Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Дали имало ѓејој во Атлантида и Лемурија?
Јесте да! И тоа како!

:pos2::pos2::pos2:

Имало бе....од нив настанавме ние а и гејскиот ген е од нив.

и ДА НЕМА ДИСКРИМИНАЦИЈА,има ли случај некој геј да биде избркан од работа,малтретиран...такво нешто нема, а за еден геј(и тоа платен) не вреди да се замараме.
Има, ама кој да се жали? Каде да се жали? А повеќето се кријат и се преправаат хетеро баш заради тој ризик, да не го загубат работното место.

Кои се бе тие видови на животни кои практикуваат хомосексуалност?
Мора да се во загрозени видови.

Аууу значи во геј пар детето ќе има поголема толерантност одколку во нормално семејство? хехе

И јас сум за детето да не остане само, туку да си биде со МАЈКА и ТАТКО, да почуствува МАЈЧИНСКА љубов а не да ги гледа неговите родители топли браќа како се гушкаат и сексаат.

Чудно ми е зошто фенемистите на форумов ги нема во оваа тема, пуздер ги прават, неспособни биле да одгледат дете кое ќе биде толерантно...
Сега треба да ти сервирам се на сребрена чинија? Имаш интернет, провери. Не вадам информации од глава. И да, би било потелерантно него од обично семејство. Баш поради дискриминацијата во општеството, геј паровите како родители се однесуваат поблаго кон децата отколку хетеро двојки. Да не разглабам, ти реков, ПРОВЕРИ, зошто сега за сега збориш само на памет...
 
S

smart ass

Гостин
Баш поради дискриминацијата во општеството, геј паровите како родители се однесуваат поблаго кон децата отколку хетеро двојки. Да не разглабам, ти реков, ПРОВЕРИ, зошто сега за сега збориш само на памет...
Море...еве имаат дете и го гледаат,го негуваат,башка никој го нема опцуено у мајка,али ајде....ама што правиме ако евентуално на 15 или 17 години "родителите" му го отечат чмарот???

тоа е благо однесување??
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Сега треба да ти сервирам се на сребрена чинија? Имаш интернет, провери. Не вадам информации од глава. И да, би било потелерантно него од обично семејство. Баш поради дискриминацијата во општеството, геј паровите како родители се однесуваат поблаго кон децата отколку хетеро двојки. Да не разглабам, ти реков, ПРОВЕРИ, зошто сега за сега збориш само на памет...
Па треба да сервираш кога ги браниш нивните права.

Толерантноста на детето не зависи во каков брат ќе биде воспитано туку од самото општество.

Да немаше експерименти на геј пар со хетеро пар во лабораториски услови и тоа го докажа некој ? хахаха
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
Отворена една тема за хендикепраните лица на форумов - 10 поста
Отворени безброј теми за хомосексуалците на форумов - Безброј постови

Absolute Fail
Total recall...

Including me, i admit...
Заклучуваме дека омразата кон хомосексуалноста ги додира повеќе срцата одколку љубовта кон хендикепираните, која е баш највисока форма на духовна љубов!

Не сме ли сите хендикепирани и сексуално перверзни во однос на Исус, Кој самиот се предаде на крст небаре да исцели и спаси баш такви !?
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па треба да сервираш кога ги браниш нивните права.
Што те интересира поединечно?

Толерантноста на детето не зависи во каков брат ќе биде воспитано туку од самото општество.

Да немаше експерименти на геј пар со хетеро пар во лабораториски услови и тоа го докажа некој ? хахаха
Те молам, може да бидеш малку сериозен? Студиите се вршени делумно за нивните способности како родители, и како се справуваат со улогата на родител, а другиот (поголем) дел, е резултатите, т.е. како детето израснува, и како се однесува како личност. Разлики се приметени, секако во позитивна смисла.

Море...еве имаат дете и го гледаат,го негуваат,башка никој го нема опцуено у мајка,али ајде....ама што правиме ако евентуално на 15 или 17 години "родителите" му го отечат чмарот???

тоа е благо однесување??
Еј не мешај баби и жаби! Хомосексуалност и педофилија се две различни работи. Како што има настрани случаи кај хетеро парови, сигурно постојат и кај геј парови. Но се работи за поедини случаи. А статистиките и студиите зборат сами за себе. Погледнете си, да не се повторувам ебаго веќе.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Заклучуваме дека омразата кон хомосексуалноста ги додира повеќе срцата одколку љубовта кон хендикепираните, која е баш највисока форма на духовна љубов!
Фала богу еден разумен пост.

Е сега гегоји:

А да протестираме сите заедно нели како разуми луѓе (родители кои воспитуваат торелантни деца) за правата на хендикепираните.
Веќе ако сте и вие нормални се ОК но ајде да и помогнеме на нив.

Значи секоја парада или протест може да си добие соодветна етикета..
 
S

smart ass

Гостин
Еве добро,ќе му речат сине те одгледавме и на 18 ти роденден ќе му го опоашат...шо праиме??
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Фала богу еден разумен пост.

Е сега гегоји:

А да протестираме сите заедно нели како разуми луѓе (родители кои воспитуваат торелантни деца) за правата на хендикепираните.
Веќе ако сте и вие нормални се ОК но ајде да и помогнеме на нив.

Значи секоја парада или протест може да си добие соодветна етикета..
Закажи протест, ќе присуствувам со задоволство ако се работи за правата на хендикепираните. Убаво што ги спомнавте, мислам дека како општество треба да се фокусираме на вакви, вистински проблеми, а не на хомосексуалност итн. Луѓево заслужуваат повеќе внимание од страна на власта и мислам дека треба да им се обезбеди подобро образование. И подобри работни услови. Пред некое време гледав на телевизија како некој постар господин, го отпуштиле од работа во некоја фабрика зошто имал проблем со ногата или така нешто, а не сакале да му ја исплатат сумата пари што му ја должат. И сега човеков завршува на улица буквално. Барем така разбрав од репортажата. Не знам што се случи со човекот, понатамошно известување немаше.
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Еве добро,ќе му речат сине те одгледавме и на 18 ти роденден ќе му го опоашат...шо праиме??
Па зато ке му дозволиш само керки да посвојват ... И онака многу подобро можат женско да го научат ... Како да се облеква .. шо чевли да носи естетика ово - оно ... Ем нема да можат на 18 да му го опашат пошто ке се гадат од неа :) :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Еве добро,ќе му речат сине те одгледавме и на 18 ти роденден ќе му го опоашат...шо праиме??
а шо праиме со родители (мајка+татко) и не ни дочекува 18+г а таткото и го опашува на ќерката? :toe:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Еве добро,ќе му речат сине те одгледавме и на 18 ти роденден ќе му го опоашат...шо праиме??
Значи пак, во генерала гледаш на сите геј парови како на настрани луѓе.

Истото може да му се случи и со straight пар. Која е разликата? И кај едните и кај другите има шанси детето да доживее трауми и такви злоставувања. Не гледам како било кој пар, да има повеќе шанси тоа да го стори. Навистина не ти ја разбирам поентата со тоа злоставување ...
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
не го извртувај тоа што го напишав! Реков брак, не брак со жена. Ти имаш право на брак, а со кого, тоа е веќе твоја работа. И не, истите права се уште не важат за сите подеднакво.
Гледаш,не си во право,имам право на брак,а со кого не да не е моја работа,туку исклучиво со лице од споритвен пол.Исто така и за хомосексуалецот,има исто право на брак како и мене,нема абсолутно никаква дискриминација.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Закажи протест, ќе присуствувам со задоволство ако се работи за правата на хендикепираните. Убаво што ги спомнавте, мислам дека како општество треба да се фокусираме на вакви, вистински проблеми, а не на хомосексуалност итн. Луѓево заслужуваат повеќе внимание од трана на власта и мислам дека треба да им се обезбеди подобро образование. И подобри работни услови. Пред некое време гледав на телевизија како некој постар господин, ги отпуштиле од работа во некоја фабрика зошто имал проблем со ногата или така нешто, а не сакале да му ја исплатат сумата пари што му ја должат. И сега човеков завршува на улица буквално. Барем така разбрав од репортажата. Не знам што се случи со човекот, понатамошно известување немаше.
А вие здрави прави и живи сте или ви фали нешто?
Што тогаш паради и протести?
Права не ми зборувај за да се посвои дете прво треба да имаат предност оние кои можат да прават деца (хетеро) но се неспособни.
Знаеш ли ти каква желба имаат тие?

А за брак ако не тука имате ЕУ.
 
O

Out Boy

Гостин
OutBoy, знам дека си фегет, и све то уреду, мене си ми кул, има вечи фегети од тебе на форум. Али ме занима една ствар, дали би излегол на парадава, и зошто?

10q унапред, <3'z j0 <3

[Сеа не драпај ташаци дека живееш у тунгузија и немоеш да присуствуваш, дали БИ излегол, е прашањето:smir:]
Ај да ти одговорам, иако реков немам што да барам на темава.
НЕ.
Не сум фегет. ГЕЈ сум, аман веќе.

Ја, на анкетата за геј парада во Скопје, гласав, верувал или не, со “Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат“.

Првата причина е затоа што не сакам недолжни луѓе да бидат претепани.
Втората е што со парадата ништо не се прави. Потребна е политичка акција бре, хомосексуалците ги има на број доволно преку политичка партија да ја разнишаат власта, ама поради структурата (најголемиот дел педери без идентитет) ќе причекаме уште некое време.

Истите права кои ги имам јас ги има и секој геј.
Истите ограничувања кои ги има некој геј ги имам и јас. Нема никаква дискриминација.
И јас како и секој геј имам право да се оженам и да имам деца со мојата жена или ако немаме со одредена процедура да си посвоиме

Ни јас како ни било кој геј немам право да стапам во брак со маж и да посвоиме деца.

Кои тоа права кои ги имам јас ги немаат тие??
Право на брак

Право на деца/посвојување на деца.

Не е многу, ти веќе ги уживаш истите права, нели?

:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom