Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Мала награда за Пато за одиграниот 100ти натпревар во дресот на Милан

 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Роналдињо е меѓу кандидатите за добивање на ''Златна канта'' во Сериа А..... Јас мислам дека незаслужи човеков едно вакво резил признание има многу поканта играчи од него, а он и си е солиден додека е во игра
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Роналдињо е меѓу кандидатите за добивање на ''Златна канта'' во Сериа А..... Јас мислам дека незаслужи човеков едно вакво резил признание има многу поканта играчи од него, а он и си е солиден додека е во игра
има многу пред него,Мело,Марига,Рафинја...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Можни противници во 1/8 финале ни се :
Тотенхем,Шалке,Манчестер,Барса,Баерн,Челзи,Шахтјот/Арсенал.
 
P

PewDiePie

Гостин
Можни противници во 1/8 финале ни се :
Тотенхем,Шалке,Манчестер,Барса,Баерн,Челзи,Шахтјот/Арсенал.
Сите се тешки на свој начин,ама сакам Тотенхем да ни се падне,многу ме интересира дуелот меѓу Абате и Бејл,пошто се тука негде во брзина до душа Абате е малце побрз не е како Маикон да го ораат,така да ќе биде интересно инаку не би имал ништо против Шахтјор,Баерн,Шалке и Манчестер да ни се паднат.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
за во 1/8 финале недај боже Барса,Челзи и Тотенхем да ни паднат.Барса од добро познатите причини,Челзи од причина што коа ќе им се вратат сите повредени играчи пак ќе бидат конкурентни за ЛШ,а Тотенхем поради бејлот и модрич кој можат многу убаво да го уништат антонини и неста(бејл со брзината,модриќ со тоа пасовите негови )
ЈБГ кој друг сака нека паѓа мислам дека може да ги тепаме
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
има многу пред него,Мело,Марига,Рафинја...
Али незаслужува у пакет да го ставаат со вакви фудбалери,ипак он е најдобриот светски фудбалер и поради него Барса денеска игра како што игра
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
има многу пред него,Мело,Марига,Рафинја...
melo?
mnogu dobro igra tipot ovaa sezona nemoj ne se zaebavaj :)

јас би го ставил тука велосо убедливо! а и рафиња не е ништо поарен, исто и лука тони...
па и алварез од јуве кој го земаа од катанија а стварно добар играч е мислам али не се снајде еве го и повреди едно друго а мислам дека го купија за повеќе пари 12-14 милиони :)
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Еве кој се кандидати за кантата: Касано, Адриано, Муту, Мело, Диего, Амаури, Ф.Канаваро, Мансини, Матераци и Роналдињо (муабетот ми беше кај заслужува Рони со овие у пакет да го ставаат ств незнам)?
 
P

PewDiePie

Гостин
А што изиграл Роналдињо годинава ако може да ми кажете па за да не ја заслужи оваа награда ? Оваа сезона не само што игра мизерно,туку и се однесува мизерно,на терен влага у дуел губи топка,паѓа и се смее од 6-ка до 6-ка,па што се кезиш бре теле едно стани трчај одземи топка еднаш у животот,на тренинг се гпуира го емитира Ибрахимовиќ,како не го имитираше во играње и во придонес за тим малце,надвор од терен се пијанчи и се куропеца до ниедно време,ало бе 8 ебани милиони по година земаш за тие пари Ибрахимович сам на грб го носи тимот,а овој уште се буни нејќел да му ја намалат платата ХАХ ! Убаво си кажа Алегри,на оние кои не им се игра во тимов тогаш треба да го напуштат.

Незнам стварно што му се случува на човеков со Анчелоти дупе со Лео ѕвер со Алгери дупе,епа извини ама тимот е поголем од поединец,да не сака и Адријано да му го донесат заедно да хараат по градот :tapp:. Денес се надевам дека ќе игра и дека решил да се врати во формата од минатата сезона,ако не тогаш аривидерчи на Лето.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Кој сака нека се падне,ако било пишано да поминеме и Барса нека дое ке ја поминеме. ( ни ја нз како)

Ја би сакал Баерн,и сите играчи нека им се вратат и у каква сака форма нека се,јас ги САКАМ БАЕРН МИНХЕН,само штета што Пипо е повреден да им го напикаше уште еднаш.

Мрзам шваби така да,нив ги сакам.

--- надополнето ---

И Анчелоти околу Гуркуф..

"Gourcuff I coached for one season, I have always considered a great talent. He also a good start in its season Rossoneri but then was injured and struggled to return. I think he suffered competition, which is natural in an important club like Milan. "
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Значи да разјасниме некој работи.
Рака на срце не ни е сеедно дали ке ни се падне Барса или Шахтјор или Челзи или Шалке мегутоа ако сме јак тим нека се падне кој сака не треба да се плашиме од никој како и што му прилега на име како Милан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom