Club 69

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Добро, ок. Сега проверив, моја грешка стварно. Клубов е Дискотеката Картел уствари :) Нели..кафич, клуб и еве уште еден.
Ама имам слушнато дека на истата локација тука некаде, карши Сити Галери ќе биде и новиот Колосеум, затоа мислев...нема везе. Моја грешка :helou:
Клубов е куродрвица.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
И јас знам дека ќе биде на Картел :toe: за ново Колосеум сеуште нема ништо конкретно и за таков тип на музика,зашто не верувам дека во 69 ќе има текво нешто :jaj:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
И јас знам дека ќе биде на Картел :toe: за ново Колосеум сеуште нема ништо конкретно и за таков тип на музика,зашто не верувам дека во 69 ќе има текво нешто :jaj:
Нема надеж? :(
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
ов... мораат ли вакви шабански имиња да ставаат?! По “Арена“ и “Клуб 69“, уствари „Рицар“ и урбано делува... 69 бе! Посељачко амин!!! Се кладам дека атмосферата унатре дупло посељачка ќе биде. И предвидувам две можни судбини на 69кава: да прерасне во Картел каде урлаат мишки од Ајватовце и магариците си бараат спонзори; или Колосеум што стана слично гомце на крајот. Секако, за некое време. На почеток ќе биде уберфенси, нели... Се надевам дека грешам. :icon_lol:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.443
Поени од реакции
7.829
Ќе го прават ултра-фенси. Ко на времето ЕSCAPE 4 you. Влез само со членска картичка. Членски картички добиваат „who is who“ од Скопјево и нивните пријатели (максимум 8 пријатели на човек). И така фино лепо стигаш до бројка од 400 членови кои само можат да влезат внатре. За сите останати затворено.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па редно е за промени подобро така знам дека прво нема да се угушам внатре ако веќе можам да влезам односно ако имам картица и плус редно е клуб на ниво доста ни е од смешни "клубови" во кои пуштаат и деца од 15 години.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Ќе го прават ултра-фенси. Ко на времето ЕSCAPE 4 you. Влез само со членска картичка. Членски картички добиваат „who is who“ од Скопјево и нивните пријатели (максимум 8 пријатели на човек). И така фино лепо стигаш до бројка од 400 членови кои само можат да влезат внатре. За сите останати затворено.
Се слагам исто беше и на времето Сектор,едно од најкатастрофа местата во градов :tapp: дечко картици,само стални муштерии и најдоброто еден кога му го плесна во фаца...како да станам стален кога ни еднаш не си ме пуштил :tapp:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Во Картел ниту одам ниту планирам да одам.Уште од сега пред очи ми се фаците кој ќе бидат внатре,не благодарам.

оф
Да не знае некој да ми каже каде е Дион?
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Во Картел ниту одам ниту планирам да одам.Уште од сега пред очи ми се фаците кој ќе бидат внатре,не благодарам.

оф
Да не знае некој да ми каже каде е Дион?
ја знам еден Дион на кеј :) ..... ?
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
ако клубот е ТАПА барем името е СЕКСИ :pos2:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Дион до гирадико на кеј. :)

Ако не биде сељачко ќе нема кој да иде. Газдата ќе нема од кој пари да праи. Eдноставно Скопје нема доволно клабери кој во текот на целата недела можат да го „одржаваат клубот“ т.е да биде фул во четврток, петок, сабота и недела.

Поради ова сум песимист и за овој, а и за секој друг нареден клуб/дискотека кои ќе се отвараат.
Кога неможе еден Хард Рок, што сега сакале или нејќеле е поим за нешабанско место во Скопјево да искрпи еден полн викенд, што останува за другите. :toe:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Никогаш не сум пател да бидам некој квази елита. Кој вреди како човек - вреди, а не колку му вредат недвижностите и возниот парк.

И мојата претпоставка е дека таму ќе идат апаши, рекетари и газди на кафичи/ресторани и сл. И нека идат. И они се луѓе и треба да искочат, а и да се покажат - да се види кој е кој. Ова го кажувам врз проценката дека ќе биде таков тип на ноќен клуб.

Јас и понатака ќе продолжам да ги посетувам сите места на кои има свирки и ДнБ, а ако некој од форумов отиде во 69 нека пише како е, чисто за да и ние обичните смртници дознаеме што ни се случува во градот.

Поздрав до сите
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
И мојата претпоставка е дека таму ќе идат апаши, рекетари и газди на кафичи/ресторани и сл. И нека идат. И они се луѓе и треба да искочат, а и да се покажат - да се види кој е кој. Ова го кажувам врз проценката дека ќе биде таков тип на ноќен клуб.

Јас и понатака ќе продолжам да ги посетувам сите места на кои има свирки и ДнБ, а ако некој од форумов отиде во 69 нека пише како е, чисто за да и ние обичните смртници дознаеме што ни се случува во градот.

Поздрав до сите
Тешко некој да отиде...на ФБ она стои кај 69:
Oficijalno otvaranje na najnoviot noken klub CLUB 69.....Sreda 11.11.2009.....Start 23.30h......

Vlez samo so pokani
И зашо се рекламираат тогаш за отварањето ? :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.443
Поени од реакции
7.829
Секогаш промоциите биле со покани само. Освен за отворањето на Гранд кој веќе на полноќ беше преполнет а луѓе сеуште доаѓаа натаму. Затоа се работи по систем покани, освен ако не е за некое андерграунд место. Ќе видиме за понатаму како ќе функционира 69.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom