Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
сабајле напишав пост дека ке губиме од удинезе и не сум разочаран
дури сакав да одам сингл да а пишам у кладилница 2-ка :vozbud:
хунтелар под итно или продавање или на позајмица
а и воа му е прва победа на удинезе у гости ваа година
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Што ви реков?:) каков куп секогаш го баталуваат а со Удинезе имаат највеќе натиго дај ми го.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.474
Поени од реакции
47.439
е де де, та преку курот, овие не ишљакаа на првенствена утакмица па за куп ќе ни простеле демек :):)
втор тим е втор тим, што сакате вие, гатузо е плејмејкер.
Само за Антонини ми е жал, не може човекон да врзе две солидни утакмици бе, фино ги врза минативе две па и оваа додека не ја засра....и ја засра :).
Ова лошо се одразува само на атмосфера и на ништо друго, мада со победа над Ливорно колку толку ќе се врати “насмевката на лицата на гледачите’’ :)

Бонера>Каладзе и Фавали, мудар и солиден беше денес што би рекол љупчета наш. :) Де Џенаро-путуј, Леонардо бери памет.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Супер е супер.



:kesa:

Ај барем ќе се истуриме врз Ливорно.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Не е толку битен поразот колку што е битна куртонската порака што ја носи со него.
Ке освојуваме Серија А или ЛШ па нешто што глумат опуштени према купот демек не се замараме. Тоа само го покажува лузерскиот менталитет што го имаат некогаш, мислев откога си отиде Анчелоти дека ке се опраат ама ништо.
Барса луди се што играат на сите 6 фронта? Манчестер луди се што играат со прв тим против Сити?...
...Трофеј си е трофеј нормално си има своја тежина и го покажува карактерот на екипата.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Не е толку битен поразот колку што е битна куртонската порака што ја носи со него.
Ке освојуваме Серија А или ЛШ па нешто што глумат опуштени према купот демек не се замараме. Тоа само го покажува лузерскиот менталитет што го имаат некогаш, мислев откога си отиде Анчелоти дека ке се опраат ама ништо.
Барса луди се што играат на сите 6 фронта? Манчестер луди се што играат со прв тим против Сити?...
...Трофеј си е трофеј нормално си има своја тежина и го покажува карактерот на екипата.
Istovo i ja go mislam, ama aj na kogo da mu dokazes, navivacine sto bea na tribini od sto gledaa kolku bea pateticni nasite bez zelba, nikakva motivacija igraa pocna da gi bodrat Udinese, sramota :/

A inace sto go rugate Huntelar bar sega? Koj ke mu dava topki, Gatuso plejmejkerot ili cek uste bolje flamini plejmejkerot :jaj:
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Не е толку битен поразот колку што е битна куртонската порака што ја носи со него.
Ке освојуваме Серија А или ЛШ па нешто што глумат опуштени према купот демек не се замараме. Тоа само го покажува лузерскиот менталитет што го имаат некогаш, мислев откога си отиде Анчелоти дека ке се опраат ама ништо.
Барса луди се што играат на сите 6 фронта? Манчестер луди се што играат со прв тим против Сити?...
...Трофеј си е трофеј нормално си има своја тежина и го покажува карактерот на екипата.
Дали го спореди Милан со Барселона? Барселона и Манчестер во моментов имаат играчи да напраат по 2 тима конкурентни за трофеј....а нас крив ни е цацко ако се повреди Неста (некој клучен играч) па Фавали му е замената или антиталентот Абате..не мешај баби и жаби е поентата..до кај ти е чергичката до таму ги пуштатш нозете
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Вие очекувавте да тепаме? :tv:
Го гледав 1 полувреме,преку 100 шанси имаа удинезе и не дадоа гол,добро е што тепаа со 0-1,која одбрана ја имаме бог да чува.
Иначе ме изненади Абиати,многу добро и сигурно бранеше,а Хунтелар на секој начин пробува да биде корисен,се гледа дека се труди дечкото почна и да дрибла.
Највише се смеев кога го видов Пипо како дрибла и помина 2ца :nesvest:
Против Ливорно дома мора да тепаме,Без неста сме сигурно,а со пато до кај е работава?уште 3 утакмици ли ќе пропушти? :nesum:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
E sega ke pocnete i vie da redite porazi :pos2:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ништо друго не ме секира толку, колку шо не можев да си повервам колку се слаби Каладзе и Бонера. Леле значи ми беше жал да ги гледам како се мачат, порано не дека беа некој класа играчишта ама не беа толку тиња.

Не прам муабет за некој грешки шо ги напраја за да го компромитират натпреварот, ама во очајна физичка подготвеност се. Значи очајно треба да се земи некоја замена за стопер, овие два денес шо ги гледав Фавали го прат да изгледа како Барези.

Абе заклучок од овај натпревар е дека Милан има потпросечна клупа. Гатузо не е то шо беше по повредата, физички не доминира и сега единствено незнаењето му остана. Фламини пак ќе повторам апсолутно ништо незнај од фудбал, ако некој има видено позитивна особина шо ја има нека ме демантира. Ди Џенаро се трудеше нешто пак, ама не треба само желба едноставно не му делиле и то е то.

Туку јас незнам како очекуваше Леонардо, Гатузо Фламини Јанкуловски Ди Џенаро Хунтелар и Инзаги да постигнат гол. Јас ни во најлудите фантази не можам да замислам некој од овие гореспоменатите (освен можи Хунтелар) да напрај фудбалски потег.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom