Како верници да се спротивставиме на геј парадата во Скопје

S

smart ass

Гостин
Јок..треба да им се понуди..спасение..другото е на нив..

Значи да ги тепаме,не е христијански....ехаааа а да знаеш јас на ум што имам??:pos2::pos2:

За решение.....

ама не кажувам...многу е...
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Не претерувајте ...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
И Коче ли ќе заврши распнат на крст....?

Religion - makes you famous!
 
S

smart ass

Гостин

Ја бих следела овај пример се разбира не во буквална смисла :) ја би во некоја поблага форма ...

Овој...шо го бодат...геј е??

Мислам гејој се бодат секако:pos2:

ама ова со копјево...некако радикално.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776

Ја бих следела овај пример се разбира не во буквална смисла :)
ех Госпоѓице .. полна сте со Љубов .. се гледа по сликата :)

Јас очекував верниците да се јават на темава полни со разбирање, понуда за спасение, пропагирање на соживот .. со мирни умешно пресметани постови ...

тие се јавија со тепање, копја, и што уште не ...
кои гревови еј :)
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Госпојце:
жалам што со користењето на моето право за дискусија, те иритирам.
Ја ете, ама ич не се нервирам кога пишуваш за пикинејзери и ангорски мачки...

Вака сега: каде навредив некој твој светител?
Чукни ја главата твоја малце за придонесот на твојата религија во развојот (заостанувањето) на цивилизацијата: инквизиции, пуританци, крстоносци...

И да, секој ќе си плати за своите гревови.
Мене ли најде да ми попуваш инквизиции :pos2::pos2: па све то је педерлана брате папите тоа педерастија на мртво се криеле зад крстот само, исто како тоа вашата црква овај секта англосанксонците лажни ...кое заостануванје преку вера црни брате ами да не беше Тесла кој беше православен ке немаше каде да ги постираш навредите... Ке мораше у темница да се штанцате :pos2:
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
вистинските верници поради тоа шо го пиша „колку толку“ не те сметаат за верник ... тоа значи дека имаш сомнеж ...

како и да е ... религиите прават само раздор и поделби на народот а не збратимување и соживот ..

и дали ако претепаш како шо велиш ќе бидеш поголем верник или со тоа правиш грев?

и замисли верници како тебе ако фанат да претепуваат на парадата ...
каква слика еј ...
Верници Vs Геј`с
Гејс на чело со Фуере
Верници на чело со некој поп/владика или шо ја знам со џип од 50 000 евра (лапнат од некоја хипотека и од народот - верниците).. ауффф
-па сомнежот е во тоа што кај нас а воедно и во светот СЕКОЈ ралично ја толкува религијата т.е. нејзината веродостојност.......пишав колку толку,зашто целонсо не сум запознат со ВИСТИНАТА,но сепак верувам
-РЕЛИГИЈАТА не го прави раздорот во светот и поделбата меѓу народите,тоа го прават погрешните проповедувачи,кои религијата ја користат како основно средство за даа владеат,подели па владеј
-а кој рече дека ЈАС можеби ќе тепам во името на БОГА?????или можеби ако сум верник и ако направам нешто лошо одма добивам БАН од Господ:toe:
-а зашто ги окарактеризиравте сите верници кои ќе бидат контра,т.е. им давате епитет на ВЕРНИК,а не како контра/геј???.......изгледа вас повеќе ви пречи тоа што некои верници ќе организираат контра-протест,отколку геј-заедницата(која ја нема во МК).......МПЦ,Исламската заедница итн се против хомосексуалноста,што не значи дека ОНИ,на чело со поп,оџа ќе организираат протести.......................и иако сум верник сепак пак ќе напоменам ЌЕ СИ ОТИДАМ ИНДИВИДУАЛНО како ЧОВЕК КОЈ Е ПРОТИВ ХОМОСЕКСУАЛНОСТА,а не како верник на кој црквата,џамијата,попо или оџата му нала да отиде:uvo:

ех Госпоѓице .. полна сте со Љубов .. се гледа по сликата :)

Јас очекував верниците да се јават на темава полни со разбирање, понуда за спасение, пропагирање на соживот .. со мирни умешно пресметани постови ...

тие се јавија со тепање, копја, и што уште не ...
кои гревови еј :)
па религијата тоа го учи човекот.............
конкретно за сликава да те прашам:дали знаеш нешто за човекот што е качен на коњ,дали знаеш нешто за човекот кој лежи,дали знаеш зашто баш вака е нацртана сликата,дали знаеш кој е мотиво по кој посегнал коњаникот итн????????????па така да критикуваш(јас не знам ништо за сликава па сепак не викам дека треба да се убие секој кој не е верник)
 
O

Out Boy

Гостин
Јок..треба да им се понуди..спасение..другото е на нив..
Кога ќе почне човек да си збори сам со себе, или со замислено другарче, психолозите велат дека дошло до психичко, т.е. ментално пореметување во здравјето на човекот.

Е. А кога група такви луѓе, кои нели, си зборуваат сами со себе или со своето замислено другарче, ќе се соберат на едно место, социолозите викаат, дошло до формирање на Црква.

И сега ја треба да слушам што е добро, а што не, од некој кој верува дека невидливо другарче го чува, му нуди спасение од зло, ако излезе да претепа некое грешно педерче...


“Косово го нема. Бедната ситна душа едвај се држи во живот.
Фрустрации...

Ама еве да видат како МУШКИ можам да претепам незаштитен ПЕДЕР.
Ми беше страв да идам на Косово, да се борам за српската земја.
Ама како сум МУЖ да претепам ЖЕНА...“
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Кога ќе почне човек да си збори сам со себе, или со замислено другарче, психолозите велат дека дошло до психичко, т.е. ментално пореметување во здравјето на човекот.

Е. А кога група такви луѓе, кои нели, си зборуваат сами со себе или со своето замислено другарче, ќе се соберат на едно место, социолозите викаат, дошло до формирање на Црква.

И сега ја треба да слушам што е добро, а што не, од некој кој верува дека невидливо другарче го чува, му нуди спасение од зло, ако излезе да претепа некое грешно педерче...


“Косово го нема. Бедната ситна душа едвај се држи во живот.
Фрустрации...

Ама еве да видат како МУШКИ можам да претепам незаштитен ПЕДЕР.
Ми беше страв да идам на Косово, да се борам за српската земја.
Ама како сум МУЖ да претепам ЖЕНА...“
не ми се верува до кој идиотизам дебатирате................"страв ми е да идам во војна,па затоа ќе тепам педери":tapp::tapp:....а зашто ВИЕ педерите не војувате,тоа ви е идеална шанса 1000 мажи на бојно поле,па дури и мртов ќе го клецаш:kesa:????
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
ех Госпоѓице .. полна сте со Љубов .. се гледа по сликата :)

Јас очекував верниците да се јават на темава полни со разбирање, понуда за спасение, пропагирање на соживот .. со мирни умешно пресметани постови ...

тие се јавија со тепање, копја, и што уште не ...
кои гревови еј :)
Не сне во турското сега со калашњикови ке почниме ;)...
Ок шала на страна ...
Светецот го ставив од проста причина да кажам дека секој на посебен начин си ја брани верата не мислам на насилство значи во давнина кога турците им дошле да им ги земаат децата да ги убиваат жените и да ги потурчуваат , не требало да се има разбирање за нив зошто ке доведиш до поголемо грев себе си и народот значи има ситуации каде што бог го оправдал и мечот но тоа не е за оваа ситуација сега
Светителот го ставив онака и не знам зошто како да сте гаволи одма се настрвивте да давате смешни образложувања, ..
значи ниту подржувам насилство но на мирен протест секако дека би излегла... да преминам на главното, не ми сметет ама нејкам да ги гледам на улица на протест разбираш нејкам права да бараат нејкам дечиња да посвојуваат тоа е она што ми смета ...
 
O

Out Boy

Гостин
....."страв ми е да идам во војна,па затоа ќе тепам педери":tapp::tapp:....а зашто ВИЕ педерите не војувате? bla bla bla
Да, квазипатриотите прават така: тепаат педери за да си докажат колку ја сакаат татковината.

Вистинските патриоти се борат за неа.

 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Кога ќе почне човек да си збори сам со себе, или со замислено другарче, психолозите велат дека дошло до психичко, т.е. ментално пореметување во здравјето на човекот.

Е. А кога група такви луѓе, кои нели, си зборуваат сами со себе или со своето замислено другарче, ќе се соберат на едно место, социолозите викаат, дошло до формирање на Црква.

И сега ја треба да слушам што е добро, а што не, од некој кој верува дека невидливо другарче го чува, му нуди спасение од зло, ако излезе да претепа некое грешно педерче...
Тоа што се обидуваш да ме претставиш како личност со ментално пореметување...искрено ме остава рамнодушен...не очекувам поинаков приод....духот секогаш излегува на површина...без разлика дали носи кожени панталони или розе танга...

Сакав друго нешто да те прашам...
Ако ти имаш право да излезеш со избричено газе на улицата..што е тоа што ги спречува верниците да излезат контра твоите барања..
Дали твоето право на изживување врз јавноста со твојата сексуална определба им го ускратува правото на другите да протестираат против тоа ..или вистина лежи само во она што ти го бараш..
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Да, квазипатриотите прават така: тепаат педери за да си докажат колку ја сакаат татковината.

Вистинските патриоти се борат за неа.

ти или си болен нешто,или си застапник на хомосексуалноста или можеби само мешеш поими:toe:..........како и да е,не ти е лесно:pop:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Ко прво, дали протестов е организиран од верници, неверници, мажи или жени, е сосема ирелевантно. Се додека менталитетот не ви дозволува да излезете малку од конзервираната кутија во која ве растел социјализмот, нема да ви се јасни хомосексуалците. Поточно, нема да си признаете на себеси дека ви се јасни.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Верници од кутијата на социјализмот..нели ти изгледа нешто апсурдно во реченицата..:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom