Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
:tv: Прајслес


Oddo: "Kaka? Tonight you will be asked why did not remain at Milan"

Чуеков почнуе па омилен да ми стануе :pipi:

Иначе дајте бе линк од сликеве од вчера кај ги глеате немоем да најдем нигде




Хехе да да, али мислев дека ти си од оние Ха-Це хејтери на Милан :icon_lol:

Давор у душа добар иначе, само малу треба да опушти со Барса и оребро работата :pos:
На страната на Милан имаш само треба да имаш акаунт.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.198
Аха ок тенкју, сеа ќе се регнем, иначе ако најде некој нека закачи фотки од славењето на Лео вчера :pipi:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Честито победа, Реал станаа редовни пациенти на италијански екипи :)
Пирло ѕверски гол!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
:tv: Прајслес


Oddo: "Kaka? Tonight you will be asked why did not remain at Milan"

Чуеков почнуе па омилен да ми стануе :pipi:

Иначе дајте бе линк од сликеве од вчера кај ги глеате немоем да најдем нигде




Хехе да да, али мислев дека ти си од оние Ха-Це хејтери на Милан :icon_lol:

Давор у душа добар иначе, само малу треба да опушти со Барса и оребро работата :pos:
Не бе таман работа :)
Никад не сум бил хејтер на Милан, ради кризава мораше малце ремет на ваша сметка, оправдано нели... а и поради некој членови кој доста сериозно ги сваќаат заебанциите и трчаат да ме пријават у провокации :)))
Више ради членовиве ќе тргнеш инат, отколку што го „сакаш“ или „мразиш“ клубот.. :)

Даворче е добро чоече, му помогнав на профил малце да заборави на Барса. :pipi:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ден после победата ,чувството е одлично ги ишибавме многу убаво.Абе Кака теле едно тек сеа ќе увиде дека отиде во ботски тим,вчера не мрдна ни К нема од тоа што играше додека беше играч на Милан али кој го е**,ние во нападот иаме едно младо момче со број 7 кој некако сите го оспоруваат од хејтериве али детето е лудница ги поздрави фино лепо на 2пати вчера:tv:
П.С Повик до Перез да ги состави сите најдобри играчи од планетава за да му мрдне работата,ебате шупакот
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.198
Сега у Јануар. Убаво рече Син негде вчера ќе има понуди до Видиќ,Маикон,Тери, :pos2:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Уживајте со ценетиот коментатор Игор Трпески:tv:


П.С. Изгледа до химната на ЛШ е.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Какво утро, ко да сум се напил вчера, а другиот ден ништо да не тие, дури уште поубаво да ти е, како сум си поминал утрово на факс, бегаа од мене, се лигуши, јаки се на зборови сите, а кога ќе го лапнат стапот нигде ги нема.

Него незнам, сеуште не се јавија оние да ни кажат како сме врзале две победи и од сонуваме дека сме јаки, кај сте момци, ќе ве нема одредено време изглеа, до мај претпоставувам пошто незнам кој ќе не добие до тогаш.

:nesvest:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Уфф колку е добро да си навивач на Милан!!! :)

Играчите вчера покажаа и докажаа што значи тоа да си Милан.Докажаа дека во каква и форма да е Милан си е Милан...

Конкретно за утакмицата вчера,задоволен сум од се.Искористивме се што требаше да искористиме. Пато беше играчот на одлука.Се додека има некој кој го растеретува барем малку од одбрамбени играчи,Пато ќе растура...
Леонардо мора да се придржува до оваа формација 4-3-3,и мора да им дава повеќе шанса на Бориело и на Хунтелар.

Дида се извади за грешката со тоа што одбрани 2-3 добри удари.
Голот што го дадовме после корнерот,неправилно ни го поништија.Автофаул беше xD.
Се надевам дека ова ќе им послужи како доволен мотив и на играчите и на Леонардо и ќе продолжат да не радуваат оваа сезона.Па барем до нова година,да даат се од себе,па здравје во јануари,со неколку нови засилувања да ја нападнеме и ЛШ...:) Зошто да не... :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Значи денеска е како да сум се родил по втор пат! Толку исполнет не сум бил одамна дури по вакви добри игри те мотивираат и тебе ова лудациве наши!

Иначе у клас јас и уште едно другарче за Милан скромно ќутевме пред натпреваров ама денеска што се случи :) Јас дресот он дресот закачување на првите 2 монитори и сите до еден од тие што ми мрчеа до сега ги теравме да се прекрстат пред дресот да го бакнат амблемот и да се напијат малце водичка :vozbud: хаха мислам иамте некоја бајачка што ја знаете да препорачате после ова вчера очајно им треба на дечките :)
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Него незнам, сеуште не се јавија оние да ни кажат како сме врзале две победи и од сонуваме дека сме јаки, кај сте момци, ќе ве нема одредено време изглеа, до мај претпоставувам пошто незнам кој ќе не добие до тогаш.

:nesvest:
Добро зар мислиш дека по победа над Реал и Рома ке победите све до крај? :pos2:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Добро зар мислиш дека по победа над Реал и Рома ке победите све до крај? :pos2:
Доволно ќе биде да ви се врати на вас во приближно иста мера :helou:

Champions League Team Of The Week

Buffon

Zewlakow Ciani Squillaci Brandan

Karadeniz Kallstrom Valencia

Hulk Mutu Pato

Да ме прашуват мене јас би го бутнал и Неста во овој состав немам зборови за играчов немам зборови за легендата моментов можеби и бајдобар централен!

Ама и Одо не би го испуштил ... :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.592
Поени од реакции
5.785
Abe od 2 natprevari sto naprvivte ej smirete se malce go tepavte real i sea mislite najaki ste ima uste mn natprevari denes vo skolo kaj i da vidam milan dres ova stvarno e ludnica od vas
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
56
Поени од реакции
2
Abe od 2 natprevari sto naprvivte ej smirete se malce go tepavte real i sea mislite najaki ste ima uste mn natprevari denes vo skolo kaj i da vidam milan dres ova stvarno e ludnica od vas
epa ne odi vo skolo togas :) :)... se zezam... ako tebe ti preci nasata radost i gordost na vcerasniot uspeh..te molam postedi gi site fanovi od vakvi komentari druze...sekoja respekt za bilo koj tim da navivas.. ali glupo e da bidis negativen na temava so takvi komentari.. za toa kolku sme jaki koj e sto e...se pokazuvalo i ke se pokazuva ne na forumi tuku na teren... peace !!! samo edna mala zabeleska moja bese ova ostavi gi fanovite da si se raduvaat, toa so golemiot broj na dresovi kaj tebe vo skolo samo pokazuva kakvi strasni navivaci ima milan i kolku e cenet a ako ti preci imas drugi temi na forum.. pozz!!! i peace uste ednas :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom