NBA сезона 2009/2010

Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Баш ме интересира кој се тие не толку познати играчи кој Лејкерс ги зел и ги напрајл ѕвезди и работници и тимски играчи. Не е ова фудбал, па ајде ќе земаме младинци и ќе тренираат со тимот 10 години дури не се напрат ѕверој. Или Гасол, Одом и Артест не беа добри играчи пред да дојдат во Лејкерс? Мислам свесни сте дека не функционира тоа така во НБА лигата. Уште за време на драфтот се знај кој играчи се ѕвезди (со исклучоци). Ете пример Тарик Еванс. Дебитанска сезона, а ми текнува баш на утакмицата со Лејкерс му ја скрши кичмата на Артест. Ретко играчи кој биле избрани меѓу последните на драфтот напредувале доволно за да станат ѕвезди во тимот.

И ако мора се прат споредби, мое мислење моментално Леброн > Коби. И во офанзива и во дефанзива и дури во тимска игра. Па чоекот имаше во просек по 30 поени 7 скока и 8 асистенции во сезоната. Немора ни да пишам, MVP ( Most Valuable Player ) говори само по себе. Го судите играчот според игрите против Бостон шо не е во ред. Сите шо гледале знат каква одбрана играше Бостон над него. Дури и ме зачуди како успеваше и тогаш да направи по 7 асистенции на меч кога неговие соиграчи неможеа ништо да погодат. Сеа не ме сфаќате погрешно, го ценам Коби и тоа многу. Играч кој има неверојатен победнички менталитет и стварно далеку е Леброн од тоа што Коби го постигнал, ама моментална сезона Леброн > Коби.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Не дека сум против ЛБЏЕЈ, се е О.К му свалам капа на човекот. Но се прави преценет самиот себе си ! На 5 или 4 игра со Бостон изјавува на ПостГејмот `` Шо ќе играм кошарка во КАВС кога само јас знам да играм кошарка `` - Мислам ало знаеме дека знаеш да играш и све ок но не и вака да се преценуваш и да се однесуваш спрема соиграчите ! Па да сум на Шекилово место би го зграбил и би го изел бе само он знаел да игра кошарка бла бла бла... Или како што кажа типот што бил во ТД Гарден на 4та и 6та утакмица ! На 6та утакмица на ЛБЏЕЈ му даваат 6 топки да мава од центар ( лОл ) нема смисла, друго влегува на терен не се ни поздравува со играчите( изјава на типот од мкнба и ја го имам приметено само каже нешо два-три збора и се е негово ` КРАЛ ` е ! ). А за тоа дека е мајстор у кошарка мајстор е ги има сите квалитети и способности за прав кошаркар(талент,потенцијал,млад е.....) му симнувам капа за играта но за преценувањето е прав ФЕИЛ човече.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296

--- надополнето ---

Титулата не ја одбрани иако сите очи беа вперени во него и тие очи забележаа дека нема ни к од крал, каков е тој крал без прстен, самопрогласен?
Јас знам кралеви како на пример Меџик Џонсон, Мајкл Џордан, Коби Брајант, Карим Абдул Џабар, ама тука нема лебрончиње тарзанчиња, туку играчи!

Најди го натрапникот :tv:

Дечко полека малце, претера .....
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Најди го натрапникот :tv:

Дечко полека малце, претера .....
Дечки не претерав, можеби малку пред време го пишувам ова ама за некоја година ова ќе е реалност :)

--- надополнето ---

Баш ме интересира кој се тие не толку познати играчи кој Лејкерс ги зел и ги напрајл ѕвезди и работници и тимски играчи. Не е ова фудбал, па ајде ќе земаме младинци и ќе тренираат со тимот 10 години дури не се напрат ѕверој. Или Гасол, Одом и Артест не беа добри играчи пред да дојдат во Лејкерс? Мислам свесни сте дека не функционира тоа така во НБА лигата. Уште за време на драфтот се знај кој играчи се ѕвезди (со исклучоци). Ете пример Тарик Еванс. Дебитанска сезона, а ми текнува баш на утакмицата со Лејкерс му ја скрши кичмата на Артест. Ретко играчи кој биле избрани меѓу последните на драфтот напредувале доволно за да станат ѕвезди во тимот.

И ако мора се прат споредби, мое мислење моментално Леброн > Коби. И во офанзива и во дефанзива и дури во тимска игра. Па чоекот имаше во просек по 30 поени 7 скока и 8 асистенции во сезоната. Немора ни да пишам, MVP ( Most Valuable Player ) говори само по себе. Го судите играчот според игрите против Бостон шо не е во ред. Сите шо гледале знат каква одбрана играше Бостон над него. Дури и ме зачуди како успеваше и тогаш да направи по 7 асистенции на меч кога неговие соиграчи неможеа ништо да погодат. Сеа не ме сфаќате погрешно, го ценам Коби и тоа многу. Играч кој има неверојатен победнички менталитет и стварно далеку е Леброн од тоа што Коби го постигнал, ама моментална сезона Леброн > Коби.
Никој не рече дека е слаб и дека не е во моментов најдобар ама сето тоа џабе, убаво кажа Dovicinski погоре, прочитај го постот и ќе ти биде јасно!
Лани избега од прес, годинава барем се појави после поразот и само тоа е позитивно кај него оваа година!

А ако правиме споредба Одом Гасол, со на пример Гарнет и Ален во Бостон тогаш ќе ти стане јасно за што зборувам!
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Eric кажи кои се тие играчи што Лејкерс ги има направено ?
Леброн е факт дека нема соиграчи пред се со победнички менталитет а и кошаркарскиот квалитет им е за размислување,нај ме нервира што го дадоа Саша Павловиќ кој пред 2-3 сезони играше супер у Кливленд,лани се врати од повредата и пак играше добро и го дадоа за Ентони Паркер кој мене лично ич не ми се бендисува.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Дечки не претерав, можеби малку пред време го пишувам ова ама за некоја година ова ќе е реалност :)

--- надополнето ---

Никој не рече дека е слаб и дека не е во моментов најдобар ама сето тоа џабе, убаво кажа Dovicinski погоре, прочитај го постот и ќе ти биде јасно!
Лани избега од прес, годинава барем се појави после поразот и само тоа е позитивно кај него оваа година!

А ако правиме споредба Одом Гасол, со на пример Гарнет и Ален во Бостон тогаш ќе ти стане јасно за што зборувам!
Незнам шо ти е филмот со постот ама ајде. Од првиот пишан пост на темата почна да хејташ по Леброн, го отепа омаловажување и ги почна споредбите со Коби. Како Коби бил вистинскиот крал на кошарката, имал Леброн шо да учи од него итн итн.. да не ти барам постој сеа назад. Мене не ме интересира дали давал или недавал изјави после натпреварот, дали шуткал од центар пред утакмица итн.. Негова главна работа е да игра кошарка и во моментот нема подобар играч од него. Како можи то да е џабе ај просветлиме ? Да не беше најдобар ќе стигнеа Кливленд до кај шо стигат последните сезони ? И престани да го вртиш муабетот на страната на која тебе ти одговара. Никој неправеше споредба меѓу тимовите. Прашањето беше дали Артес, Гасол и останатите не беа добри играчи пред да дојдат во Лејкерс? И кој се тие играчи кој според тебе Лејкерс од ништо ги направил ѕвезди?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
А мене пак ич не ме интересира за твоето ` Дали шутирал од центари дали давал изјави или не ! ` Да ти кажам едно само СЕ ПРЕЦЕНУВА запомти ! И ТОА МНОГУ !
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Под секој мој пост истото ќе ми го повторваш ? И мене да ми чади глата, од сегде притисок и новинарски прашања и на крајот пораз можи би го изјавил истото. Случајот е да имам поќе поени од шутинг гардот, поќе асистенции од плејот и поќе скокови и рампи од центарот во мојот тим.

А уствари незнам шо се замарам. Немам ни време, а ни живци да се карам по форуми за безвезна работа. Кажав шо имав за кажвање, кој се согласва со мене арно, кој не пак арно. Се повлеквам јас, ќе пишам нешто пред или после утакмиците и то е .
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Твое си е шо сакаш праи ако сакаш иди и за Низоземског : ) ) Ја само дискутирам !
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Споредувате играч кој игра 14 години професионална кошарка,со Џејмс кој е во најдобрите години.
Моментално Џејмс>Коби,сакале вие или нејќеле,тоа е реалноста.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Леброн би ми бил прва опција за регуларната сезона. Но за финална 7 утакмица го зеам Коби секој ден во неделата и два пати во сабота.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
дајте линк за гледање он-лине брзо
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Сега тебе вака ти одговара, а зошто скокаше пред почеток на плеј оф натпреварите, ќе станеле Кавс шампиони:pos2:

Што сега, повторно да не не е само до Коби, ако не се другите, Коби ќе е катастрофа:tapp: Едноставно Коби е измислен играч за лебронче, кој треба да учи како е да си тимски играч и за 10-15 години може ќе земе една титула, ама ако му направат дрим тим, инаку црно му се пишува!
Дрим тим е овој на Лејкерс зошто е составен од работници, а не ѕвезди! Бостон и Орландо имааат каде каде поголем фонд на играчи и поголеми ѕвезди но Лејкерс е нешто посебно, земаат не толку познати играчи и ги прават ѕвезди за разлика на пример од Бостон кој ги собра најдобрите играчи од слабите екипи и има ол стар петорка во секој момент. Ама и нив ќе ги поминиме!
Дојдов да пишам за гнасниот потег на Хауард али ајде нема везе ќе ти вратам тебе...

Многу не ми се дискутира со тип како тебе што има изгледано две НБА утакмици и ќе се прави мангуп...
Од каде бе паметњаковиќ знаеш ти кој е Џабар,Меџик или Чемберленд??? Ти ставам три прашалника за да не заборавиш да ми одговориш...

За ова другово.Коби вс ЛеБрон...

Јас сум фан на ЛеБрон.Види во сите мои постови каде сум рекол дека ЛеБрон е најдобар а Коби е мизерија.Сум викал дека ЛеБрон моментално значи оваа сезона е подобар од Коби но во ниеден пост не сум омаловажил легенда како Коби.Прво заради тоа што кога Коби играл најјака кошарка ЛеБрон уште учеше во средно.Прво од таа основа некако не ми се споредливи.
А што ти??? Велиш дека ЛеБрон е мизерен оваков онаков.Извини пријателе но со фанови на Коби би дискутирал како перфекто и остали но со закоравени фанови како тебе НЕ.ЛеБрон си е дома и си следи НБА одгодина ќе го има дрим тимот кој го заслужува и кој Коби го има 10 години да не се лажеме... многу поздрав ти вероватно сега спиеш пошто ако нема на ТВ не гледаш а ние вистинските фанатици на НБА гледаме НБА по секоја цена.И немој да ја труеш темава со ЛеБрон.Следуваат сосе финалето три прекрасни серии и да уживаме во нив
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ова што го направи хауард е за исклучување, гарнет не игра на ниво, подобро би рекол дека е дрво исто како и реј ален кој промашува отворени шутеви. додека хаурд е доста добар во напад. изедначена утакмица и неизвесна до самиот крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom