Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Во четврток треба чудо да се деси за да се пласираме со оглед на проблемите што ги имаме во составот.Ако сум на место на Ѕак би му дал шанса на Пинсољо да брани иако е млад неискусен и има 19 години сепак ќе има кај него мотив плус да се докаже на такви ретки можности што му се укажуваат,наместо ‘‘Циментото‘‘ кое не се помрднува од голот.Киелни пак нема да игра највероватно, не е опоравен,и одбраната ќе ни биде урда.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Во четврток треба чудо да се деси за да се пласираме со оглед на проблемите што ги имаме во составот.Ако сум на место на Ѕак би му дал шанса на Пинсољо да брани иако е млад неискусен и има 19 години сепак ќе има кај него мотив плус да се докаже на такви ретки можности што му се укажуваат,наместо ‘‘Циментото‘‘ кое не се помрднува од голот.Киелни пак нема да игра највероватно, не е опоравен,и одбраната ќе ни биде урда.
Бугаринот Киров кај е ?
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Ахам, фала за инфото. Туку како што читам многу големи проблеми ќе имаме со одбраната:tapp::kesa:
На големи маки сме осудени,утре Касерес ќе оди за Барселона каде што медицинскиот тим ќе го прегледа и заедно со медицинскиот тим на Јувентус ќе одлучат за терапија и за тоа колку ќе паузира.Добро ќе ни дојдеше да го имавме Ариаудо сега во тимот покрај сите повреди али јбг зимата го позајмивме.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Во четврток треба чудо да се деси за да се пласираме со оглед на проблемите што ги имаме во составот.Ако сум на место на Ѕак би му дал шанса на Пинсољо да брани иако е млад неискусен и има 19 години сепак ќе има кај него мотив плус да се докаже на такви ретки можности што му се укажуваат,наместо ‘‘Циментото‘‘ кое не се помрднува од голот.Киелни пак нема да игра највероватно, не е опоравен,и одбраната ќе ни биде урда.
Според мене чудо ќе се случи ако Фулам успее да се пласира.

Јуве има предност од 3-1 пред реваншот, Фулам не е тим кој може да се рамни со Јувентус ниту по историја ниту по фонд на играчи,и единствено на играчите на Јуве е да заминат во Лондон и да ја наметнат својата игра. Фулам не е Челзи или Манчестер Јунајтед , па да се плашиш дека Јуве нема да успее да се пласира, и тоа со 3-1 предност.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Според мене чудо ќе се случи ако Фулам успее да се пласира.

Јуве има предност од 3-1 пред реваншот, Фулам не е тим кој може да се рамни со Јувентус ниту по историја ниту по фонд на играчи,и единствено на играчите на Јуве е да заминат во Лондон и да ја наметнат својата игра. Фулам не е Челзи или Манчестер Јунајтед , па да се плашиш дека Јуве нема да успее да се пласира, и тоа со 3-1 предност.

Од кај си толку сигурен,кога можеше една Сиена од 3-0 на Олимпико да и дозволат да израмни на 3-3,сега на Крејвен Котиџ мислиш англичаните така ќе си дозволат пред домашна публика да не си пробат шансите за успех.Таму многу англиски екипи од врвот тешко си поминувале.Имаме квантитет на играчи ама немаме квалитет што се однесува до фондот на играчи.Цела сезона сме болница.А и да не ме сфатиш погрешно не сум песимист за утакмицата,оптимистички сум настроен длабоко во мене,ама во постот ја кажувам реалноста на која стоиме во моментот.:smir:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
ништо не е невозможно , а плус се уверивме едно 20тина пати сезонава дека Јувентус по 2-3 гола може прими ко на шала ... нит е кадарен да брка , нит е кадарен да чува резултат .. тоа е Факт

Мада ќе го поминат Фулам , премногу ќе се 2 дебакла во 4 дена да се случат ...
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
ништо не е невозможно , а плус се уверивме едно 20тина пати сезонава дека Јувентус по 2-3 гола може прими ко на шала ... нит е кадарен да брка , нит е кадарен да чува резултат .. тоа е Факт

Мада ќе го поминат Фулам , премногу ќе се 2 дебакла во 4 дена да се случат ...

Мора играчите кои ќе настапат на натпреварот да докажат дека тоа со Сиена било само лошо искуство.Сега играчите и тимот им должи многу на навивачите и тоа мора да го поправат.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Фулам неможе да не победи ни на домашен терен, во тоа сум сигурен, сигурно ке биди нерешено ова 0-0 или нешто слично барем моја претпоставка иаку они ке тргнат офанзивно. Сакам да не го видам веќе Циментото на голот туку ова младото како се викаше некој член го кажа погоре, сигурен сум дека подобро би одбранило од овој, незнае да се фрли по топка само клече.

Сигурно ке работи на тоа Зак да подобри одбраната посебно бекови, мене лично не ми се допадна како игра Де Чеље како бек, нема шанси, се гледа дека не е за дефанзивни задачи, затоа мора да го става Зак напред односно лево крило, е тогаш сме многу по опасни. Така да на лево треба да биде Гросо, како бек, и пред него Де Чеље, а десно не сакам Зденката да го видам боље Салихамизич.

У напад, стандардно Дел Пиеро - Трезеге ... :toe:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
ако Јуве испадни од подпросечен англиски тим со 3-1 позитива нека се одјави клубот од регистарот...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Од кај си толку сигурен,кога можеше една Сиена од 3-0 на Олимпико да и дозволат да израмни на 3-3,сега на Крејвен Котиџ мислиш англичаните така ќе си дозволат пред домашна публика да не си пробат шансите за успех.Таму многу англиски екипи од врвот тешко си поминувале.Имаме квантитет на играчи ама немаме квалитет што се однесува до фондот на играчи.Цела сезона сме болница.А и да не ме сфатиш погрешно не сум песимист за утакмицата,оптимистички сум настроен длабоко во мене,ама во постот ја кажувам реалноста на која стоиме во моментот.:smir:
Спортски е да се обидат да ја анулираат предноста на Јуве, исто како што е спортски да се обидеш да ги сопреш :) Не би требало да има проблем да се задржи резултатот, треба само да се изигра тактички зрело и да се чекаат на брзи контри. Огромна помош на килавата одбрана ќе им бидат Мело, Момо и Макизио, кои очекувам да играат многу повлечено за разлика од другите натпревари. Еден гол на Крејвен Котиџ и Фулам ќе го :pusk:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Уште една од многуте изјави на Моџи за сегашната ситуација во Јувентус.ЛИНК
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Како што е тајната стратегија на Ферги -додај му ја на Руни, нашата нека биде -не му ја давајте на Григера и успехот ќе биде неминовен.:pos2:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Мело им се извинува на навивачите поради неговата нервозна реакција која ја упати кон нив во последните минути од натпреварот со Сиена.ЛИНК
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom