Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Честито нов играч. Мансини ви е одлично засилување за пролетниов дел на сезоната. Ај кога не можеме ние, барем вие замешајте се во борбата за титулата, да не остане првенството и годинава без борба.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Стајте слики после коа ќе можете од сајтот на презентацијата на Мансини јас неможам не сум зачленет !
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.255
Maнсини го одбра бројот 30.
Може некој да ми најде кои играчи ни се пријавени за ЛШ ??
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Goalkeepers

1 Dida »
12 Christian Abbiati »
30 Marco Storari »
31 Flavio Roma »
60 Antonio Donnarumma *
Defenders

4 Kakha Kaladze »
5 Oguchi Onyewu »
13 Alessandro Nesta »
15 Gianluca Zambrotta »
18 Marek Jankulovski »
33 Thiago Silva »
44 Massimo Oddo »
56 Andrea De Vito *
57 Nicola Pasini *
77 Luca Antonini »
Midfielders

8 Gennaro Gattuso »
10 Clarence Seedorf »
16 Mathieu Flamini »
20 Ignazio Abate »
21 Andrea Pirlo »
23 Massimo Ambrosini »
54 Jordan Pedrocchi *
56 Mitja Novinic *
Forwards

7 Pato »
9 Filippo Inzaghi »
11 Klaas Jan Huntelaar »
22 Marco Borriello »
49 Davide Di Gennaro »
58 Simone Verdi *
80 Ronaldinho »


Ова е од uefa.com мада не знам дали се ова регистрираните или сите што играат за Милан моментално...


Edit: На официјалната стои ова :

MILAN - Differently from the Uefa list of Milan for the Champions League of the past 1st September, there are three changes. The new players are David Beckham, Daniele Bonera and Giuseppe Favalli: they take the place in the A List of Marco Storari, Oguchi Onyewu and Alexandre Pato, with the later having matured the requirements to be listed in List B.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
^А со Пато што сака да каже не ми е јасно...зашто го дава во Аут за ЛШ?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.867
Мансини рекол дека се осеќа како дете, имал голема желба за играње и докажување и рекол дека играта на Милан му одговарал пошто била како играта во Рома, позицијата му била погодена и ќе дал многу и ќе бркал место за Светско да игра...и дека бил сакал да игра уште со Болоња викнендов.
За Лига Шампиони не е пријавен ни он, а ни Адија ради не знам кои причини, мене тој ми е сумњив, го гледав како тренира со Милан, ама официјално потпишување и презентација не сум видел.
Изгледа ќе заврши како Уругвајцие и Грими и Матиони и слични...
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Edit: На официјалната стои ова :

MILAN - Differently from the Uefa list of Milan for the Champions League of the past 1st September, there are three changes. The new players are David Beckham, Daniele Bonera and Giuseppe Favalli: they take the place in the A List of Marco Storari, Oguchi Onyewu and Alexandre Pato, with the later having matured the requirements to be listed in List B.
^А со Пато што сака да каже не ми е јасно...зашто го дава во Аут за ЛШ?
стварно ова со Пато што сака да се каже да не разбра некој???
тргнат од список за ЛШ ??? :uvo:
или јас не разбирам англиски како што треба :nenene:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.255
Мансини рекол дека се осеќа како дете, имал голема желба за играње и докажување и рекол дека играта на Милан му одговарал пошто била како играта во Рома, позицијата му била погодена и ќе дал многу и ќе бркал место за Светско да игра...и дека бил сакал да игра уште со Болоња викнендов.
За Лига Шампиони не е пријавен ни он, а ни Адија ради не знам кои причини, мене тој ми е сумњив, го гледав како тренира со Милан, ама официјално потпишување и презентација не сум видел.
Изгледа ќе заврши како Уругвајцие и Грими и Матиони и слични...

Стварно бе, толку курчење а за Гана една минута не го видов да изигра на купов.

БТВ Пато е ставен на Б Листа ваљда заради повредата или нешто слично, углавно не е страшно у секој момент може играч од А листа да се извади и да се стае некој од Б листа:smir:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ваљда планираат на позајмица да го дадат, или па немало место а могуче и тимот од кај што дојде (Фридрикштад ли беше не ми текнува) ако играле квалификации за ЛШ мислам дека пак не може да го пријават, nobody knows :toe:

А за Гана сениорската не е дораснат ваљда па не го ставаа во игра, нема шанси да биде ко Видуез и компанија овој ќе го дадат на калење 1-2 година.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Адијах немора да биде пријавен (има под 21 година)... еве ви го тој член од законот на Уефа за пријаување на играчи за во ЛШ

A “club-trained player” is a player who – irrespective of his nationality and
age – has been registered with his current club for a period, continuous or
not, of three entire seasons (i.e. a period starting with the first official match
of the relevant national championship and ending with the last official match
of that relevant national championship) or of 36 months between the age of
15 (or the start of the season during which the player turns 15) and 21 (or the end of the season during which the player turns 21).
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.884
Поени од реакции
23.255
Пато исто нема 21 година, можда затоа не е у оној А список !
 
P

PewDiePie

Гостин
Adija go zemaa samo mesto za non EU da potpolni toa da vi kazam,sega pogotovo so Mansini vo sostavot ne veruvam deka ke ima sansa da se pokazem (baren godinava ne)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom