Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Иначе шо се однесува до натпреварот и моменталната форма на Милан нормално е да се очекува победа, особено ко ќе земиш во предвид дека Оксер мора да брка победа за да обезбеди некаков позитивен пласман. Шо значи Оксер нема да се брани и ќе игра отворено шо му одговара многу на Милан. Плус Оксер се 9ти во Франција со само 4 победи, Милан во последните 9 првенствени натпревари има 8 победи. Па реално гледано не би требало да биди ништо потешко гостување од оние во Серие А каде Милан има 4 победи по ред.
Истото го мислев прееска, таквите утакмици кога аутсајдерот брка ми одговараат најмногу, би требало од некоја контра да се реши...

--- надополнето ---

Што ќе им е на Реал да победат пласирани се веќе,таа мене накај икс ми иде а за интер нема што да ти зборам ќе си навивам со цело срце да го тепа Твенте а башка тоа што ќе ги играм 1 у кладилница. :tv:
Се, ама Ајакс не се. Иста ситуација како Оксер - Милан, мора да брка Ајакс, а Реал е премногу заебана екипа кога ќе им се отвори некој.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Две добри работи во составот Антонони ради повреда го нема (сигурно сам се повредил да не се резили и мачи по терениве) и Меркел кој е Злато што ги имаме само мислам дека нема да добие шанса земен е за недај боже.
Хендикеп е што Пирло не е опоравен можда не е во топ форма али добар е за од на клупа да почнит.
Според мене најдобро против французиве кои во Милано кажаа дека се заебани во контри и доста компакти треба се се истрча со.
................Абијати...........
..Абате...Неста.....Силва....Замбро
..Гатузо.....Боатенг......Амбро
..........Сидорф........
Робинјо......Ибра
Формација 4-3-1-2 која 6-7 утакмици вродува со плод со тоа што против Францускиве контри (Имаат мотив откако го тепаа Ајакс) ке мора да се игра со Два деструктивци во средина и со Боатенг да му помага на Сидорф во креирањето и хранењето со топки на Ибра и Робињо... мислам дека за овој меч профилот на Боа е подобар него на Фламини..кој секако ке ги замени на еден од Гатузо и Амбро.

--- надополнето ---



мпре нека тепа Реал инече ке биде гадно за нас
Добар ти е составот и најверојатно со овие 11мина ќе се излези утре.

Иии кажете колку да му бапнам на 2ка? :)
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
друштво ај некој кој е подобар во фотошоп да го ,,облече ,, Чак Норис во дресот за Имтер ми треба за Аватар али немам фотошоп на комп.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.065
Скромно од тебе сасуке кладилниците ќе ти бидат вечно благодарни што ги остави да работат.:pos2:
Иначе Малдини кажал дека сеуште немаме тим за ЛШ но дека имаме доволно добар тим за во сериа а.
Коа сме веќе кај тимовите баш би сакал да го видам Меркел па макар и 10тина минути,иначе со постираниот состав се сложувам.
Ибра стварно треба да одмори ама кој на негово место?Коа го имавме Инзаги и Пато место да искачаше ибра на 15 мин пред крај ем Пипо среќен ем овој изморен,сеа Пипо повреден овој изморен.Ама кај и да е ќе се врати Пато и ќе се стабилизираме во нападот
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Инзаги изјавил дека негова замена за сезонава треба да биде Палоски, дека е подобар од кој и да било друг напаѓач иако Палоски ќе се врати од повреда која доста долго траеше. Се согласувам и јас со Инзаги :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Што е работава со Пирло што не е повикан уште ли е тоа истегнување?
 
P

PewDiePie

Гостин
Додека се победува без Дињо и Пирло во состав немам замерки.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
друштво ај некој кој е подобар во фотошоп да го ,,облече ,, Чак Норис во дресот за Имтер ми треба за Аватар али немам фотошоп на комп.


го имаше на гугл бе :toe:

--- надополнето ---



и оваа со ибра :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom