serie A Udinese-Siena

02-05-2010 Serie A Siena-Palermo

09-05-2010 Serie A Fiorentina-Siena

16-05-2010 Serie A Siena-Inter



Ако утакмица била местена-ништо чудно, еве ги екипите со кои игра Сиена до крајот на првенството.Гледате дека игра со некои екипи што ни се конкуренти за 4 место и сигурно дека Сиена на овие утакмици би му вратила на Јуве за услугата што и даде бод на Олимпико.
сега ќе биде ПРИМОРАНА да го стори тоа-И се заканува испаѓање
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom