Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Нека си ебат матер од 3-0 3-3 :tapp::tapp: на една Сиена неможат да тепаат бе, + примаат 3 гола на домашен терен од босите :uvo: Ме ебат само они на ливче ... Не вреди да се коментира !!!
You'r not alone:toe:..we are fault about that not Juventus:toe:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
абе ај не плачете,ја избегнав јуве(ми мирисаше на дубара) сите влегоа па милан ми изваде низ нос се 90 минути...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Сезонава не памтам коа последен пат сум ги ставил Јуве се ми е страв многу се непредвидливи.Ја видовте ли реакциата на Џиџи како он да брани од трибини:kesa:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Првиот гол на Сиена, Зденката му ја дава во нозе топката на Макароне му асистира и тој си постигнува гол а тоа дрвото на на нашиот гол клечи,ни да се фрли по топката.Вториот нивни гол го примаме во 25 секунда.:tapp: Ај нека им е со среќа бодот на Сиена,џабе им поклонивме бод кога пак ќе си отпаднат.Најсветли точки во натпреварот мизерен беа Капитенот и Кандрева.

А сега имаме густ распоред во четврток гостуваме на Фулам, во недела на Сампдорија,па идниот четврток гостуваме кај Наполи и после три дена со Аталанта дома.Пролетта ќе биде жешко.На секои три дена утакмици.
 
P

PewDiePie

Гостин
Дечки ај головите постирајте ги да ги ѕирнам,баш ме интересира на кој начин ја намеситиле.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Види го тоа ДРВО каква лепотица има,да и го здрвам меѓу нозете.:sekss:

 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Тоа дрвото требаше да лета заедно со Тиаго и Молинаро ... незнам зашто остана :nesum:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
ILI NEMAL SITNO ILI GI ZABORAVIL PARITE DOMA E OVA E KAKA THE BEST E MOMCEVO
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Григера - Сиена 3-3

и не ја потите со тоа наместена ... На Јувентус му требаат бодови повеќе од кога и да е ... наредни 2 утакмици се против Сампдорија и Наполи , а Јувентус ќе ги стартува од 5та позиција ... Курац беше наместена ... единствено ако Григера и Мело ја наместија бидејќи со двајца играчи помалце игравме ...
Еве го постот кој е точен за овој натпревар со Сиена, само би го дал во партнер на Григера и Чименти голаманот, немаше врска, тапа!
Каква наместена нема врска, тренерот им се посера од радување само за 1 бод, и кон публиката ја провоцираше, не верувам дека беше глума, вакво радување ...
:jaj:

Едит: без Мело, добро изигра тој, спаси чист гол.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
"Koj pagal od kruska znae" taka da ne veruvam deka Juve povtorno bi "mestel"
FORZA BIANCONERO
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Е
:jaj:

Едит: без Мело, добро изигра тој, спаси чист гол.
Шо ако спаси чист гол кога после Григера најслаб беше на терен и 70% погрешни пасови имаше на средината ...

Нека се гони у три пизде материне не ќе го чекаме 5 години да проигра ... Екдал да го имавме сезонава едно 10 пати подобар и покорисен ќе беше од овај психијатрискиов случај ...

Крив му бил Ферара , крива му била формацијата...кратко и јасно нема квалитет и психа да ја поднесе тежината на дресот кој го носи (ова важи за уште 15тина играчи кои се моментално во Јувентус)
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Шо ако спаси чист гол кога после Григера најслаб беше на терен и 70% погрешни пасови имаше на средината ...

Нека се гони у три пизде материне не ќе го чекаме 5 години да проигра ... Екдал да го имавме сезонава едно 10 пати подобар и покорисен ќе беше од овај психијатрискиов случај ...

Крив му бил Ферара , крива му била формацијата...кратко и јасно нема квалитет и психа да ја поднесе тежината на дресот кој го носи (ова важи за уште 15тина играчи кои се моментално во Јувентус)
или подобро кажано освен двајца или тројца никој друг не заслужува да го носи дресот на јуве :toe:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.697
Поени од реакции
3.648
Во четврток ке видиме чија мајка црну вуну преде.

Манингер е аут 15-20 дена. И Легро е аут ради жолти картони мислам.

На гол ке биде Кименти или младичот Пинсоло. Стопер - Зебина next to Канаваро. Десен бек - Зденкс :pos2:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Јас мислам Григи треба стопер да игра , можда ќе се пронајде себеси таму :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom