Мајгада?!
22 август 2005
3.110
180
чисто информативно, онаа топка што му ја збуца Пирло на Ибра за голот да знаете дека он и Чави може да ја дадат само...
И на Роналдињо можи да му се деси ...

Иначе ова формација со Пирло и Боатенг е дефинитивно добитна, ем Пирло можи да организира игра ко ќе е потребно, ем можи да ротира со Боатенг и да оди поофанзивно ко ќе се притиска, ем Боатенг можи да ја искористи снагата и брзината да се уфрли во напад. Мислам и со Сидорф не беше лоша формацијата, ама сега не се чека случајност за да се постигни гол цело време се контролира топката.

Јас мислам дека уште од сега треба да се мисли кој ќе ги замени Гатузо и Амброзини, зошто мислам дека е јасно колку функционира деструктивна средина во Италија.

1.349
Супер, денеска релаксирано си ги зедоа бодовите, само да не е ништо сериозно со Гатузо и Замброта, Абиати ѕвер, го видовме и Страсер солиден беше, вечер Јувентус еден икс и уште Рома до крајот.:)

24 декември 2007
12.694
4.520
Одлична игра задоволен сум од сите одбраната беше одлична Болоња немаше ниедна шанса едино пеналот шо и не верувам ако не беше 0-3 да го свирнеше секоја чест за Абијати фати пенал и цела утакмица бранеше на ниво..Бонера не беше лош како и целата одбрана можеби покрај силен состав нема значај еден играч.Во средината игравме добро Пирло играше одлично какви топки даваше свака част заедно со Боатенг можеби најдобро изиграа денеска.За нападот Робињо е во одлична форма го докажа тоа и денеска а за Ибрахимович нема зборови :)
Интересно Родни доби шанса не играше лошо иако не играше повеќе од 20 минути сепак треба да им се дава шанса на помладите во вакви добиени утакмици

Stallion

Папион __ •°
13 септември 2010
1.149
908
Фламини и Страсер сеа за сеа :vozbud:, а ќејф ми праи и Поли како замена за Пирло :pipi:

27 јуни 2008
9.024
5.947
Да те поправам само....Страсер играше едно 40 минути со се судиското продолжение влезе во 53минута место Гатузо и со оглед на тоа што искуството му е 0 во Сериа А изигра одлично ! :smir:

Очекувани бодови.
Си уграа некако опуштено, тоа ми се свиѓа.
Честито победа :pipi:

24 февруари 2010
598
406
И продолжуваме со плескање на тимови од ваков ранг во Италија. Одлична игра и сигурна победа. Мило ми е за Штрасер што доби шанса да изигра скоро цело полувреме. И пу пу да не го урочам мудриот и солидниот ама денеска беше на ниво. Приказната за Роналдињо по се изгледа е завршена. Штом денеска не доби шанса од клупа на гледам кога би можел да добие.

ПС. Ми се јави едно другарче од Милано и вика термометарот му смрзнал на -13. Спремајте се ќе биде ладна зимава

9.676
Ај честита нека ни е победата. Сосема заслужено тепавме и ја зголемивме предноста пред другите. Одлично играа сите, а посебно ме бендиса играта на Боатенг. Абиати незнам зошто го напрај онај испад ко дриблаше ама се извади со одбранетиот пенал. И се множат црнчината во Милан :) Според мене Страсер супер изигра :)
Ах овие рома со гол од офсајд водат маме му ебам :mad:

Ф

ФорцаМилан

Задоволен од победата,глеав само прво и играта беше супер,Боатенг и Робињо си ги искористија шансите и заслужено си отидовме на полувреме со предност.

Одбраната беше солидна,исто како и средината само мислам дека и Меркел треба да добива повеќе шанса на вакви утакмици.

Пасот на Пирло:drk:

30 јануари 2008
13.882
23.253
A таа иста топка онака да ја смири и со играч на ушка да ја збрцне у поблискиот агол можат само Ибра и Ето !

Алегри да ни го поживи господ људи, он е според мене најзаслужен што тимот игра вака против слабите екипи.

Денеска сите солидни па дури и Бонера, немам на кого да се пожалим !

Само да продужимо вака и нема да има проблем. Со Рома наредно коло нерешено да биде со Бонера у одбрана не е страшно :)