Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

ФорцаМилан

Гостин
ajde da ne se nervirame mala kriza... sepak i toa se slu4uva nikogas ne e sekoj den veligden.. jade od drugata nedela moze ke trgne ke gi uvidi greskite trenerov nas... pozz juveeee:vozbud:
Мала криза? алоо 2 месеца сте без победа минимум за клуб како јувентус не е дозволено да има волкава криза..али тоа е
Сум сакал Јувентус да губи,али не до волку ова е више жално
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
НЕ НИ ТРЕБА СОЖАЛУВАЊЕ АЈ МАНЕТЕ СЕ ОД ФАН КЛУБОВ ОДМА !!!ЈУВЕ ЗА СЕКОГАШ!
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Момци не бев во можност да го гледам натреварот, ама кога го видов резултатот..:kesa:

Ќе може ли некој накратко да опише како течеше натпреварот. Кој беше наш најдобар играч (ако има таков), а кој најслаб, имаше ли шанси, имаше ли игра?? Убеден бев дека проблемот е највеќе до тренерот, ама сега повеќе во ништо не сум сигурен. :salut:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Момци не бев во можност да го гледам натреварот, ама кога го видов резултатот..:kesa:

Ќе може ли некој накратко да опише како течеше натпреварот. Кој беше наш најдобар играч (ако има таков), а кој најслаб, имаше ли шанси, имаше ли игра?? Убеден бев дека проблемот е највеќе до тренерот, ама сега повеќе во ништо не сум сигурен. :salut:
меѓу подобрите,Буфон,Кандрева,Мело мислам дека незаслужено го јадеше,судијата беше кретенчина,Диего исто така другите non tanto bene:) Сисоко многу фалеше,а исто како да игравме без бекови Гросо го немаше нигде а Касерес изигра послабо од што знае и неочекувано Киелини правеше грешки ,омилениот играч на влатче дае гол со глава и тоа беше од шутевите во рамките на голот,не памтам многу и една позиција на Дел Пиеро од слободен али мора да признаам дека Ливорно играа доста добро,беа агресивни и многу спремни,ние уште се бараме,си го бараме идентитетот на стариот јуве:)
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Незнам што да кажам си продолжуваме по исто,никако да победиме веќе еднаш и да завршиме со тој долг кошмар,али се надевам дека наредниот викенд ќе победиме оти вака не може.До пред фарсополи бевме навикнати на победи,титули и радости а од тогаш работите никако да се променат посебно оваа сезона.Секогаш се случуваат такви кризи порано или покасно ќе те снајде само нашата стана историска али главата горе и со оптимизам ќе ги дочекаме и старите успешни денови.Што се однесува на натпреварот играта беше слаба на моменти во почетокот на 2 полувреме бевме поопасни али џабе немаме реализација а и средината само ја врти топката никако да успеат поконкретно со дупли пасеви и брзи додавања да отворат простор во одбраната на противникот и да дистрибуираат топки до напаѓачите кои што и они се во очајна форма.Одбраната никако да научи од старите грешки-оставајќи по некој немаркиран играч во шеснаесетникот.Едно нешто што ме изнервира покрај резултатот и играта беше и судијата кој безврска му ги покажа двата жолти картони на Мело посебно вториот.:toe:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ако не завршиме 4то место тешко нас ќе речеме Адио Буфон,Џовинко и другарите после тоа Де Чеље и Паолучи ќе ни бидат прва постава.Да не ни се случи најлошава варијанта !
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Мора да завршиме на некое од местата што водат во Лигата на Шампионите верувам дека ќе се случи тоа бидејќи - La JUVE Siamo Noi !!:pipi:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Мора да завршиме на некое од местата што водат во Лигата на Шампионите верувам дека ќе се случи тоа бидејќи - La JUVE Siamo Noi !!:pipi:
Абе сиамо нои ама не иде работава како може ливорно да не го тепаат до толку ли се сакати.Дај нека напраат резултати вака неможе а ме види некој го асоцирам на јуве и одма ме зезаат неможам да издржам вака нека тепаат :)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Абе сиамо нои ама не иде работава како може ливорно да не го тепаат до толку ли се сакати.Дај нека напраат резултати вака неможе а ме види некој го асоцирам на јуве и одма ме зезаат неможам да издржам вака нека тепаат :)
Следната здравје :)
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Море и јас глуп, сингл ја стегнав, а знам дека се боси.
Ај, друг пат, коа ќе си купат барем шангајки.
Ќути брат и јас се залетав на сингл а знаев дека нема да излезе :tapp:

ajde da ne se nervirame mala kriza... sepak i toa se slu4uva nikogas ne e sekoj den veligden.. jade od drugata nedela moze ke trgne ke gi uvidi greskite trenerov nas... pozz juveeee:vozbud:
Сериозен беше за ова ?? 2 ипол месеци сме во криза бе !! Жално е ова што се случува .. како и да е Forza Juve !!
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Абе сиамо нои ама не иде работава како може ливорно да не го тепаат до толку ли се сакати.Дај нека напраат резултати вака неможе а ме види некој го асоцирам на јуве и одма ме зезаат неможам да издржам вака нека тепаат :)

Не е само Ливорно на листата да не можат да го тепат пред тоа уште колку клубови неможеа да тепаат.Во таква тешка криза сме и самите играчи се свесни за тоа али мора со напорна работа и потење да излезат од кризата.Победнички тим и менталитет не се прави за сезона две три, години и години се прави тоа се надоградува итн.А и остави ги тие шо те зезаат не им обраќај внимание.Ништо на светот не постои шо би ми ја украло љубовта кон најтрофејниот италијански клуб.:wink:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Не е само Ливорно на листата да не можат да го тепат пред тоа уште колку клубови неможеа да тепаат.Во таква тешка криза сме и самите играчи се свесни за тоа али мора со напорна работа и потење да излезат од кризата.Победнички тим и менталитет не се прави за сезона две три години и години се прави тоа се надоградува итн.А и остави ги тие шо те зезаат не им обраќај внимание.Ништо на светот не постои шо би ми ја украло љубовта кон најтрофејниот италијански клуб.:wink:
Убаво кажано ех да беа сите како нас не како оној Торпедо предавникон :).И да не ми се верува дека Но.33 даде гол.Позз отидов ја
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
neznam so se slucuva ova e nevozmozno ali sepak do raj so juve
ps mozi da bidi i poloso:salut:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Секогаш се случуваат такви кризи порано или покасно ќе те снајде.
Jaс мислам дека во најголема криза е нападот на Јувентус. Можеби не добиваат многу корисни топки од средината, но и тие што ги добиваат ги губат на многу лесен начин, немаат никаква идеја, ниту потег со кој би биле опасни по противничкиот гол. Последните голови на Јуве се од пенал против Лацио, и Легро од прекин. Јуве нема постигнато гол од акција дури од натпреварот со Интер.Сигурен сум дека многу ќе беше поинаква состојбата, барем Јакинта ако не беше повреден. Не треба да се бара виновникот во повредите, ама не можи да се избегне фактот што доста важни играчи на Јувентус се повредени (Јакинта, Трезеге, Каморанези итн), и тоа многу влијае на лошата форма на Јувентус.

Сепак добра вест е што против Џенова се враќаат Маркизио и Салихамиџич, и Јуве ќе има повеќе опции во средината.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom