Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
да не беше Киелини до сега ќе ги изгубевме сите(Иначе до крајов на месецот си ги чекам оргинал тренерки од Јуве кој треба да ми ги донесе брат ми од италија му нарачав :):))
 

Були

Giorgio Chiellini
Член од
11 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
2
па касно сеа му текна дека со Роки нема лабаво од коа Хидинк се спремаше да влезе во рингот Ферара воскресна
:pos2::pos2::pos2:

Chiellini is a rock and lion on the field. He reminds me of Tony Adams and is a real leader on the field - дел од изјавата на Манингер запрашан за ,Како е да се има Киелини во одбраната, .:vozbud:
Според мене Киелини е најдобриот дефанзивец во светот сега за сега:salut:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Да се надеваме дека во наредните утакмици Ланѕафаме ќе добива шанса во тимот и нема да ја доживува судбината на Џовинко.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Има некој линк за веста за Ланзафаме?
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Има некој линк за веста за Ланзафаме?
Линк

Добро е што се враќа Ланзафаме во Јуве. Бетега бил воодушевен од квалитетите на Ланзафаме и се шпекулира дека токму поради тоа Бетега притискал да се врати играчот во Јувентус.

Одлично е тоа што победи Јувентус, и оваа победа ќе им ја зацврсти самодовербата на играчите. Одлична партија на сите играчи, а пред се на Диего и Дел Пиеро.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Линк

Добро е што се враќа Ланзафаме во Јуве. Бетега бил воодушевен од квалитетите на Ланзафаме и се шпекулира дека токму поради тоа Бетега притискал да се врати играчот во Јувентус.

Одлично е тоа што победи Јувентус, и оваа победа ќе им ја зацврсти самодовербата на играчите. Одлична партија на сите играчи, а пред се на Диего и Дел Пиеро.
Точно, се сложувам дека победава добро ќе им дојде на играчите. Ама... повторно мислам дека има едно "ама". По победата со Парма на гости (која сезонава е повеќе од солидна екипа), помислив дека тоа е мечот кој ќе не извади од кризата и дека со Милан ќе го покажеме своето вистинско лице. И... го покажавме ама она бебешкото.
Сега момците пак ни пуштија водичка, па се плашам да не не спушти некој пак на земја како што тоа го направи Милан. Затоа реков нека е на арно победава и да не ни се случи уште еден Милан во скоро време.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Точно, се сложувам дека победава добро ќе им дојде на играчите. Ама... повторно мислам дека има едно "ама". По победата со Парма на гости (која сезонава е повеќе од солидна екипа), помислив дека тоа е мечот кој ќе не извади од кризата и дека со Милан ќе го покажеме своето вистинско лице. И... го покажавме ама она бебешкото.
Сега момците пак ни пуштија водичка, па се плашам да не не спушти некој пак на земја како што тоа го направи Милан. Затоа реков нека е на арно победава и да не ни се случи уште еден Милан во скоро време.
Mногу се разликува оваа победа и таа. Играта против Парма ја немаше. Тука покажаа знаци на живот.

Го читав интервјуто на Диего по утакмицата, кажа дека имале собир на кој учествувале само играчите и секој си кажал што му лежи на срце, вика дека така се зближиле и дека појасниле многу работи. Сега мора да се најде сила да се ПРЕГАЗИ Киево во Недела и мислам дека моралот ќе им биде sky-high за дуелот против лузерот :wink:

ЧиРоки, со среќа понатаму...:smir:
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
"BEZ STARCA NEMA UDARCA " ALEKSA MAJSTORE
DA GO IMASE SMAJLITO SO POKLONUVAJNE KE GO ISKORISTEV 10000.0000 PATI :toe::smir: AJDE NA NAPOLITANCIVE 3 NA MAGARIJNATA 5 V NEDELA I ODIME DAJLE :baeh:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
"BEZ STARCA NEMA UDARCA " ALEKSA MAJSTORE
DA GO IMASE SMAJLITO SO POKLONUVAJNE KE GO ISKORISTEV 10000.0000 PATI :toe::smir: AJDE NA NAPOLITANCIVE 3 NA MAGARIJNATA 5 V NEDELA I ODIME DAJLE :baeh:
Го има бе брат, слободно поклони му се на легендата :cuc::cuc::cuc: АЛЕКС!!!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Нека ни е честита победава. И браво за Дел Пиеро пријатно ме изненади.
Иако не ја гледав убао утакмицата, пошто бевме у кафанче седевме со екипава, солидни ми се видоа Диего, Касерес и Дел Пиеро. Ако грешно сум видел нешто поправете ме. И ајде дај боже, бар ако не дојде Хидинк да се деси некое чудо и да се извадиме на криза, па да почнеме да газиме. Иначе ме интересира формација со која излезе Чиро вечерва, ако може некој да ја пише.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Нека ни е честита победава. И браво за Дел Пиеро пријатно ме изненади.
Иако не ја гледав убао утакмицата, пошто бевме у кафанче седевме со екипава, солидни ми се видоа Диего, Касерес и Дел Пиеро. Ако грешно сум видел нешто поправете ме. И ајде дај боже, бар ако не дојде Хидинк да се деси некое чудо и да се извадиме на криза, па да почнеме да газиме. Иначе ме интересира формација со која излезе Чиро вечерва, ако може некој да ја пише.
4-4-2 класика, Диего десно, Де Чеље лево.
 
С

сашенко

Гостин
да не беше Киелини до сега ќе ги изгубевме сите(Иначе до крајов на месецот си ги чекам оргинал тренерки од Јуве кој треба да ми ги донесе брат ми од италија му нарачав :):))

Со здравје да си ги носиш тренерките.Ако се тие што со кои 4есто ги гледаме нашиве на слики( претежно Диего) многу се јаки...


Не ми се верува.Зна4и бев сигурен дека Доаѓа Хидник и се изнарадував а сега ова?Како и да е кој сака нека биде тренер само нека има резултати добри.Само немој после да се 4еша кај шо не го 4еша и Бетега.Се надевам добро размислиле пред да ја донесат одлукава зашто преку к.. ми е од тие непромислени одлуки.Се надевам знаат што прават.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom