Modern Warfare 2 Multiplayer Guide

Ошо

I like to disturb people.
Член од
23 септември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
5
Уффф......дечки конечно ја играв:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:само денеска уклучувам Стим и ми се апдејтура ова зиро гиар и не уклучува ...мора така да биде ????????
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Абе, зош ми се прајт вака?


Кога ќе пишам во то црното, start iw4mp/start iw4mp.exe ми се појавува ова шо е подолу...

Сега, како да го средам? :kesa:
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
GL-то е про бе. Јас не го рачунам како атачмент, него како друго оружје, и плус secondary weapon што го имаш исто како 3 оружја во себе да носиш. Башка тоа што ако пукнеш, све рока у радиус од 3 метра, и големи се шансите да земеш и убиство.. Така да, многу ми помага ова, по едно-две убиства правам во еден живот со ова лаунчеров.:devil3:Ептен е јако :)

П.С. Стигнав 46 левел, ми го отвори М9 пиштолчето <3 :pos:

Иначе, ае некој совет да поделиме. Harrier Strike ви е најдобро. Аirstrike + рокање, значи одкоа ке заврши со бомбардирањето, авионот продолжува да пука во противниците едно пола минута сигурно. Ако имате среќа едно 15 убиства ќе ви направи. Важно, секогаш убива по нешто. Precision Airstrike е исто како и Harrier Strike, само што авионот не останува да пука во непријателите после бомбардирањето, така да не ви се исплати, не го ставајте.

За Stealth Bomber-от, бомбардира поголем дел од мапата, па големи се шансите да погодите некого. Али без UAV, тешко дека ке погодите нешто, освен ако сте среќници :)

Помеѓу Sentry Gun и Predator Missle дефинитивно треба да го одберете Predator Missle-от. Имате загарантирано убиство минимум, мене ми се погодило и четворица да убијам со тоа. Башка што и не бара многу килстрејк, само 5. Јас користам Hardline perk-от, така да смалени ми килстрејковите на 4 за Predator Missle-от.( Hardline perk-от гo намалува бројот на убиства потребни за килстрејк награда, пример тоа што барало 5 убиства, сега ќе бара 4).

Обавезно имајте го Care Package активирано како килстрејк ревард бидејќи може да ви се падне било што од reward-овите, како АC130(бомбардира), Chopper Gunner(е ова е многу добро, пробајте го, едно 5-6 убиства правите, загарантирано, ако не и повеќе! Ја, на Dust мапата, како што е мала, метро на метро, ми дае ова Chopper Gunner, им ебав се, ми се чини се качив на 21 убиство. :pos:Потоа Pave Low(добро вооружен хелихоптер, и така натаму) ..

П.С. Нуклеарката уште ја неам пробано:devil3:
Ја препорачувам Care package(ти дава стрик),после тоа идеш на Harrier со кој праиш доста убиства и на 11 зимаш AC130 или Chopper Gunner(ја викам чопер по мое).Праите убави убиства со ова.Меѓу останато со поише убиства појаки левели ,појаки оружја и појак гејм плеј.Така да идете на Harrier>Chopper gunner/AC130>Tactical nuke!Поздрав кајганџии!:)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Абе, зош ми се прајт вака?


Кога ќе пишам во то црното, start iw4mp/start iw4mp.exe ми се појавува ова шо е подолу...

Сега, како да го средам? :kesa:
Треба кај зиро гиар да ставиш ШОРТКАТ а не да го копираш фајлот iw4mp.exe
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Еве малце подобар скор, со краен резултат 32-7, само не фатив скриншот.

 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
ок дечки, за да се поврзам МП треба да го следам упатството од страна 1, да инсталирам стим итн, па после оној водич од страна 7 мислам така или не?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
во вториот водич пишува Install zero gear Demo ова го нема во папката треба да симнеме сетап за зеро геар демо и да го инсталираме така?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
во вториот водич пишува Install zero gear Demo ова го нема во папката треба да симнеме сетап за зеро геар демо и да го инсталираме така?
Имаш таму кај steamot, ќе си симнеш од steam и ке си инсталираш.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
:je::je:конечно успеав да го средам мултиплеерот:je::je:
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
како може никот да си го напраам у боја ?


пс. заебаниот и ја го имав истиот проблем пробај вака да го решиш
Код:
cd "X:\pateka\od\CodMW2"
start iw4mp.exe
Е сега ако Steam и Zero Gear ти се на една партиција, пример на C:, а CoD MW2 ти е на друга, пример на D:

Тогаш тоа .bat вака треба да изгледа

Код:
D:
cd "D:\pateka\od\CodMW2"
start iw4mp.exe
а може до ова да е
место "iw4mp" направи rename во "iw4mp.exe"
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
како може никот да си го напраам у боја ?


пс. заебаниот и ја го имав истиот проблем пробај вака да го решиш


а може до ова да е
место "iw4mp" направи rename во "iw4mp.exe"
Како/која боја сакаш да ти е никот? Пиши го овде, ќе ти кажам што треба да направиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom