Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
J

JOEY JORDISON

Гостин
и ПОкрај слабата форма Мислам дека јуве вечерва ќе го освои мечот иако имаат 100 порази и 100 нерешени средби у последно време ....

Мора нешто да се смени во тимот ако вака се продолжи Мн Тешко ќе биде...
Се гледа дека ова сезона ств се аут ама наредна сезона ако се продолжи во исти состав МН жалам ама до тогаш гарант ќе се сменат работите и мислам повторно ќе се покаже во вистинско светло.

Forza Juve....
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Закерони нели е италијанец :tapp: ?ко шо гледам него го местат ако киксне чиро вечер ќе лета со џентиле несакам пак експерименти тренер почетник така беше и со чиро
не го преферирам заради тоа што се “докажал“ досега,фала на информацијата дека е италијанец:smir:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Oдлична статија за Чиро, читнете барем пред да плукате.

eве ви превод:

Вчера на прес конференцијата, Чиро Ферара се поздрави со Јувентус со голема достоинственост. Тренерот покажа дека е ЧОВЕК во највистинската смисла на зборот. Многу пати тука го критикувавме за неговите избори, но секогаш ја признававме неговата достоинственост и вчера, уште еднаш, ја покажа.
"Одам на Сан Сиро со голема професионалност што ја покажувам кон фудбалот и од голема почит кон клубот на кој му дадов многу, а исто и добив многу. Дојдов тука во '94 и веднаш ми беше овозможено да победувам, да станам повеќе популарен и секогаш ме плаќаа на време. Исто сакам да одам на Сан Сиро без разлика што ќе се случи понатаму. Ако некој дојде од управата и ми каже дека избрале друг пат, јас ќе ја прифатам одлуката без никаков проблем. Никогаш нема да ме слушнете да се жалам за тоа како се справив со можностите што ми ги даде Јуве, како играч, директор и сега тренер. Единствено нешто што Јуве не направи за мене е да ме направи поубав :). Со овие резултати јас би бил отпуштен дури и во ерата на Моџи" - се смее Чиро.
Ова се зборовите на личност која е благодарна на клубот кој му дал толку многу за околу 16 години припадност и, конечно за можноста која ја доби да биде тренер. Тој исто така има дадено многу клубот, и често во последно време не ја добиваше потребната поддршка, но никогаш не се жалел за ова и со тоа ја покажува уште еднаш неговата елеганција. Овие зборови се доказ дека човекот заслужува почит, без разлика на тоа што се случува. Не секој би бил способен да се сретне со новинарите на прес, на денот кога сите знаат дека тој практично е отпуштен. Не секој би се согласи да седне денес на клупата против Интер, знаејќи дека нов тренер би можело да дојде уште вечер.
Ферара вчера оддржа лекција по достоинство, сериозност и елеганција. Пред тебе, драг Чиро за овој заклучок ти симнуваме капа. - Можеби како тренер имаш уште за учење, но како човек - веќе оддржуваш лекции лекции!
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Мурињо не дава лекции по бон-тон ама затоа на теренот СЕ функционира како треба...Чиро има дадено за клубот доста како играч,меѓутоа неговиот избор за тренер беше КАТАСТРОФАЛЕН !!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Oдлична статија за Чиро, читнете барем пред да плукате.


"Kако тренер има уште да учи, но како човек - веќе дава лекции"
Чиро е почитуван од фудбалерите. Кога се спремаше замена за Раниери, ниту еден играч (освен Молинаро) не излезе со изјава да го одбрани Раниери, а Чиро го одбранија (Буфон, Алекс,Киелини, Канаваро, Амаури итн), Чиро 16 години е поврзан со Јувентус, и како играч има многу допринесено за него, и мислам дека треба да добие некоја функција во клубот.Изјави дека и да го отпуштат никогаш нема да изјави нешто лошо за Јувентус.

Фудбал Италија, повикувајќи се на Кориере, пишува дека дури Бетега работи на тоа кој ќе биде тренер на Јуве до крајот на сезоната, Блан веќе патува за Англија да се сретне со Бенитез и со челниците на Ливерпул за да разговара за ангажман на Бенитез на крајот од сезоната, и дека Чиро уште утре ќе добие функција во Управата на Јуве.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
како човек никој не ги побива неговите квалитети-како тренер,можеби најлош во историјата на Јуве... повредите на играчите се случија ПОСЛЕ испаѓањето од ЛШ,да се потсетиме како Чиро го водеше тимот во групната фаза и како многу лесно испадна од Бордо и Баерн
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Денес му е роденден на Џиџи. За подарок сака победа над Интер!

Buon Compleano - SUPERMAN!
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Буфон и мурињо родендени хаха ај нека им е среќен и на двајцата ама повеќе на џиџи хихи.Иначе го спремаат Рафа ама пак ништо не се знае :nesum:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Али и на мурињо му е роденден, и посакал победа вечер,како подарок за роденденот:icon_surp:icon_surp

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=b212bf81-6e6d-4472-9411-da95d22bd4a4&ln=3&typeBack=Италија
Закаснет подарок бара Мурињо, кој се надевам дека нема да го добие.
Коучот ви е роден на 26. А денес е 28.

Како и да е, Нека му среќен роденденот на Буфон, и се надевам дека вечер со победа ќе го прослави.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Едно е факт , дека до промена на тренер мора да дојде.
Закерони и Џентиле не се достојни да седат на клупата на Јуве , али кога сме веќе во една ваква ситуација , да најдеме тренер за до јуни ... тогаш мислам дека Закерони е подобра опција од Џентиле. Предност му давам ради искуството , Џентиле е аматер во споредба со него , пробавме со еден таков и еве во каква ситуација сме. Нека седи Закерони до Јуни , па после да се донесе Бенитез или некој друг стручњак, сличен на неовите квалитети.

Иначе само за информација Закерони форсира 3-4-3
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Едно е факт , дека до промена на тренер мора да дојде.
Закерони и Џентиле не се достојни да седат на клупата на Јуве , али кога сме веќе во една ваква ситуација , да најдеме тренер за до јуни ... тогаш мислам дека Закерони е подобра опција од Џентиле. Предност му давам ради искуството , Џентиле е аматер во споредба со него , пробавме со еден таков и еве во каква ситуација сме. Нека седи Закерони до Јуни , па после да се донесе Бенитез или некој друг стручњак, сличен на неовите квалитети.

Иначе само за информација Закерони форсира 3-4-3
Ваква формација моментално во Јуве неможе, бидејки немаме играчи за ваква формација, нека се опорават сите играчи па тогаш може да ја пробиме од овој тренер. Незнам какво искуство има, ама јас сум за уште од сега да го донесеме Бенитез и да си тераме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom