Фан Клуб: Милениум - Струмица

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
У сабота ке има повеке од 2 000 народ:smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Koi se tie 2 klasicni centri u ABA?
Зак и Јоцо.


Иначе у сабота мислам ке пресуде искуството шо го има АБА и ке ги тепат на Милениум.


Едноставно Караманолев,Јоцо Николов,Беелта,Марио,Зочето,Љупчето Петков имаат ного големо искуство од 1 лига + тука се 2 американци од кои еденио не е толко добар как тај центаро Зак.
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
У сабота ке има повеке од 2 000 народ:smir:
Би ми било ќееф да га видам саалта пак со толко народ.Ама сепак 2000 народ не задовољува как тва шо беше..А за 2 лига тва е супер.Типувам за победа на АБА мислам оти имат повеќе искусни играче ама сепак и Милениум е ного добар имат солиден старт.Со среќа и на двете еќипи.:helou:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Зак и Јоцо.


Иначе у сабота мислам ке пресуде искуството шо го има АБА и ке ги тепат на Милениум.


Едноставно Караманолев,Јоцо Николов,Беелта,Марио,Зочето,Љупчето Петков имаат ного големо искуство од 1 лига + тука се 2 американци од кои еденио не е толко добар как тај центаро Зак.
Зочето е повреден...мислам оти има проблеми со тетивата...
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
Зак и Јоцо.


Иначе у сабота мислам ке пресуде искуството шо го има АБА и ке ги тепат на Милениум.


Едноставно Караманолев,Јоцо Николов,Беелта,Марио,Зочето,Љупчето Петков имаат ного големо искуство од 1 лига + тука се 2 американци од кои еденио не е толко добар как тај центаро Зак.
Joco e dobar ima i sut snazen e a taj Zak ne sum go videl i ne znam sho kvaliteti ima :helou::helou:Odame na pobeda MILENIUM FOREVER:toe::toe::toe::vozbud::vozbud::smir:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Опаа, Џајми упари се :pipi:
Зашо Џајми:nesum:? Столе разберејте тии пари не одат за Џајми.Џајми е само како обичен директор на АБА он не плаќе ни за салата шо га прават ни за ништо.Он е директор на клубо,а претседател е Рајан шо клубо е у негова сопственост.:helou:
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Зак и Јоцо.


Иначе у сабота мислам ке пресуде искуството шо го има АБА и ке ги тепат на Милениум.


Едноставно Караманолев,Јоцо Николов,Беелта,Марио,Зочето,Љупчето Петков имаат ного големо искуство од 1 лига + тука се 2 американци од кои еденио не е толко добар как тај центаро Зак.
Kak so znam taj Zak e crneco. Ima negde okolu 193-5cm.
Klasicen centar?
I don't think so.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Koi se tie 2 klasicni centri u ABA?
Не се класични ама високи се и двујцата Јоцо и тај побелио црнец за разлика од вашио 2.10 со е ама сам е:toe:

Kak so znam taj Zak e crneco. Ima negde okolu 193-5cm.
Klasicen centar?
I don't think so.
Имат над 2 метра и Зак и Јоцо за разлика од вашио 2.1о шо мислам дека нема да е доволен тука ќе губате Јоцо и Зак ќе го изморат на Милош:toe:Само Центарски сте слаби за другите позиции сте тука негде ако АБА имт поискусни сепак не е се у искуството :toe:
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
Не се класични ама високи се и двујцата Јоцо и тај побелио црнец за разлика од вашио 2.10 со е ама сам е:toe:

Имат над 2 метра и Зак и Јоцо за разлика од вашио 2.1о шо мислам дека нема да е доволен тука ќе губате Јоцо и Зак ќе го изморат на Милош:toe:Само Центарски сте слаби за другите позиции сте тука негде ако АБА имт поискусни сепак не е се у искуството :toe:
ako praame maabet za visocina nii go imame Milos Milovik koj e 2.15 visok:helou::helou:

ne beh videl oti si napisal i za nego tim4e sorry a se soglasuvam moze da ga dobiit igrata pod koso aba ama na bekovskite pozicii ne veruvam:smir::helou:
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Среќно во сабота против „поповите“ од АБА
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Не се класични ама високи се и двујцата Јоцо и тај побелио црнец за разлика од вашио 2.10 со е ама сам е:toe:

Имат над 2 метра и Зак и Јоцо за разлика од вашио 2.1о шо мислам дека нема да е доволен тука ќе губате Јоцо и Зак ќе го изморат на Милош:toe:Само Центарски сте слаби за другите позиции сте тука негде ако АБА имт поискусни сепак не е се у искуството :toe:
Nema 2 metra, 195/6 najnogo, i ne e klasicen centar!
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Имаме играчи кои можат да им се спотистават на сите позиции на играчите на Аба.Аба има по искусни играчи но ке видиме.:helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
ako praame maabet za visocina nii go imame Milos Milovik koj e 2.15 visok:helou::helou:

ne beh videl oti si napisal i za nego tim4e sorry a se soglasuvam moze da ga dobiit igrata pod koso aba ama na bekovskite pozicii ne veruvam:smir::helou:
Шо дрнкаш бе:haha:Зборо ми беше, и 3 метра да е Милош сам е ќе го изморат Јоцо и Зак тава сакаах да го кажам отее сам на 5 мин да се менат ќе го изморат а на Милош кој ке го смене? (дај боже да грешам):vozbud:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Шо дрнкаш бе:haha:Зборо ми беше, и 3 метра да е Милош сам е ќе го изморат Јоцо и Зак тава сакаах да го кажам отее сам на 5 мин да се менат ќе го изморат а на Милош кој ке го смене? (дај боже да грешам):vozbud:
Арно бе стручњак, ќе видаме утре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom