Modern Warfare 2 Multiplayer Guide

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не можам да фаќам скринови бидејќи сум на 7-мица, али имам направено 20-1 во први 3 минути...со помош на Guided Missile и Harrier Strike Killstreaks. :)
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Daj kazete use ednas za multiplayer so kako treba probav se ama pak me kika posle 2 min.pomos plz
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Daj kazete use ednas za multiplayer so kako treba probav se ama pak me kika posle 2 min.pomos plz
Вака сега.Ќе ви објаснам на сите што како треба за да го користите овој новиот туторијал.Симнувате зиро гиар и се тоа што треба.Во зиро гиар го пишувате следново:
"местото каде ви е инсталирана играта"
START "iw4mp.exe"
Ставате шорткат од играта (мулти плеерот) таму каде што ви стои зиро гиар.
Активирате преку стим.
Ви се појавува конзола но конзолата не реагира.
Во конзолата пишувате start iw4mp.
И потоа пукајте :violent1::violent1:

И не заборавајте зеленко :smir:
Сето ова направи го само шорткатот преименувај го од shortcut to Call of Duty Modern Warfare 2 MP во iw4mp и потоа пукај.
П.С. Ајде некој по ПП нека ми ги прати фајловите што ми требаат за да играм КО-ОП.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Сето ова направи го само шорткатот преименувај го од shortcut to Call of Duty Modern Warfare 2 MP во iw4mp и потоа пукај.
П.С. Ајде некој по ПП нека ми ги прати фајловите што ми требаат за да играм КО-ОП.

mi se otvara konzolata ama koa ke napisam start iw4mp.exe niso ne se slucuva.probav i start iw4mp i start iw4mp.exe ama nejke,a konzolata mi se otvara
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
mi se otvara konzolata ama koa ke napisam start iw4mp.exe niso ne se slucuva.probav i start iw4mp i start iw4mp.exe ama nejke,a konzolata mi se otvara
Абе во стим/зиро гиар ставаш шорткат од im4mp после шорткатот го преименуваш во iw4mp а во едит во зиро гиар пишиш start "iw4mp.exe" во наводници.После уклучуваш преку стим и ти се отвара конзола и пишиш во конзолата START iw4mp и си пукаш.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
fala na site sto se vkluceni vo temava za multiplayer guidese snajdov nekako i konecno izigrav edna partija MW2 multiplayer
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Абе дајте кој по пп пратите ми ги фајловите шо ми требат за да играм ко оп?
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
22
Сето ова направи го само шорткатот преименувај го од shortcut to Call of Duty Modern Warfare 2 MP во iw4mp и потоа пукај.
П.С. Ајде некој по ПП нека ми ги прати фајловите што ми требаат за да играм КО-ОП.
јас се направив како што пишува во туторијалот и еве што ми покажува
 

Attachments

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Се бе Про ова кајгана на 6-кава. Само ја тапа. секоја партија у Минус. Дури и се срама слика да ставам :pos2:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Машала,машала си ме стигнал у левел неам играно 3 дена бев на опасен провод:kesa:Јачај се и дај земи не играј со GL:vozbud::smir::tv:
GL-то е про бе. Јас не го рачунам како атачмент, него како друго оружје, и плус secondary weapon што го имаш исто како 3 оружја во себе да носиш. Башка тоа што ако пукнеш, све рока у радиус од 3 метра, и големи се шансите да земеш и убиство.. Така да, многу ми помага ова, по едно-две убиства правам во еден живот со ова лаунчеров.:devil3:Ептен е јако :)

П.С. Стигнав 46 левел, ми го отвори М9 пиштолчето <3 :pos:

Иначе, ае некој совет да поделиме. Harrier Strike ви е најдобро. Аirstrike + рокање, значи одкоа ке заврши со бомбардирањето, авионот продолжува да пука во противниците едно пола минута сигурно. Ако имате среќа едно 15 убиства ќе ви направи. Важно, секогаш убива по нешто. Precision Airstrike е исто како и Harrier Strike, само што авионот не останува да пука во непријателите после бомбардирањето, така да не ви се исплати, не го ставајте.

За Stealth Bomber-от, бомбардира поголем дел од мапата, па големи се шансите да погодите некого. Али без UAV, тешко дека ке погодите нешто, освен ако сте среќници :)

Помеѓу Sentry Gun и Predator Missle дефинитивно треба да го одберете Predator Missle-от. Имате загарантирано убиство минимум, мене ми се погодило и четворица да убијам со тоа. Башка што и не бара многу килстрејк, само 5. Јас користам Hardline perk-от, така да смалени ми килстрејковите на 4 за Predator Missle-от.( Hardline perk-от гo намалува бројот на убиства потребни за килстрејк награда, пример тоа што барало 5 убиства, сега ќе бара 4).

Обавезно имајте го Care Package активирано како килстрејк ревард бидејќи може да ви се падне било што од reward-овите, како АC130(бомбардира), Chopper Gunner(е ова е многу добро, пробајте го, едно 5-6 убиства правите, загарантирано, ако не и повеќе! Ја, на Dust мапата, како што е мала, метро на метро, ми дае ова Chopper Gunner, им ебав се, ми се чини се качив на 21 убиство. :pos:Потоа Pave Low(добро вооружен хелихоптер, и така натаму) ..

П.С. Нуклеарката уште ја неам пробано:devil3:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Predator Missile никако не го пуштајте одма што ќе го направите.

Значи прво штекнете се убаво, почекајте некој од вашите да пушти UAV и да знаете каде да центрирате. После ставете си Harrier Strike, исто почекајте UAV и гарант правите 3-4 убиства...со што ќе добиете Chopper gunner, па партијата е скоро готова. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom