NBA сезона 2009/2010

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Почнаа да паѓаат бостон уморот ги стига.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ќе биде јако второ полувреме,а јас како фан на Орландо верувам дека ќе тепаат и се молам Рондо да остане повреден,
GO MAGIC,GO HOWARD!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.427
Поени од реакции
6.073
Ебати педерот ебати,па онаква повреда никому не би пожелил па макар и најмногу да го мразам.Човекот остава душа на терен(а ретки се такви играчи) ти да бил повреден...Срамота
 
Н

'Никола'

Гостин
Честитки за Бостон, незапирливи се, кои екипи само ги поминаа, секоја чест.
Се надевам дека ќе им одржат лекција на Лејкерс (ако поминат).
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Жал ми е малку за Двајт, но тој стварно може да си помогне самиот, ако сега во летниот период си ја изгради својата офанзивна пост игра. Плус Орландо треба да му најде вистински крилен ценатар, Рашад Луис разочара 102.5 %. Тој и Картер треба да ги вратат парите што ги примат од тимот.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ебати педерот ебати,па онаква повреда никому не би пожелил па макар и најмногу да го мразам.Човекот остава душа на терен(а ретки се такви играчи) ти да бил повреден...Срамота
Немој бе...он као кузнај колку се повреди,го виде второ полувреме како играше.Ја само реков да остане повреден(мислев до крајот на утакмицата)за на Орландо да не му се случи она што му се случи.

Се гледа дека Двајт и Џамир се борат за тимот,а не како бескичмењаци ко Картер,Луис,Барнс...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.829
Поени од реакции
6.830
Ќе има ли снимка на собраниски денес?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Колку што го разбрав вчера коментаторот и вечерва ќе пренесуват феникс - лејекерс.

вечерва очекувам лејекрес да ја покажат силата и да земат победа која ги носи во финале и да бидат во чекор со бостон.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
За очекување си беше. Бостон си изиграа феноменално во дефанзива.
Сега бар да ги изгазат и Лејкерс (или Феникс по некое чудо), во финалето. Кога веќе го скинаа Орландо нека си се шампиони :jaj:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Заслужен пласман во финале на Бостон, едноставно имаат премногу опции во нападот. Секогаш барем 2ца играчи можат да допринесат со 50 поени заедно.

По овие дуели, дури и ќе се согласам со едно мислење не знам на кој член беше, неколку страни поназад, дека грешка беше што го дадоа Туркоглу. Картер во оваа серија делуваше бавно, анемично и не можеше да го намести шутот. За разлика од него Хедо лани не промашуваше за 3 поени, а имаше и одлична реализација од висок пост.

Исто така, да сум во раководството на Орландо би го дигнал Рашард Луис на клоци после оваа серија. Лани против Кливленд не промашуваше од никаде, во оваа серија беше еден од најочајните играчи во тимот, а пазете типот е 15ти најплатен играч во лигата со 16 500 000 долари.

Не разбирам и зошто Ван Ганди не го играше почесто Пјетрус, одличен шутер и меѓу подобрите дефанзивни играчи. За разлика од него Барнс играше по 20на минути секој натпревар, буквално без никаков ефект.
 
T

the Carpenter

Гостин
Не знам само која сила ја имаат Лејкерс. И Феникс и Оклахома да имаа малку повеќе среќа, друга ќе беше работата.
Да се надеваме дека вечер ќе има трошка правда, и Феникс ќе му го извади рбетот на шампионот, па после за мајсторката ќе видиме што како ...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
VECER od 2:30 GAME 6,PHOENIX-LAKERS ke imaat li sili SUNS,za 3:3,ke vidime VECER!!!

BOSTON e vo NBA FINALETO po 21 pat ili po 18 titula,vo poslednite 3 godini 2 FINALE,site zaedno,edna strasna odbrana,do lesna pobeda.
MVP P.PIERCE strasno FINALE,odigra,N.ROBINSON super utakmica.
Uste edna precka ili FINALETO,i celosna dominacija,BOSTON CELTICS.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom