Арена...

Статус
Затворена за нови мислења.

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ја не знам од кај ова дека Колосеум било „седиште“ на транс журки, коа освен популарни хаус диџеи, друго не сум чула да донесат. Транс, баш транс, „андерграунд“ да не речам,а ќе речам, журки никад немало таму, бар у мое време :icon_lol:

Иначе шо се тиче мени, може шо сакаат да напраат од местото пошто секако никогаш не сум била љубител и редовен посетител на покојното Колосеум.
Мада од мој аспекат, ова му е мудар потег на газдата, кој што освен шо ќе му ги собере сите муштерии на Гранд, има да намлати брдо пара колку му душа сака. Знае тој на шо се праи кеш, кеш не се праи на Ретро у сабота, кеш се праи бре на онаа травеститот Ксенија Пајчин ко ќе ти затресе цицки и газови, па тука има да се точи пиЌе, да се кршат флаши, да празнат џебови припадниците на „картелската“ раса.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Не сакам да контрирам на мислењата, бидејќи не сум поборник на турбо фолкот, но сепак морам да кажам некои факти. Срамота е што сега секој втор го осудува Colosseum т.е сегашна ARENA, а додека беа најдобрите dj луѓето никаде ги немаше.Секоја журка беше исполнета до пола, додека истите тие фаци редовно беа на Жаре во B2 во сабота. Самиот клуб беше приморан целосно да се ребрендира и да ја смени програмата бидејќи во спротивно ќе требаше да се затвори. Многу е чуден фактот што откако целосно се промени програмата наеднаш на сите им недостасува стариот клуб, а веќе цела година никаде ги нема гостите:toe:. Сепак никој сопственик не работи за љубов и понекогаш е приморан да ја промени програмата за да си го зачува бизнисот. Факт е дека Colosseum е најголема и најдобро опремена дискотека во Македонија и дека нашата младина не знаеше да го цени тоа. Немора да се согласите со моето мислење, но фактите се тие. Дискотеката викендов изработи дупло подобро одколку било кој викенд во предходната работна година, што докажува дека моментално тој правец е во подем ( колку и да сакаат луѓето да го негираат тоа ). :toe:
Сине трескаш зелени,како не немало на Dj-и :toe: немој да генерализираш и од каде ако не се ребрендирале :pos2: морале да затворат...порано на Метју Дикеј карта беше 150 денари,човек што доаѓа од Холандија,ѕвер и нон стоп беше тутма во Колосеум,а сега на некој Четковиќ (репект за човекот и неговите песни) е 400 :lud: имиџот на Колосеум што се удираше Свила во гради дека никогаш нема да пушта таква музика падна во вода :toe: зашто,за Тања Савиќ и останатите :tapp: нека е можеби вака ќе има повеќе промет но сепак жално е што на ваков начин заврши :jaj:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307


Неможе да го избегнете неизбежното :)

пс:Кој сака линк од љепша од ночи нека каже :tv:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Пошто не сум клабер, нит пак посетувам дискотеки, ама ме интересира накратко некој да ми објасни што се десило? Колосеум, не работи? Кај е тоа Арена? и сл..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.485
Поени од реакции
47.522
Пошто не сум клабер, нит пак посетувам дискотеки, ама ме интересира накратко некој да ми објасни што се десило? Колосеум, не работи? Кај е тоа Арена? и сл..
Koлосеумот нов кај Железничка го направија диско (како ли се вика тоа за турбофолк) и сеа место диџеи, носат Звезде Гранда и компанија, налик на Аранѓеловац и Бачка Паланка.
___________________________________________
Ја мислам дека нема да направи битна разлика у ќар и од ова.
Игра на погрешна карта, мисли дека до музичкиот избор е, да ја донесеш Тања Савич и Сека кошта сигурно поише од Настич и Дикеј шо си ги носеше.
Да си беше паметен, да залаже малце со текили три за сто, хепи-аури, девојчиња влез без пари и слично, и да види навала, место тоа, он сече пијачки со вода, наплаќа суви карти за на Панчо и Бабура (еиии 150 денара за Панчо луѓеее мои :O) и ред други цигански работи.
Шо демек оние Хавана Кастро и Маракана се препуни минативе две години дека се препородија рокерите- јоок бе мајсторе, таму со 100чето за влез имаш и пиво за лагавење.
Музичкиот вкус нема никава врска клинтелата овде, само наметни добар фазон и твои се.
Башка и турбофолкот ми се чини дека не е веќе тоа што беше, паѓа на кондиција, сеа рокот е новиот турбофолк :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Koлосеумот нов кај Железничка го направија диско (како ли се вика тоа за турбофолк) и сеа место диџеи, носат Звезде Гранда и компанија, налик на Аранѓеловац и Бачка Паланка.
Значи ништо не научиле од Ми нисмо анџели 3...
 
Член од
14 август 2009
Мислења
5
Поени од реакции
3
Zemzela во право си за Метју Дикеј, и јас сакам да остане таа програма. Меѓутоа Свила лани со зимското вадеше едвај крај со крај. Илјада луѓе во диско, од кои 500 со гратиси, и трет спрат затворен. Таа дискотека трпи 2500 луѓе, а неколку полни журки неможат да ги покријат трошоците.:toe:. Клабери останаа уште малку и ретко е да се повтори сцената од 2005 2006 кога навистина се уживаше во тој правец и кога имаше 3000 луге на подиум во Колосеум со кренати раце. Со најголема сигурност ти кажувам дека немаше пари ниту пак доволно луѓе, но сепак во најголема мера ке се согласам со тебе и ќе кажам дека жално е што испаднавме класична турбо фолк нација:toe:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ја не знам од кај ова дека Колосеум било „седиште“ на транс журки, коа освен популарни хаус диџеи, друго не сум чула да донесат. Транс, баш транс, „андерграунд“ да не речам,а ќе речам, журки никад немало таму, бар у мое време :icon_lol:

Иначе шо се тиче мени, може шо сакаат да напраат од местото пошто секако никогаш не сум била љубител и редовен посетител на покојното Колосеум.
Мада од мој аспекат, ова му е мудар потег на газдата, кој што освен шо ќе му ги собере сите муштерии на Гранд, има да намлати брдо пара колку му душа сака.
Знае тој на шо се праи кеш, кеш не се праи на Ретро у сабота, кеш се праи бре на онаа травеститот Ксенија Пајчин ко ќе ти затресе цицки и газови, па тука има да се точи пиЌе, да се кршат флаши, да празнат џебови припадниците на „картелската“ раса.
Ако добро разбрав не е истиот газда на Колосеум газдата на Арена.
Мислам дека тимот менаџери на Колосеум се во подготовка повторно да отворат клуб (истотака наречен Колосеум) на друга локација а сегашната Арена е на друг газда.
Ако ви текнува порано имаше акција за во Колосеум една вечер да има шабанско па не се сложија менаџерите , така да не верувам дека они би се согласиле пак 24/7 да има шабанерија.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Можам слободно да се кладам дека пола од фаците шо одеа у Колосеум сега ќе продолжат да одат во Арена...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Абе сеа и вие лош муабет терате, не е уопште битно дали се истите фаци или не се кој кај сака нека иде да се забавува лејм е уште да се лепат етикетите.

Финтата со Колосеум беше што Свила си падна како најголемо магаре, како што кажа Итар Пејо си сите тие негови глупи прости финтички и со Панчо шемата форсирање а дечкото не би му дал ни цеде да ми изрежи.

Си имаше јаки журки со многу народ, Carl Cox, Dekay секоја забава беше фул иако по 100ти пат го слушаа, Моралес исто така...

...ама му се утракаа после ексклузив и му го направија бедот со Белов родендени и слично, и неколку тепачки по ред се исподесија и толку од бизнисот.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.516
Поени од реакции
14.193
Абе сеа и вие лош муабет терате, не е уопште битно дали се истите фаци или не се кој кај сака нека иде да се забавува лејм е уште да се лепат етикетите.

Финтата со Колосеум беше што Свила си падна како најголемо магаре, како што кажа Итар Пејо си сите тие негови глупи прости финтички и со Панчо шемата форсирање а дечкото не би му дал ни цеде да ми изрежи.

Си имаше јаки журки со многу народ, Carl Cox, Dekay секоја забава беше фул иако по 100ти пат го слушаа, Моралес исто така...

...ама му се утракаа после ексклузив и му го направија бедот со Белов родендени и слично, и неколку тепачки по ред се исподесија и толку од бизнисот.
Кокс беше на саем. :helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
ОМФГ сериозно Шако Полумента у Арена во петок?И Аца Лукас у Гранд им иде, фолкериве ќе се изнажуркаат :tapp:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom