Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Гледам многу фанови поставуваат прашања каква работа ќе им заврши бод на Сиена. НИКАКВА.

Фудбалската мафија е моќна. Немам информации, но можам да замислам каков коефициент имало за нерешена особено по водсвто од 3:0 за Јуве. Со опцијата кладење во живо овој коефициент можеби достигнал и 70 (харикирам, но голема е можноста за тоа). Замислете какви пари ќе „спечалат“ поединци од овие резултати.

И, да. Кога ги тепавме Фиорентина и Фулам ги возвишувавте момците, ако сте вистински фанови ќе ве молам 2-3 пати да размислите пред да напишете нешто и да плукате по бјанконерите.

П.С. За фановите на другите клубови: Зошто не велевме дека се местени оние 8-9 натпревари кои ги изгубивме во низа??
Брат, ОК е тоа да се сака тимот, ама кој нормален може да ги возвишува после ова што ни го приредија денес. Нормално дека после победа ќе бидат возвишувани а после ваков натпревар како денешниот, плукани и пцуени. Јас лично од нервоза, искршив тастатура и сега пишувам на резервна. Замалку ќе искршев уште нешто ама успеав да се смирам.

Јас пак ќе ги сакам Јуве без оглед на се, а што се однесува на пцуењето на играчите, тоа е мала, минимална цена која мора да ја платат(демек ќе дознаат дека сум ги пцуел) за она што ми го приредија денес.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Нека си ебат матер од 3-0 3-3 :tapp::tapp: на една Сиена неможат да тепаат бе, + примаат 3 гола на домашен терен од босите :uvo: Ме ебат само они на ливче ... Не вреди да се коментира !!!
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
нека одат во пм па лево! претераа! 3-0 водство да не можеле да задржат! срамота:tapp:
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Брат, ОК е тоа да се сака тимот, ама кој нормален може да ги возвишува после ова што ни го приредија денес. Нормално дека после победа ќе бидат возвишувани а после ваков натпревар како денешниот, плукани и пцуени. Јас лично од нервоза, искршив тастатура и сега пишувам на резервна. Замалку ќе искршев уште нешто ама успеав да се смирам.

Јас пак ќе ги сакам Јуве без оглед на се, а што се однесува на пцуењето на играчите, тоа е мала, минимална цена која мора да ја платат(демек ќе дознаат дека сум ги пцуел) за она што ми го приредија денес.
ОК е тоа те сваќам. Да имав и ја тастатура при рака, веруј ми ќе настрадаше:smir: Убеден сум дека утакмицава беше продадена. Знам дека сезонава сме далеку од сјајни, особено во одбраната, ама дека вака може да се врати Сиена против нас искрено тешко ми е за верување. Head's up сигурен сум дека одиме даље во ЛЕ и ќе ги собереме 3-те бода од Неапол. Форумот затоа е форум, за секој да искаже свое мислење.

Само ме курчат навивачите на другите клубови кои ми солат памет и пишуваат неиздржани постови ама комплексите тоа прават :smir: FORZA JUVE

Лапо :zver:

http://www.football-italia.net/mar14g.html
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
2
ОК е тоа те сваќам. Да имав и ја тастатура при рака, веруј ми ќе настрадаше:smir: Убеден сум дека утакмицава беше продадена. Знам дека сезонава сме далеку од сјајни, особено во одбраната, ама дека вака може да се врати Сиена против нас искрено тешко ми е за верување. Head's up сигурен сум дека одиме даље во ЛЕ и ќе ги собереме 3-те бода од Неапол. Форумот затоа е форум, за секој да искаже свое мислење.

Само ме курчат навивачите на другите клубови кои ми солат памет и пишуваат неиздржани постови ама комплексите тоа прават :smir: FORZA JUVE

Лапо :zver:

http://www.football-italia.net/mar14g.html
taka e i ja sum od kaj tebe..beshe prodadena utakmicava na siena da ne ispadne od serija A.... juve e fer tim, da beshe nekoj drug nemashe da im ja dade oti takvi se kopilinja... sepak 3 mesto go ziame so garant :))) FORZA JUVEEE...4EVER :):):):vozbud:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
taka e i ja sum od kaj tebe..beshe prodadena utakmicava na siena da ne ispadne od serija A.... juve e fer tim, da beshe nekoj drug nemashe da im ja dade oti takvi se kopilinja... sepak 3 mesto go ziame so garant :))) FORZA JUVEEE...4EVER :):):):vozbud:
Реков јас во првиот пост од странава дека пукаме од оптимизам...

Какво црно трето место, сега ни виси и четвртото а ако продолжиме вака ќе го изгубиме и петото.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
145
Поени од реакции
2
Реков јас во првиот пост од странава дека пукаме од оптимизам...

Какво црно трето место, сега ни виси и четвртото а ако продолжиме вака ќе го изгубиме и петото.
dzabe e roma nema shansi da go zadrzi 3-to mesto bar ja taka mislam ke padne... a za utakmicata za so siena beshe namestena bidejki koa im ja dadoa topkata za prviot gol se vide deka namerno mu ja dade... i samo sho mu ja dade ja si vikam eve go golot i koa stvarno ...togas im beshe dadena topkata poradi candreva oti po greshka beshe daden golot bidejki on ne sakase da dade gol ama taka mu shkrtna... i kako moze voa gore nosat bluza so brojot 300, posle dava ushte eden i koa 301 .. od kaj znaat deka ke dade 2 gola...ama toa e ... FORZA JUVEEE :vozbud:

sepak gi poshtuvam sho im ja pustija utakmicata e toa e FER... za da ne ispadnat od serija A ::) :0
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Какво црно трето место, сега ни виси и четвртото а ако продолжиме вака ќе го изгубиме и петото.
Зошто да виси четвртото место?Нормално,ќе беше одлично доколку Јуве победеше и успееше да се искачи на 4 место уште ова коло,но Сампдорија, Палермо и Наполи не се тимови кои играат константно,па Јуве да се плаши за освојување на место кое води во ЛШ наредната сезона.

Наредниот натпревар Палермо игра со Интер, Наполи му гостува на Милан, а Јуве и гостува на Сампдорија.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
184
Поени од реакции
11
Одбраната ни е тапа,оној овчарон Григера продава топки,праи пенали,ко за Сиена да играше.Канаваро исто изигра многу лошо, не покри на време за првион гол,за Кименти да не зборам рефлекси мртов коњ:nenene:Не можеме ни една утакмица без Келини во одбрана да изиграме.Едвај чекам да се вратат он и Касерес во одбраната да заличиме на тим.Инаку единствена светла точка во мечов беше Кандрева кој изигра феноменално,типов игра се подобро и на лето обавезно треба да го купиме.
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Една работа што почнува да ми се допаѓа кај Јуве е тоа што за разлика од првите натпревари под водство на Зак каде што први примавме гол, во последните натпревари Јуве ја превзема иницијативата, покажува желба за победа и прв постигннува гол. Тоа не беше случај кај Чиро.

Во цела дискусија околу тоа дали е местена или не, заборавив да му честитам на Grande Capitano за 301 гол во неговата кариера. ЛЕГЕНДА.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
јасно се гледа дека Григера ПОДАРУВА пенал
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Тутојуве излезе со статистика дека на последните 39 натпревари на Јувентус, ниту еден играч на Јувентус нема постигнато гол од слободен удар. Тутојуве
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Одбраната ни е тапа,оној овчарон Григера продава топки,праи пенали,ко за Сиена да играше.Канаваро исто изигра многу лошо, не покри на време за првион гол,за Кименти да не зборам рефлекси мртов коњ:nenene:Не можеме ни една утакмица без Келини во одбрана да изиграме.Едвај чекам да се вратат он и Касерес во одбраната да заличиме на тим.Инаку единствена светла точка во мечов беше Кандрева кој изигра феноменално,типов игра се подобро и на лето обавезно треба да го купиме.
на една емисија го гледав џаро објаснуваше како се местат натпревари вика деека кога се мести натпревар знаат само или дефанзивците или голманот претежно во овој случај григера ке да мести:pos2::pos2::pos2::pos2:мала шала :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom