Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Истите права кои ги имам јас ги има и секој геј.
Истите ограничувања кои ги има некој геј ги имам и јас. Нема никаква дискриминација.
И јас како и секој геј имам право да се оженам и да имам деца со мојата жена или ако немаме со одредена процедура да си посвоиме

Ни јас како ни било кој геј немам право да стапам во брак со маж и да посвоиме деца.

Кои тоа права кои ги имам јас ги немаат тие??
не го извртувај тоа што го напишав! Реков брак, не брак со жена. Ти имаш право на брак, а со кого, тоа е веќе твоја работа. И не, истите права се уште не важат за сите подеднакво.

А за посвојување, ако веќе тебе то е дозволено зошто не и на некој друг?

Не ги уживам ни јас.То шо смеам јас,смеат и тие,то шо не смеам јас не смеат и ти.

Јас немам право како хетеросексуалец да имам брак со маж,немат ни тие право.Нема тука абсолутно никаква дискриминација.

Копирајтс: Лет 3
Немој и ти copy-paste. Реков брак, а не брак со соодветниот пол.

А што ти немаш право на деца? Или тоа заборави да го "објасниш"?

Морее мајката не сум начитан..

Ти си читал или си гледал во пракса (животот) која е нормална средина каде што може да расте некое дете нормално?
Какво семејство?
Само со мајка?
Само со татко?
Само со татко и такто?
Само со мајка и мајка ?

или МАЈКА и ТАТКО?

Нека има посвојување од страна на гегојте и ќе видиш што ќе се случи со младината, кој ќе биде најголемиот процент на криминалци, наркомани и психопати.

значи МАЈКА и ТАТКО - цело е кога има се.
Ти кажувам уште еднаш, прочитај па ПОСЛЕ ЗБОРИ.

Најголемиот олош од општеството доаѓа од деца без родители. Затоа и реков подобро е дам има две мајки или двајца татковци него да остане без никој.

Da imas pravo osven Biblija ne sum citnal niso..nie sme ....
Не, па нели си христијанин? Или разбрав погрешно?
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Pa ako sum hristijanin ne znaci deka vo zivot samo Biblija sum cital!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
За кого да покажам бе интелигенција: за педерите и лезбејките?

За тој општествен отпад да трошам интелектот?

:nenene::nenene::nenene:
Општествен отпад? Вие сите изгледа си живеете во едан мал, затворен свет за кој си мислите дека е реалноста. Може малку да отворите очи и да престанете со еднодимензионално размислување?
 

The Mad Doc

Алхемичар
Член од
16 март 2009
Мислења
653
Поени од реакции
46
Верници ќе маваат на педери,сатанисти ќе маваат на верниците,полиција ќе мава на сатанистите,педери ќе маваат на полиција.:toe::pos2::pos2::pos2:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Pa ako sum hristijanin ne znaci deka vo zivot samo Biblija sum cital!
Епа така мене ми изгледаше ... во ред, кога ќе прочиташ нешто и за оваа тема, посебно за тоа за кое нагласив, ќе сфатиш за што зборувам ...
 

debi7777

Night games. One night, no worries
Член од
12 септември 2009
Мислења
411
Поени од реакции
8
Општествен отпад? Вие сите изгледа си живеете во едан мал, затворен свет за кој си мислите дека е реалноста. Може малку да отворите очи и да престанете со еднодимензионално размислување?
DA de nie vernicite sme edinstvenite protiv homoseksualcite... a site drugi se za!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
DA de nie vernicite sme edinstvenite protiv homoseksualcite... a site drugi se za!
Никаде не реков дека верниците се единствените кои се против, тоа се зборови на други форумџии. Јас нагласив некои работи на поедини членови кои се сметаат за религиозни луѓе, не зборам во генерала.

Т.Е. да биде дадено на посвојување.
Родители - МАЈКА и ТАТКО па ќе нема олоши.

Цело е кога има се.
Може да има и двајца татковци или две мајки, пак ќе биде цело.

Ќе има кој да му даде кров над глава, јадење и родителска љубов. Ако тоа тебе во глава не ти влегува, кај тебе е проблемот, не во други луѓе.

Како што реков, читни некои извештаи, студии, и истражувања, па после збори, вака само на празно дебатираш, без никакви аргументи од твоја страна да те подржат.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Може да има и двајца татковци или две мајки, пак ќе биде цело.

Ќе има кој да му даде кров над глава, јадење и родителска љубов. Ако тоа тебе во глава не ти влегува, кај тебе е проблемот, не во други луѓе.

Како што реков, читни некои извештаи, студии, и истражувања, па после збори, вака само на празно дебатираш, без никакви аргументи од твоја страна да те подржат.
Значи постојат темни и светли бои.
Студнено и ладно.
Темно и светло.
Позитивно и негативно наелектризирани електрони.
Месојадци, тревојадци, сештојадци.
Животни и луѓе.
Машки и женски пол.
итн инт

Не оди против законите на природата.

А да има родители од исто пол кои имаат деца, се гледа по тоа колку е гнило општеството.

Кај гегојте и верските фанатици не гледам разлики.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Значи постојат темни и светли бои.
Студнено и ладно.
Темно и светло.
Позитивно и негативно наелектризирани електрони.
Месојадци, тревојадци, сештојадци.
Животни и луѓе.
Машки и женски пол.
итн инт

Не оди против законите на природата.

А да има родители од исто пол кои имаат деца, се гледа по тоа колку е гнило општеството.

Кај гегојте и верските фанатици не гледам разлики.
Ако веќе идеме на законите на природата, зошто тогаш над 300 видови на животни (само цицачи, да не наведувам други фамилии на животни) практикуваат хомосексуалност? И тие да не идат спротивно на природата а? Или и хомосексуалноста е сепак природна особина?

Баш подобро ќе биде одгелдано детето од геј пар, бидејќи парот ќе го научи на поголема толерантност и разбирање на разликите кај луѓето. Пак ќе кажам, да не е подобро детето да остане само? Во сиропиталиште? Без никој? Без свој дом? Без родителска љубов?

и значи посвоеното дете автоматски е педер
Ама бистар заклучок. Ме интересира, по која логика? Или само уживаш да тропаш без врска?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ако веќе идеме на законите на природата, зошто тогаш над 300 видови на животни (само цицачи, да не наведувам други фамилии на животни) практикуваат хомосексуалност? И тие да не идат спротивно на природата а? Или и хомосексуалноста е сепак природна особина?

Баш подобро ќе биде одгелдано детето од геј пар, бидејќи парот ќе го научи на поголема толерантност и разбирање на разликите кај луѓето. Пак ќе кажам, да не е подобро детето да остане само? Во сиропиталиште? Без никој? Без свој дом? Без родителска љубов?



Ама бистар заклучок. Ме интересира, по која логика? Или само уживаш да тропаш без врска?
Кои се бе тие видови на животни кои практикуваат хомосексуалност?
Мора да се во загрозени видови.

Аууу значи во геј пар детето ќе има поголема толерантност одколку во нормално семејство? хехе

И јас сум за детето да не остане само, туку да си биде со МАЈКА и ТАТКО, да почуствува МАЈЧИНСКА љубов а не да ги гледа неговите родители топли браќа како се гушкаат и сексаат.

Чудно ми е зошто фенемистите на форумов ги нема во оваа тема, пуздер ги прават, неспособни биле да одгледат дете кое ќе биде толерантно...
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Баш подобро ќе биде одгелдано детето од геј пар, бидејќи парот ќе го научи на поголема толерантност и разбирање на разликите кај луѓето. Пак ќе кажам, да не е подобро детето да остане само? Во сиропиталиште? Без никој? Без свој дом? Без родителска љубов?
Дали имало ѓејој во Атлантида и Лемурија?
 
S

smart ass

Гостин
Дали имало ѓејој во Атлантида и Лемурија?
:pos2::pos2::pos2:

Имало бе....од нив настанавме ние а и гејскиот ген е од нив.

и ДА НЕМА ДИСКРИМИНАЦИЈА,има ли случај некој геј да биде избркан од работа,малтретиран...такво нешто нема, а за еден геј(и тоа платен) не вреди да се замараме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom