Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Од сега не викајте дека ќе го даваат интер со Каљари...викајте Пандев-Каљари ... :wink::tapp:
Добро е што го чуваат неста,ама со Фавали во одбрана тешко нас... :( Ќе биде тешка утакмица,мораат да се вратат после 2та порази и 1 нерешено дома... :smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.748
Поени од реакции
44.063
Од сега не викајте дека ќе го даваат интер со Каљари...викајте Пандев-Каљари ... :wink::tapp:
Добро е што го чуваат неста,ама со Фавали во одбрана тешко нас... :( Ќе биде тешка утакмица,мораат да се вратат после 2та порази и 1 нерешено дома... :smir:
Нормално дека ке ги пренесуваат Интер од проста причина што ради Пандев тој меч ке им донесе најголема гледаност, а тоа е и целта на секоја телевизија.
 
P

PewDiePie

Гостин
Нормално дека ке ги пренесуваат Интер од проста причина што ради Пандев тој меч ке им донесе најголема гледаност, а тоа е и целта на секоја телевизија.
Па дај ако не нека го пренесуваат Пандев секој викенд,и после во другите термини за пренос на Сериа А нека ја репризираат утакмицата кај што играл ПАНДЕВ,преку јајцава со пандев :tapp:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Нормално дека ке ги пренесуваат Интер од проста причина што ради Пандев тој меч ке им донесе најголема гледаност, а тоа е и целта на секоја телевизија.
Тие што си го гледаат Интер пак ќе си го гледаат,не верувам дека некој ќе седне да ја гледа утакмицата специјално за Пандев,го боли К** Пандев дали игра добро или не,ако е фан на интер ќе гледа ако не нема ни да знае дека ќе го даваат Пандев :tv: :toe:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.256
Leo им порачал на новинарите да го остават на Роналдињо на мира.

Ова следува по обвинувањата на седмата сила дека Рони се журкал 3 дена во еден хотел пред утакмицата со Интер.

Овој 3 дена се журкал и овие од Милан као демек не знаеле, ебем ти новинарите ебем ти
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Да да, еден од најпознатите фудбалери во светот што игра за еден од најпрестижните клубови во светот ќе остане неприметен од клубот за тоа каде се наоѓа, па уште 3 дена, што све не праат луѓе за гледаност :kesa:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Може некој да ми каже на кои програми ке го дават Милан ? :salut:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
Може некој да ми каже на кои програми ке го дават Милан ? :salut:
Al Jazeera Sport +5
Dahlia Calcio 2
ESPN (uk & irl)
Fox Soccer Channel **
Fox Sports Espanyol **
Kanal 9 (Swe)
Nova Sports 3 (Hellas)
Sky Calcio 2
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport TV2
Sportklub Serb [S/Cast]
Sportmanía
SuperSport 2 (DigitAlb)
TPS Star
TV+ (Bulgaria)
YES Sport 2
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Al Jazeera Sport +5
Dahlia Calcio 2
ESPN (uk & irl)
Fox Soccer Channel **
Fox Sports Espanyol **
Kanal 9 (Swe)
Nova Sports 3 (Hellas)
Sky Calcio 2
Sport 1 (Cze/Svk)
Sport 1 (Hun)
Sport TV2
Sportklub Serb [S/Cast]
Sportmanía
SuperSport 2 (DigitAlb)
TPS Star
TV+ (Bulgaria)
YES Sport 2

Добро на кабелска телевизија ваќа некои од овие канали?
 
P

PewDiePie

Гостин
Абе не се заебавајте оставете стрим да гледаме тие што немаме сателитска :tv:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.065
Можни состави :

Gazzeta Dello Sport :



Corriere Dello Sport:

Незнам зашто ама јас мислам дека треба да му се даде предност на Мансини пред гатузо и на Хунтелар пред Бориело.Бориело не дал ни еден гол а да не е сам или од офсајд.Јест да се бори и се ама мислам дека во ваква утакмица треба малце поофанзиво со 2 централни напаѓачи.Сепак Лео зи знае најбоље:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom