Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.631
Поени од реакции
43.486
Виново е карпест предел, на емисија на Скај Италија мислам поранешни играчи на Јуве баш тоа го рекоа, дека тој предел е карпест и воопшто не е погоден за тренинг на фудбалска екипа . Мислам дека Вијали и Раванели беа дел од таа дискусија а и Секо и Блан беа дел од емисијата, тематиката која ја разработуваа беа повредените играчи. Овој муабет беше иначе за минатата сезона, мислам и Кико дека го спомна истово на темава.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Виново е село во Торино кое се наоѓа 14 километри од центарот. Тренинг центарот е сместен во рамнински предел во кој има ниви. Глупо ми е да верувам дека екипа од калибарот на Јувентус ќе си дозволи да инвестира огромни средства, а притоа да не ги испита сите аспекти.


p.s. ЗАКЕРОНИ - Н И К А К О !!!
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Виново е село во Торино кое се наоѓа 14 километри од центарот. Тренинг центарот е сместен во рамнински предел во кој има ниви. Глупо ми е да верувам дека екипа од калибарот на Јувентус ќе си дозволи да инвестира огромни средства, а притоа да не ги испита сите аспекти.


p.s. ЗАКЕРОНИ - Н И К А К О !!!
:pos2::pos2::pos2::pos2:
lol
У право си брат! No way! Уште он ни фали ...
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Закерони или Лаудруп и да не види господ на врвот на светот :tv:
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Луѓе што направивте со сајтот?Ама се одоговлече работава.Ако не,да земам да учам веб програмирање и да помагам ...
позз
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Виново е карпест предел, на емисија на Скај Италија мислам поранешни играчи на Јуве баш тоа го рекоа, дека тој предел е карпест и воопшто не е погоден за тренинг на фудбалска екипа . Мислам дека Вијали и Раванели беа дел од таа дискусија а и Секо и Блан беа дел од емисијата, тематиката која ја разработуваа беа повредените играчи. Овој муабет беше иначе за минатата сезона, мислам и Кико дека го спомна истово на темава.
Нешто линк од ова ?

Луѓе што направивте со сајтот?Ама се одоговлече работава.Ако не,да земам да учам веб програмирање и да помагам ...
позз
Јас сум зафатен. Ви кажав времето ќе ми е ептен проблем. Сепак размислувам што можи да се направи.
А Инаку ако имаш кеф земи научи нешто ќе ни се најдиш :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.631
Поени од реакции
43.486
Нешто линк од ова ?
Линк шанса нема да ти најдам дека ова е од минатата сезона, али тоа беше збореа за повредите, за тренинг режими и слично а Јуве имаа свои претставници во емисијата, Секо, Блан и дел од поранешните играчи, истово и Кико го постираше пред некое време, буквално истото :), така да нема грешка у пренесената информација.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Линк шанса нема да ти најдам дека ова е од минатата сезона, али тоа беше збореа за повредите, за тренинг режими и слично а Јуве имаа свои претставници во емисијата, Секо, Блан и дел од поранешните играчи, истово и Кико го постираше пред некое време, буквално истото :), така да нема грешка у пренесената информација.
Не велам дека има грешка (Неможам, немам аргументи).
Работата е шо делува интересно тврдењето па сакав да го гледам. Ајде можи ќе побарам нешто.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Јас сум зафатен. Ви кажав времето ќе ми е ептен проблем. Сепак размислувам што можи да се направи.
А Инаку ако имаш кеф земи научи нешто ќе ни се најдиш :smir:
Шефе што конкретно да учам,да знам што да спуштам од нет.Озбилен сум иначе,утре иам уште еден испит и после сум 20тина дена слободен.може да ги искористам паметно и да си научам нешто корисно
:wink::smir:

Против интер имаме шанса да се вратиме на нозе“ вика Алекс.Ај баш ќе видиме
:)
п.с. Кај ќе има пренос?И во колку саат?Позз
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Шефе што конкретно да учам,да знам што да спуштам од нет.Озбилен сум иначе,утре иам уште еден испит и после сум 20тина дена слободен.може да ги искористам паметно и да си научам нешто корисно
:wink::smir:

Против интер имаме шанса да се вратиме на нозе“ вика Алекс.Ај баш ќе видиме
:)
п.с. Кај ќе има пренос?И во колку саат?Позз

ХАХАХАХА

1. Шо сакаш
2. Добро би било да знајш HTML/CSS како за почеток. Ова ти е најосновно. Предлог едитор од мене ти е било кој едитор за текст (не Ворд). Ако си тотален почетник барај Дримвивер некако најдобар е за почеток ама понатаму појќе смета .
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Шефе што конкретно да учам,да знам што да спуштам од нет.Озбилен сум иначе,утре иам уште еден испит и после сум 20тина дена слободен.може да ги искористам паметно и да си научам нешто корисно
:wink::smir:

Против интер имаме шанса да се вратиме на нозе“ вика Алекс.Ај баш ќе видиме
:)
п.с. Кај ќе има пренос?И во колку саат?Позз
Мислам дека на МТВ 3 собраниски треба да има.
Бар таму даваа до сеа купов.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
68
Поени од реакции
4
ХАХАХАХА

1. Шо сакаш
2. Добро би било да знајш HTML/CSS како за почеток. Ова ти е најосновно. Предлог едитор од мене ти е било кој едитор за текст (не Ворд). Ако си тотален почетник барај Дримвивер некако најдобар е за почеток ама понатаму појќе смета .

Da, najpametno e da pocnes so Makromedia Dreamweaver ili Frontpage (preporacuvam DreamWeaver), bidejki site raboti sto gi stavas (kopcinja, sliki, linkovi) gledas od odma kako izgleda !!!

Inaku fudbalot sigurno ke bide na MTV. Koga deneska ja davaa Roma na sobraniskiot, nema nikakva logika da ne bide Inter - Juventus vo cetvrtok.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Линк шанса нема да ти најдам дека ова е од минатата сезона, али тоа беше збореа за повредите, за тренинг режими и слично а Јуве имаа свои претставници во емисијата, Секо, Блан и дел од поранешните играчи, истово и Кико го постираше пред некое време, буквално истото :), така да нема грешка у пренесената информација.
Токму така. Капело силно протестираше и негодуваше поради местоположбата на тренинг центарот на Јуве, а и Марчело Липи минатата сезона изјави дека тренинг центарот во Виново не е најидеално место за тренинг, иако е еден од најмодерните тренинг центри (опремен со реквизити и сите фудбалски помагала). А кога ќе се надоврзе фактот според статистиката на Тутоспорт, дека од 2005-2010 година дури 80% од повредите на играчите на Јувентус се случуваат токму на тренинзите тогаш е очигледно што е најголемиот проблем со повредените играчи.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Токму така. Капело силно протестираше и негодуваше поради местоположбата на тренинг центарот на Јуве, а и Марчело Липи минатата сезона изјави дека тренинг центарот во Виново не е најидеално место за тренинг, иако е еден од најмодерните тренинг центри (опремен со реквизити и сите фудбалски помагала). А кога ќе се надоврзе фактот според статистиката на Тутоспорт, дека од 2005-2010 година дури 80% од повредите на играчите на Јувентус се случуваат токму на тренинзите тогаш е очигледно што е најголемиот проблем со повредените играчи.
Епа центаров е пуштен во употреба во Август 2006. Не знам 2006-07 како стоевме со повреди, ама во следните сезони глава не кренавме, шо дава право да се сомневаме во него. Се надевам на некој ќе му текни да преземат нешто во однос на ова прашање ако навистина то е проблемот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom