Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Ф

Фил Ајви

Гостин
Утре без Пирло. :|

Here are the 19 players called up by Leonardo for Milan-Livorno:
Abbiati, Dida, Abate, Antonini, Bonera, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Thiago Silva, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Flamini, Gattuso, Seedorf, Borriello, Huntelaar, Inzaghi, Ronaldinho.
Unavailable players: Nesta, Oddo, Onyewu, Pirlo, Pato.

Би сакал овие да стартуваат:

Абиати

Замброта---Силва---Фавали---Антонини

Амброзини-----Гатузо
Сидорф

Бекам-------Роналдињо
Бориело
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Едно нешто ме плаши само за утре.Сите утакмици денес излегоа,кладилниците се во невиден минус.Утре ке се товара Милан ненормално,па се плашам бевин да не преземе нешто.Сите зицери излегоа,ако излезе и Милан ке им нема крај.Опасно ке биде!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Едно нешто ме плаши само за утре.Сите утакмици денес излегоа,кладилниците се во невиден минус.Утре ке се товара Милан ненормално,па се плашам бевин да не преземе нешто.Сите зицери излегоа,ако излезе и Милан ке им нема крај.Опасно ке биде!
Нема шанси утре да ја наместат милан,затоа што ке ви избегаме многу а тоа ке чини и крај за титулата за вас:toe:,знам дека испаднаа денес све ама не верувам дека милан ке заебе утре. п.с многу ги бутна и бордо денес 0-0 изигра дома
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Нема шанси утре да ја наместат милан,затоа што ке ви избегаме многу а тоа ке чини и крај за титулата за вас:toe:,знам дека испаднаа денес све ама не верувам дека милан ке заебе утре. п.с многу ги бутна и бордо денес 0-0 изигра дома
Не ми кажувај кој колку што бутнал барем на мене.Јас ти кажувам дека ако ги даде утре Милан и Јуве,кладилниците ке треба да работат 2 месеца за да се вратат.
Ме плаши тоа што незнам Галијани на што цели годинава,дали на титула или на второ место.Затоа ме плаши утакмицава!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Не ми кажувај кој колку што бутнал барем на мене.Јас ти кажувам дека ако ги даде утре Милан и Јуве,кладилниците ке треба да работат 2 месеца за да се вратат.
Ме плаши тоа што незнам Галијани на што цели годинава,дали на титула или на второ место.Затоа ме плаши утакмицава!
Ги знам работите како идат, верувај дека утре милан нема да биде местена:toe:,ко божем секоја недела искачаат утакмиците па одма сеа ке местат.Неможе да се намести утакмица ако на екипата им е битна побеадта,а на милан утре и тоа како му е важна во трката со Интер:toe:
 
P

PewDiePie

Гостин
Бре бре во два дена два младинци,само господ знае колку абер имаат од фудбал :tv: Ќе ги видиме за 2-3 год
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Може да киксне Милан бе =) Интер кикса 102.5% ;)
Па тоа нема наместена да биде :pos2:

Креспо има да ви га збибери :vozbud:

Шо им е со младинциве бе, јес да ни треба подмладување на составот али овие многу екстремно ја фатија работава
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Натпреварот Парма - Интер е одложен поради снег што според мене е добра вест оти со денешниот натпревар што ќе го одигра Милан ќе имаат израмнет број на натпревари со Интер и ќе биде полесно со калкулирањето :)
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ајде вајда денеска нас ќе не даваат место Интер пошто гледам одложена им е утакмицата !!!
 
P

PewDiePie

Гостин
Berlu:"Hernanes is too young and expensive we are looking for someone older and free" Тешко ова да се деси а и кого би зеле??? Имаме право во лето само двајца што немаат европски пасош да земеме,Красиќ?Рафиња?Џеко?Ернанес? Ќе се извадат 300 шпекулации за веќе споменативе и ќе се најавува револуција на пазарот ама пак ќе си останеме со истите играчи како секое лето/зима. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom