Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Имаме супер прв тим. Милан секогаш не играл на ниво во Куп на Италија.
Берлу мора да го одврзе кесето и нека инвестира малце имаме стара и тапа втора постава поточно за одбраната и средината.
- И немојте одма со плачки сне изгубиле од Интер сне изгубиле шта је проблемот.
Има уште многу до крај. Интер - Милан иста е со утакмицата Милан - Цирих, шамса до шамса. Кога се нема среќа таа е. :toe:

Forza Milan. Одиме на победа против Livorno.
15:00 AC Milan - Livorno на Телма би требало да ја даваат.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Дали го спореди Милан со Барселона? Барселона и Манчестер во моментов имаат играчи да напраат по 2 тима конкурентни за трофеј....а нас крив ни е цацко ако се повреди Неста (некој клучен играч) па Фавали му е замената или антиталентот Абате..не мешај баби и жаби е поентата..до кај ти е чергичката до таму ги пуштатш нозете
Izvini ama pojma nemas, aj ako sakas kazi mi koi se tie igraci sto gi imaat i se konkurentni za titulata, osobeno me interesira za Manchester koi ke gi kazes, a i ne bese toa poentata, poentata e deka Milan e ekipa so renome i toa renome treba da go zacuva kako taka, titula vo kup e bolje nego nikakva titula.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.870
Поени од реакции
23.208
Имаме супер прв тим. Милан секогаш не играл на ниво во Куп на Италија.
Берлу мора да го одврзе кесето и нека инвестира малце имаме стара и тапа втора постава поточно за одбраната и средината.
- И немојте одма со плачки сне изгубиле од Интер сне изгубиле шта је проблемот.
Има уште многу до крај. Интер - Милан иста е со утакмицата Милан - Цирих, шамса до шамса. Кога се нема среќа таа е. :toe:

Forza Milan. Одиме на победа против Livorno.
15:00 AC Milan - Livorno на Телма би требало да ја даваат.

Нема шанса да не даваат, викендов нема да има вечерна утакмица сите ќе се играат во 15.00 и по се изгледа ќе иде Јуве - Лацио, па и Парма - Интер е пред нас, сеа овие телма со пандев мудата цитрони ќе ни ги прават :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Баш :), иначе уште на мечот Интер - Милан коментаторот кажа дека Парма - Интер ке иде во Недела од 15:00.
 
P

PewDiePie

Гостин
Хернанес ќе си идел од Сао Паоло и по се изгледа ќе доаѓал во Шиттер :tapp: Нашине ретарди нека не купуваат никој зимава не ни требаат нас играчи "ТОП" клупата имаме вчера кога ги гледав Бонера,Каладзе и Јанко се запрепастив:kesa: Бекам на ПОЗАЈМИЦА го земаа.Адија,тој па циганот кај к*р е??? Само место за нон еу зафаќа бековите се приказна за себе,и што е најтрагично од се бомбашите Галијани и Берлу уште се надеваат на Л.Ш. И Сериа А со овој состав,ќе ги вратат во реалноста за скоро време,дека мора да се купуваат млади играчи па дури и ѕвезди ако сакаат да им се иде на стадион и да извадат ќар од дресови и такви сра*а а најважно од се да се освојуваат титули (па макар и куп да е,титула немаме видено 2 год.)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Хернанес ќе си идел од Сао Паоло и по се изгледа ќе доаѓал во Шиттер :tapp: Нашине ретарди нека не купуваат никој зимава не ни требаат нас играчи "ТОП" клупата имаме вчера кога ги гледав Бонера,Каладзе и Јанко се запрепастив:kesa: Бекам на ПОЗАЈМИЦА го земаа.Адија,тој па циганот кај к*р е??? Само место за нон еу зафаќа бековите се приказна за себе,и што е најтрагично од се бомбашите Галијани и Берлу уште се надеваат на Л.Ш. И Сериа А со овој состав,ќе ги вратат во реалноста за скоро време,дека мора да се купуваат млади играчи па дури и ѕвезди ако сакаат да им се иде на стадион и да извадат ќар од дресови и такви сра*а а најважно од се да се освојуваат титули (па макар и куп да е,титула немаме видено 2 год.)

сезонава Милан е трет клуб по најголема заработка во Европа (бар така кажуваат статистиките)... односно тоа што го зборев и зборев и зборев.... цело лето се оствари :). Милан со минимум залагање да оствари максимум, т.е. продадоа двајца јаки играчи (Кака и Горкуф) со заработка од 80м евра, платите на играчите беа помали во однос на другите конкуренти од Италија, а и Европа.... на трансфер пазарот Милан беа неактивни односно не се трошеа па и повеќе од очигледно беше дека сезонава единствена цел на Милан беше да заврши во топ3 во серие а, и да ги помине групите во ЛШ. Се останато ќе беше плус! Е сега вие што надежите си ги кревате повисоко и од самиот Галијани сами сте си криви :)

Од оваа сезона очекувањата ми се остварија (бар досега), а и не очекував нешто повеќе. Но тоа што очекувам е ова лето и следното Милан да биде многу активен на трансфер маркетот и да донесе добри играчи следниве 2 години, меѓу кои очекувам и нова ѕвезда како Кака или Пато

Инаку еве ги оценките за вчера според Миланњус

Abbiati 7
Zambrotta 5.5
Bonera 5
Kaladze 5,5
Antonini 5
Flamini 5
Gattuso 5
Jankulovski 5.5
Di Gennaro 5
Huntelaar 5
Inzaghi 5.5


54' Pirlo 5.5
60' Borriello 5.5
70' Verdi 6

Leonardo 5
 
P

PewDiePie

Гостин
сезонава Милан е трет клуб по најголема заработка во Европа (бар така кажуваат статистиките)... односно тоа што го зборев и зборев и зборев.... цело лето се оствари :). Милан со минимум залагање да оствари максимум, т.е. продадоа двајца јаки играчи (Кака и Горкуф) со заработка од 80м евра, платите на играчите беа помали во однос на другите конкуренти од Италија, а и Европа.... на трансфер пазарот Милан беа неактивни односно не се трошеа па и повеќе од очигледно беше дека сезонава единствена цел на Милан беше да заврши во топ3 во серие а, и да ги помине групите во ЛШ. Се останато ќе беше плус! Е сега вие што надежите си ги кревате повисоко и од самиот Галијани сами сте си криви :)

Од оваа сезона очекувањата ми се остварија (бар досега), а и не очекував нешто повеќе. Но тоа што очекувам е ова лето и следното Милан да биде многу активен на трансфер маркетот и да донесе добри играчи следниве 2 години, меѓу кои очекувам и нова ѕвезда како Кака или Пато
Летово ќе ја видиме таа заработка ако не направиме едно 4-5 трансфери јаки џабе и заработка и се.Инаку за очекувањата ако твоите се Милан да биде во топ 3 и да помине фаза по групи во Л.Ш. ок различни гледишта моите се засноваат на освојување титули. :toe:

http://www.curvasudmilano.it/

COPY CURVA SUD-PASTE CURVA NORD срамота !
Ај превод ако сакаш.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
.Инаку за очекувањата ако твоите се Милан да биде во топ 3 и да помине фаза по групи во Л.Ш. ок различни гледишта моите се засноваат на освојување титули. :toe:
не мешај желби и очекувања. Ти ако со ова вложување на Милан што го имаше сезонава очекуваш скудето и Лш титула тогаш не ме ни чуди што толку се нервираш.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
Абе нема нервирање

некеше милан да иде даље и не отиде крај
сеа може да се концентрираме на ЛШ и по можност скудето ...


патем вечер ке има интересна утакмица

Интер -Јуве

5-0 :tv:
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Izvini ama pojma nemas, aj ako sakas kazi mi koi se tie igraci sto gi imaat i se konkurentni za titulata, osobeno me interesira za Manchester koi ke gi kazes, a i ne bese toa poentata, poentata e deka Milan e ekipa so renome i toa renome treba da go zacuva kako taka, titula vo kup e bolje nego nikakva titula.
Ајдееееее...хахаха!!! поентата беше баш таа, ако две-три сезони не сме земале никаков трофеј...ќе кажеме абе остај Милан е клуб со реноме ако нема освоено ништо во последниве години....хахаахахах..горенаведените два клуба да не не се со реноме?? (за пример) Барселона еднаш не успеа да стигне до полуфинале на ЛШ па одма го избркаа Рајкард и сеа пак газат...Манчестер го продаде најдобриот играч шо го имаше, ама купи уште двајца одлични играчи па пак е кнокурентен секаде.... со кои играчи ќе го чувме и надоградуваме реномето...со Адија и Антонини десет...ја сум навивач на Милан ама коа не иде не иде..ти не може да очекуваш од 11 играчи да играат на кои просекот им е околку 31,32 години да ја изиграат турбо сезоната и да освојат 2-3 титули и во никој случај не ја потценувам титулата во купот...значи следниот пат пред да решиш да критикуваш, види каква е реалноста па пиши
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Се додека игра Гатузо у прв тим Милан ке губи:))

Иначе мои колеги беа на дербиво Интер-Милан и воодушевен сум од тоа што ми каживаат и што гледав слики:)Па клипот кога го дава Пандев голот,па тоа е невидено нешто.Навивач сум на Милан али ме наежи стварта кога го викна цел стадиот името на нашиот Пандев.Морам да одам на ова дерби некогаш во животот,и да знаете секој денар што ке го потрошите ке биде заслужено.Прекрасно чувство!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.474
Поени од реакции
47.439
не се пичете бе ајде, сеа да, за живи греови е Интер да купува поише од Милан кога јасно е дека на Милан му требаат играчите али шо да се праи, со расположливите ресурси добро ја тераме сезонава, никој друг нема да е уште во трка за скудето и жив во ЛШ со слепци какви ние што имаме. :)
И еве ајде сеа, за да не е така црно се, имало контакти и скоро договорен трансфер за Нене од Каљари да прмине во Милан ама Каљари го блокирале трансферот во последен момент ради пар глупи причини една од кои била повредата(или казнет бил не разбрав добро) на тој Ларилеј (така некако се викашее тој шупакот).
Овој Нене бил партнер на Пато во Интернасионал и наводно заедно лом праеле, има 6 гола сезонава од кои еден против нас а најчесто влегува од клупа, има 26 години, најнова вест е дека летово ќе го земеме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom