Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Абе што сте запнале толку да се купи Штопер па имеме штопери бе луге (Неста,Тиаго силва,Јепес,Оневу,Сократис па и Бонера е тука). Во јануари треба итно да се купи класа Бочен бек по можност да може да игра на двете позиции (лево и десно) слично како Замброта,тука сме најтенки зашто ако се повреди Абате и ли Замброта кој не е сјаен е тогаш наебавме,ке ги гледаме маките на Анте и Бонера.
Што се однесува до средината не е лоша ги имаме Гатизо,Пирло,амбро,боатенг,Сидорф и Фламини а за секој случај тука е шимпанзово Страсер.
Со Оглед на тоа што Пато се врака на 6 Јануари и Динјо не си оди до јуни а тука се и феномените Ибра и Робињо не ни преба ни шпиц или евентуално некој кој ке се согласи да грее клупа и да поигра некоја решена утакмица.
Значи најбитно е да се земе крилен бек,тактиката од Алегри е игра без крила а нивната работа треба да ја вршат офанзивните крилни бекови а такви немаме во моментов па кејф ми прави Балзарети,Коентрао,Контенто,Лихштајнер,Коларов и Касерес.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Немаат овие години за во Милан бе баче :pos:
Абе шупчино како прво годинава во Милан играта ја држат Ибра,Робињо,Пато,Боатег,Силва Фламини и Абате кои се 2о и нешто а нормално ке има и какоГатузо,Амбро и Пирло кои ке ги мотивираат.
Затоа оди дркајте н шабанската победа од вчера и голтајте прачина од Есенскиот и секако годишниот освојувач на скудетото за 2010/11 МИЛАН
 
P

PewDiePie

Гостин
Си пашкаат некои од јувенташиве пред да се уклучат на форумов,им удри у глава 3-то место. :tv:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
Сте начекале вие со Тимче да садите пиперки :icon_lol:
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Еве една интересна статија на експертите од гол.ком за тоа кој би требало да купиме
Добро би изгледало тимчето ако стварно ги купиме овие што ги предлагаат
Врска немаат овие од гол бре

---------------Abbiati

Cassani – Nesta – Rodriguez – Radu

-----Gattuso – Pirlo – Gargano

--------------Robinho

----------Pato – Ibrahimovic

Во што е овој состав подобар од сегашниот?
 
P

PewDiePie

Гостин
Врска немаат овие од гол бре

---------------Abbiati

Cassani – Nesta – Rodriguez – Radu

-----Gattuso – Pirlo – Gargano

--------------Robinho

----------Pato – Ibrahimovic

Во што е овој состав подобар од сегашниот?
Буквално во ништо,едино да се покрие таа лева страна со Коентрао/Сисоко и топ сме.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
But San Siro chief executive Adriano Galliani said: 'Tevez is great but Milan can't make an investment like that. If we find a forward who looks like a Milan player we will take him, otherwise we'll stay like this.'

Дет вос нат мај поинт !

Овој одговор беше на прашање "каде би се вклопил Пато"

Зборот ми беше да се искешираат пари на Пато, пошо на Сити ќе им треба напаѓач. Единствениот од Сити тимот моментално што би го сакал у Милан ќе си дојде на лето здравје :tv:

Да не мислеше кај вас ќе дојде ... Он сака да си се врати во татковината и да биде поблиску до фамилијата ... Побожни сте ...
Eклерче уште не те банираја од темава ??

Да те исправам 2-ро место :salut:
Браво Кант :pos:


^^^

Гаргано пред Амброзини у прв тим ! Немој не ме радуј :pos:
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Дет вос нат мај поинт !

Овој одговор беше на прашање "каде би се вклопил Пато"

Зборот ми беше да се искешираат пари на Пато, пошо на Сити ќе им треба напаѓач. Единствениот од Сити тимот моментално што би го сакал у Милан ќе си дојде на лето здравје :tv:



Eклерче уште не те банираја од темава ??



Браво Кант :pos:


^^^

Гаргано пред Амброзини у прв тим ! Немој не ме радуј :pos:
Марли :) прибери децава зош многу писни на уста гледам станале ...
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Абе што сте запнале толку да се купи Штопер па имеме штопери бе луге (Неста,Тиаго силва,Јепес,Оневу,Сократис па и Бонера е тука). Во јануари треба итно да се купи класа Бочен бек по можност да може да игра на двете позиции (лево и десно) слично како Замброта,тука сме најтенки зашто ако се повреди Абате и ли Замброта кој не е сјаен е тогаш наебавме,ке ги гледаме маките на Анте и Бонера.
Што се однесува до средината не е лоша ги имаме Гатизо,Пирло,амбро,боатенг,Сидорф и Фламини а за секој случај тука е шимпанзово Страсер.
Со Оглед на тоа што Пато се врака на 6 Јануари и Динјо не си оди до јуни а тука се и феномените Ибра и Робињо не ни преба ни шпиц или евентуално некој кој ке се согласи да грее клупа и да поигра некоја решена утакмица.
Значи најбитно е да се земе крилен бек,тактиката од Алегри е игра без крила а нивната работа треба да ја вршат офанзивните крилни бекови а такви немаме во моментов па кејф ми прави Балзарети,Коентрао,Контенто,Лихштајнер,Коларов и Касерес.
Се согласувам, само што јас мислам дека доволен би ни бил Таиво, кој би дошол по релативно ниска цена бидејќи му истекува договорот. Таиво би играл лево, Абате десно, а Замброта ќе биде алтернатива за двајцата. :) Единствено лошо нешто е тоа што нема да може да игра во Лига на шампиони.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
sreka sto ne fati malerot na kolo pred kraj inace ke naebevme. Znaci so Roma igrame bez standardnite Pato,silva ,zambrota i gatuzo,ima li nekoj info sto e so flamini? Sory za lat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom