HTC HD2

Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Се чини дека HTC почнува да срка се поголем дел од кајмакот.
HTC HD2(LEO) : Моментално телефон со најмоќна конфигурација, најголем дисплеј од 4.3 инчи и капацитативен екран кој овозможува "Multi Touch" услуга под "Windows Mobile" платформа.
Всушност во овој телефон е вграден нов домашен софтвер кој е развиен од HTC а името му е "Touch Sense". Софтверот е доста прегледен, фенси, лесен за ракување и е доста корисен за бизнис корисниците.




Oвие денови "VIP" го пушти во продажба.
Цената на телефонот е : 31999 денари

Го има ли некој купено или пак ракувано овој телефон? Кажете ги вашите импресии и искуства.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Телефонов е ЛУДИЛОООО :vozbud::vozbud::vozbud: еве и зашто сликата кажува се а кога ќе ги прочитате перформансите на машината :vozbud: тогаш ќе заборавите на ајфонот :drk:

 

Riste123

RISTE
Член од
7 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
ajfonot e vo malku pogolema prednost ako dobro razgledete. Ako kupuvate telefon koj ke ve zabavuva toa e ajfonot, a ako vi treba telefon za rabota sto ke ve sluzi HTC HD2.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
ajfonot e vo malku pogolema prednost ako dobro razgledete. Ako kupuvate telefon koj ke ve zabavuva toa e ajfonot, a ako vi treba telefon za rabota sto ke ve sluzi HTC HD2.
Според мене доколку би ми било за забава би си купил Плејстејшн.
Овој телефон мислам дека ги надминува сите граници, барем од она шо сум го гледал по јутуб!:kesa:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Телефонов е ЛУДИЛОООО :vozbud::vozbud::vozbud: еве и зашто сликата кажува се а кога ќе ги прочитате перформансите на машината :vozbud: тогаш ќе заборавите на ајфонот :drk:

Сликава мене ми покажува телефон кој не влегува во џеб, како и екран со полош контраст (бајаги) од оној на iPhone.

Тебе што ти покажува?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Сликава мене ми покажува телефон кој не влегува во џеб, како и екран со полош контраст (бајаги) од оној на iPhone.

Тебе што ти покажува?
Телефонот баш го собира во џеб и е перфектно дизајниран да не штрчи кога го држиш во рака, се лепи на раката...Вчера го гледав во ВИП и го прочепкав малце и единствено што можам да кажам е дека телефонот е ФАНТАСТИЧЕН!!!1000 пати подобар во се од iPhone-от. И како што кажа погоре superstarpizza, ако сакам забава (игри), ќе си купам плејстејшн, немора на телефон да играм...Грешка си и за контрастот, телефонот има перфектна слика, тркни до Vip прочепкај го па ќе видиш. Јас овој телефон би го купил без размислување, само доколку го донесат во T-Mobile или One, пошо Vip не ми се баш по ќееф...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Јас си имам проблеми со ипгхонов што е голем, а видиго овај. Според мене чиста пропаст што е ова носливо двд пллерче?

Права цигла.
 
S

StormRage

Гостин
Го има купено другар мој од америка... Лудница од телефон ама овој е прикладен со сако и машна...
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
825
Поени од реакции
839
Сликава мене ми покажува телефон кој не влегува во џеб, како и екран со полош контраст (бајаги) од оној на iPhone.

Тебе што ти покажува?

Баш и кај контрастот HTC HD2 е во предност во однос на IPHONE. Екранот автоматски се прилагодува на било каква светлина, мн подобро од прилагодувањето на IPHONE. Инаку на сликата е даден само исечок од два телефони, кои што биле на различна средина.
Телефонот е далеку поиздржлив од Iphonot, мн пати сум имал проблеми со батеријата на Iphone, Home копчето се расипува кај многумина, а има доста ризик да ти се сјебе ако ти падне.
За разлика од него, HTC HD2 е отпорен, кај него нема работи кои што може да ти цвикнат после некое време, има многу убава форма која е Pocket Friendly што значи во џеб не ти ствара проблем затоа што убаво се прилепува на ногата

задолжително погледнете го видеово
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Сликава мене ми покажува телефон кој не влегува во џеб, како и екран со полош контраст (бајаги) од оној на iPhone.

Тебе што ти покажува?
Незнам го немам видено ниту чепкано во живо а камоли споредено со ајфонот ... Вака точно дека е поголем и за екранов на сликава изгледа како поблед за ајфонов немам лош збор зљ екранот досега е најдобар за мене ... Кога ќе видиш ајфонот е премногу забавен а хадево е веќе озбилен телефон

забавата што ја нуди ајфонов ја нема друг исто и популарноста што ја има ... неможе да се прослави друг телефон покрај ајфон :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Незнам го немам видено ниту чепкано во живо а камоли споредено со ајфонот ... Вака точно дека е поголем и за екранов на сликава изгледа како поблед за ајфонов немам лош збор зљ екранот досега е најдобар за мене ... Кога ќе видиш ајфонот е премногу забавен а хадево е веќе озбилен телефон

забавата што ја нуди ајфонов ја нема друг исто и популарноста што ја има ... неможе да се прослави друг телефон покрај ајфон :)
Да се разбереме, ја не викам дека телефонов не го бива, него таа слика повеќе беше као негативна за него. Блед екран и изглеа ко цигла. Иако знам дека во живо не е таков, ја коментирав сликата. :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Единствено нешто што не вреди на овој телефон е звучникот. Не вади воопшто чист звук кога volume е на 100%. Гледав денес на youtube има едно review за телефонот и типот го кажува истото...

Еве го видеото: Слушајте внимателно од 13:32 до крајот

 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Еј мрдната работа не се гребе мада и за ајфонов викаа не се гребе и имаше вакви видеа али сепак се гребе ако му влезеш со нешто остро колку имам видено ајфони изгребани дури и ја имав претходно еден со неколку мали гребаници изрежани не површински така да ако му запнеш ќе го изгребеш
 
P

Princ

Гостин
Сликава мене ми покажува телефон кој не влегува во џеб, како и екран со полош контраст (бајаги) од оној на iPhone.
За контрастот се разбравме, значи телефонот по потреба самиот автоматски го средува контрастот. Не знам зошто така блед е испаднат на сликата, ама не е таков.
За големината...
iPhone 3Gs = Dimensions 115.5 x 62.1 x 12.3 mm
HTC HD2 = Dimensions 120.5 x 67 x 11 mm

Значи еден ипол сантим е повисок, пола сантим поширок и нешто ситно потенок од iPhone. Ама затоа пак дисплејот му е многу поголем, многу подобро е искористен просторот.
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
cim go donesoa vo vip znaev deka ce se otvori tema za telefonov. licno za mene ovoj e najdobriot telefon so e izlezen dosega. i vo se e podobar od iPhonot osven v kurcenje so zipoto i iBeer. fenomenalno brz e, ako go cepkal nekoj dalibzabeleza kolku brzo se pusta kamerata i kolku lesno se skrolaat slikte vo landscape. a me interesira vo vip za 32 000 dobivam samo aparat ili prepaid e ? i dali e zaklucen za vip?

Го има купено другар мој од америка... Лудница од телефон ама овој е прикладен со сако и машна...
heheheh vrska nema. bas ovoj ne e takov. toich pro2 e takov ako taka gledas.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom