Челзи - Манчестер Јунајтед (Недела 17:00h)

Дербито ќе заврши со:


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
A

Alexander Nevsky

Гостин
Не. Грешка си сфатил. Сака да ти каже дека до 2002, немаше фанови на Челзи. Ебати клубот со традиција.
епа ете дочекавте тој клуб да неможете да го тепате на гости 8 сезони по ред...оти нема традиција против вас
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Брат а ти си слушнал за компензација ?
Па затоа и пишав бе... судија кога прави компензација влева во се поголеми гомна... кога не досуди нешто, а подоцна ја сфати грешката и кога прави компензација... тоа значи дека прави друга грешка... затоа тој никогаш нема да биде голем судија и се надевам дека ова ќе му биде последно големо дерби на кое тој ќе биде главен судија...:nerv:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Точно.Сега да беше 2002 година и да изгубеше манчестер од челзи овде воопшто немаше да има дискусија.Туку само на фан клубот на ман утд како изгубиле од екипа од средната табела
Хмм...ако утре го продаде Челзи, Абрамович....за кого ќе навиваат овие?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Dobar gol na Terry!
Ama mozes i ofside da im svirat, srekja Drogba ne ja cepna topkata!
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Не. Грешка си сфатил. Сака да ти каже дека до 2002, немаше фанови на Челзи. Ебати клубот со традиција.



Omg.....последен коментар на вакви теми. Доста е читање ретардирани постови. Компензација во фудбал!!! :nesvest:
Ако немало фанови, зошто се правел стадион од 45.000 седишта? А?
 
F

fantomX

Гостин
Прво немаше фаул кога Флечер му ја одзема топката на Ешли Кол, тоа е ПРВО И ОСНОВНО... секој допир и секое паѓање на играчите на Челзи беше досудувано фаул...

Второ, кога Тери ја удри топката со глава, Дрогба најпрвин го фрли Браун кој идеше да изблокира, а потоа тргна на топката да ја удри, на некој начин му посмета на ВДС (го збуни), а Дрогба БЕШЕ ВО ОФСАЈД... таква ситуација, а посебно на вакво дерби се суди ОФСАЈД...

На Руни на почетокот на натпреварот му досудија офсајд, а беше во ЧИСТА ПОЗИЦИЈА ЗА ГОЛ

Ивановиќ и Карваљо имаа по еден жолт картон и двајцата го собраа Руни... типичен старт за жолт картон и еден од двајцата, не видов кој го фаулира МОРАШЕ ДА ДОБИЕ УШТЕ ЕДЕН ЖОЛТ КАРТОН, АВТОМАТСКИ ЦРВЕН

......................... и не ми текнува други ситни и големи грешки на судијата Еткинсон на денешниот наптревар
Немало фаул над Ешли Кол, препречување на патот на играчот последно ко шо знам беше фаул, ако смениле правила последниве месец дена, не знам.
За други, ја ќе потсетам, нема проблем. Црвен картон за Еванс (и затвор), и за барем еден од Руни и Флечер, такви реакции кон судија ја рушат цела кампања Respect, и судиите имаат строги наредби да санкционираат. Само разбирам, Фергусон ќе го натепаше помошникот откако Тери се жалеше на удар в јајца, ко стварно го доби, па не ме чуди и неговите играчи да се такви.

Друго, дајте бе, имајте малку милост кон судијата кој ви дозволи три бода против Манчестер Сити, не е на Олд Трафорд сега, премногу очигледно ќе биди. :icon_mrgr
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Omg.....последен коментар на вакви теми. Доста е читање ретардирани постови. Компензација во фудбал!!! :nesvest:
И јас оставам последен пат коментари на вакви теми.......

Не се разговара со луге кои нонстоп кога губат го менуваат муабетот со историски теми,......... позззззз
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Судијата нека иде да се убие.
Не ми е јасно како можеше да му даде жолт на Дрогба и при тоа му го ебаа векот на него.
Утакмицава плачеше за црвен картон.На крај им зовре крвта се испоубија.Одличен натпревар и одличен гол на Тери.
Честито победа!
 
F

fantomX

Гостин
Ако немало фанови, зошто се правел стадион од 45.000 седишта? А?
Бластер, ова е бесценето....
Хмм...ако утре го продаде Челзи, Абрамович....за кого ќе навиваат овие?
....кога единствен аргумент за напад на Челзи е историјата.
Повлечи се и кулирај. :helou:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
епа ете дочекавте тој клуб да неможете да го тепате на гости 8 сезони по ред...оти нема традиција против вас
Дуелите на Челзи и Манчестер Јунајтед

36 Победи на Челзи
38 Нерешени
56 Победи на Манчестер Јунајтед

ФК Челзи = ФК Лондон 2005
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Хмм...ако утре го продаде Челзи, Абрамович....за кого ќе навиваат овие?
За Челзи, како што навивав и пред тоа. И што? Во Шпанија симпатични ми се Валенсија, а во Германија Баерн. И што, да се откажам пошто не им иде на Баерн? Никад! А ако ти навиваш ради титулите, не значи дека сите други навиваат за тоа!
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Vo ovoj natprevar ne pobedi podobriot, pobedi POSREKNIOT. Bledo izdanie na Chealsea doma, posebno ako se zeme vo predvid deka bese proglasen za apsoluten favorit. Iskreno ocekuvav podobra igra na Chealsea od taa sto ja prikazza. Man. Utd ne zasluzi da bide porazen vo ovoj natprevar:nenene:, ali takov e fudbalot.:toe:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Прво немаше фаул кога Флечер му ја одзема топката на Ешли Кол, тоа е ПРВО И ОСНОВНО... секој допир и секое паѓање на играчите на Челзи беше досудувано фаул...

............................
Имаше фаул. :toe:
Имаа судиите мнооогу грешки, ама тоа пред да падне голот, беше фаул.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom