Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А па вие како можевте со Катанија...
Можевме оти играчите си играја курташак на теренот како дебили некој...а па вие ве чекам за сериозна сума(ама не сакав да ги мешам кладилниците) и успеавте да ја наместите со една гнасна екипа како сиена која не заслужува ништо освен Б лига..
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Од авион се гледаше дека е местена утакмицата:tapp: али тоа е...
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
И Сампдорија у 90 го примила голот. Цело коло изгледа е местено.:pos2::pos2:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Цело италијанско коло денеска е наместено така?

Си знаете самите која мизерија сте сезонава така да опуштете се, Сиена кур ја боли отворено си игра фудбал видовме и против Интер.

Фудбалот се игра 11 против 11 и топката е тркалезна запамтете го тоа! :)
Да, да заради отворениот фудбал се последни на табела. Плус тоа, филијала се на Јуве и до денес немаа постигнато гол против нас во овие неколку сезони откога се во Серија А. Само ме чуди што не им дозволија да постигнат уште еден.
 

Lipski

FORZA JUVE
Член од
5 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
13
По што заклучивте дека е местена?не ја гледав цела.Кога сиена си редуваат кај нас голи на терен ко да тепале тогаш не заслужуваме лига на шампиони !!!
Кој знае дали била местена дали не, ама потегот на Зак при водство од 3:2 Брацо место Легро (автоматски Зденката главен на одбраната) јас не би го направил ну у финале на ЛШ при негатива од 2 гола :toe:
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Не се нервирајте, 110 % сум сигурен дека е местена утакмицава како и цело коло. :smir:

Верувајте ми дека ќе видиме еден друг Јувентус и против Фулам и против Наполи (мислам дека играме со нив) наредната недела.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Сампдорија дава гол у 90 за 2 минути болоња израмнува на крај Рома како да не сакаше да даде гол незнам утка е цело првентсво катастрофа се разочарав од италијаниве.Не верувам дека Јуве би местел против себе да не ја тепа СИЕНА ДОМА АЛООООО
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Да, да заради отворениот фудбал се последни на табела. Плус тоа, филијала се на Јуве и до денес немаа постигнато гол против нас во овие неколку сезони откога се во Серија А. Само ме чуди што не им дозволија да постигнат уште еден.
Епа ете самиот си кажуваш дека не им одговарало под, ај отвори табела и кажи ми што им врши работа бод на Сиена?

А од друга страна несериозната игра на Јуве и киксовите на одбрана ги коштаа 3 гола.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Да, да заради отворениот фудбал се последни на табела. Плус тоа, филијала се на Јуве и до денес немаа постигнато гол против нас во овие неколку сезони откога се во Серија А. Само ме чуди што не им дозволија да постигнат уште еден.
Немаше време за уште еден ...

Епа ете самиот си кажуваш дека не им одговарало под, ај отвори табела и кажи ми што им врши работа бод на Сиена?

А од друга страна несериозната игра на Јуве и киксовите на одбрана ги коштаа 3 гола.
Не е работата за бодови.Работата е за коефициентите во кладилница ...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Најтрагично е тоа што сите не :pusk: за кладилница
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Григера - Сиена 3-3

и не ја потите со тоа наместена ... На Јувентус му требаат бодови повеќе од кога и да е ... наредни 2 утакмици се против Сампдорија и Наполи , а Јувентус ќе ги стартува од 5та позиција ... Курац беше наместена ... единствено ако Григера и Мело ја наместија бидејќи со двајца играчи помалце игравме ...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Сезонава за Јуве во серија а е тотална утка остана европа лига уше некое коло.После евентуално испагање од лига европа темава може да ја заклучите до преодниот рок
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Гледам многу фанови поставуваат прашања каква работа ќе им заврши бод на Сиена. НИКАКВА.

Фудбалската мафија е моќна. Немам информации, но можам да замислам каков коефициент имало за нерешена особено по водсвто од 3:0 за Јуве. Со опцијата кладење во живо овој коефициент можеби достигнал и 70 (харикирам, но голема е можноста за тоа). Замислете какви пари ќе „спечалат“ поединци од овие резултати.

И, да. Кога ги тепавме Фиорентина и Фулам ги возвишувавте момците, ако сте вистински фанови ќе ве молам 2-3 пати да размислите пред да напишете нешто и да плукате по бјанконерите.

П.С. За фановите на другите клубови: Зошто не велевме дека се местени оние 8-9 натпревари кои ги изгубивме во низа??
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Григера - Сиена 3-3

и не ја потите со тоа наместена ... На Јувентус му требаат бодови повеќе од кога и да е ... наредни 2 утакмици се против Сампдорија и Наполи , а Јувентус ќе ги стартува од 5та позиција ... Курац беше наместена ... единствено ако Григера и Мело ја наместија бидејќи со двајца играчи помалце игравме ...
Конечно еден паметен респект бате..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom