Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Има ли заинтересирани миланези за да го гледаме дербито интер-МИЛАН со комшиине у некој кафиќ онака заедно?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Милан-Фиорентина одложена .....пак сеа заради купот и ќе играме на 24 фебруари:kesa:.
На 27 јануари играме со Удинезе во куп.(според новиот распоред е ова)линк
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Бориело и Пато се пожалиле на повреда додека траел тренингот, додека Инзаги потфрлил со кондицијата, а Хунтелар добро ги завршил сите тренинг сесии па најверојатно тој ќе биде во шпицот на нападот против Сиена. Леонардо сеуште може да бира помеѓу Инзаги и Хунтелар, но можно е и Бориело колку толку да се опорави па да биде ко опција за натпреварот.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Да да некои од играчите имаат проблеми со мускулите. Сидорф и Бориело се подобро но сепак нема да играат утре.

Посакуван состав:

Дида

Абате---Неста---Силва---Антонини

Фламини-------Гатузо
Пирло

Бекам-------Роналдињо
Хунтелар

Со оваков состав и нема баш да биде лесна победа. :kesa:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Немиен го лапнавме а?:)
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Се вративме а? Боље ќе беше да не го пуштеа форумов уште една недела...мизерија одигравме :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.475
Поени од реакции
47.447
Ајде сеа вака прв ќе почнам ја.
Вчера беше утакмица во која ни пресудија еден дебил, немање на среќа и најмалце но исто така битно-недостатокот на клучни играчи.
1. Судија жена ти со бонсек у пичка да ја стерам и децата да ги ебе коњ!!! Компензираше смрадот цела утакмица, се правеше ќор на чисти пенали и даваше фаули и слободни(од кои и го прмивиме) на одлглумени ситуации, се заради вина причинета од негов личен каприц и малоумност.
Вчера беше оштетен Милан и само Милан-КРАЈ!! Јас ако ми гаранира некој третман како Интер што имаа прифаќам и два црвени.

Меѓутоа вината не беше само во него, откако се деси бељата со недосудениот пенал, се немаше среќа во почеток на второ кога почна офанзивата и кога го погодија Цезар во две ситуации место да дадат гол, и врв на несреќата беше пеналот што роналдињо го пропушти.
пс.
Абате и Гатузо се нешто што не треба да ни се повтри до крај на сезонава.
Ова беше пораз поболен од четворката, му кумуваше еден редок малоумник!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.771
Вчера беше оштетен Милан и само Милан-КРАЈ!! Јас ако ми гаранира некој третман како Интер што имаа прифаќам и два црвени.
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Ќе коментирав ама навистина нема потреба ништо да се додаде :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom