NBA сезона 2009/2010

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Добро се држеше Кливленд,не да не:tv:

Ако добро забележав,Гарнет имаше 6/6 во прво полувреме:cuc:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.756
Шо убаво го кажа ова, Коби е вистинскиот крал нормално.

А на Бостон со среќа во финалето на истокот иако сметам дека ќе загубат, Орландо и Лејкерс сепак ги имаат најкомплетните состави и заслужуваат финале, не дека треба да се потцени и Феникс ама верувам во реприза на минатогодишното финале и тиа реприза во потполност, пак со победа на ЛАЛ :)
е сега не се исти работите како лани, па така не очекувај реприза... сега тука е Винсенити!! :)
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Благодарам до честитките им го истуривме многу јако на КАВС шо ти ги сите велиачаа и беа премнгоу оптимисти !
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.756
абе некако не ми изгледаат Бостон многу јаки, повеќе мислам дека Кавс изненадија со слабата игра, може ова да се каже како изненадување, бидејќи во текот на целата сезона играа страшна кошарка, нивниот скор го кажува тоа, но баш сега во плеј офф и падна формата и неколку утакмици пред да заврши регуларниот дел од сезоната... јас мислев дека тоа се моменти на опуштеност, но еве се виде дека стварно и паднала формата... јбг, мене искрено како фан на Орландо повеќе го посакував Бостон, бидејќи за мене Кливленд изгледаа многу силни, но тиа потфрлија така да сега Бостон верувам дека ќе го добиеме и тоа на лесен начин, повторувам не се Бостон многу јаки, туку Кливленд изненадија со слабата игра!!!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе ен сфаќате дека кливленд нема традицаија во кошпарка, џабе јаки играчи ако клубот е мал. тоа ти е исто кога некој мал клуб сакаш да го направиш шампион.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.756
Абе ен сфаќате дека кливленд нема традицаија во кошпарка, џабе јаки играчи ако клубот е мал. тоа ти е исто кога некој мал клуб сакаш да го направиш шампион.
абе има разлика од НБА и фудбалот, Бостон пред да го направат овој тим беа на дното на лигата, исто такви тимови беа и Кливленд и Орландо, еве сега тоа ќе се случи и со Њу Јорк, ќе купат некоја ѕверка и другата година ќе имаат одличен состав... еве и во фудбалот Сити и Челзи ти се исти примери...
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
абе има разлика од НБА и фудбалот, Бостон пред да го направат овој тим беа на дното на лигата, исто такви тимови беа и Кливленд и Орландо, еве сега тоа ќе се случи и со Њу Јорк, ќе купат некоја ѕверка и другата година ќе имаат одличен состав... еве и во фудбалот Сити и Челзи ти се исти примери...
Незнам како можеш да го споредуваш Бостон со Кливленд или Орландо, точно дека Бостон немаше јак тим пред да дојдат Гарнет и Ален но да споредуваш Џин со мравка малце глупо е нели, и во поглед на титули и на тим, а тоа дека Орландо ќе го мине лесно Бостон баш ќе видиме, ќе биде нешто слично како со Кливленд ако не и подобро :wink:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
абе има разлика од НБА и фудбалот, Бостон пред да го направат овој тим беа на дното на лигата, исто такви тимови беа и Кливленд и Орландо, еве сега тоа ќе се случи и со Њу Јорк, ќе купат некоја ѕверка и другата година ќе имаат одличен состав... еве и во фудбалот Сити и Челзи ти се исти примери...

Види ти погледај историја колку итули има бостон колку кливленд? :helou: така се гледа традиција, не од пред 5 или 10 години! Бостон откако постои НБА е голем тим, таков е и лејкерс идруги кои според правилата за драфт може некоја година да бидат послаби но секогаш ќе бидат појам за тие што немаат титула.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
И јас сакав ама така повеќе ќе го болеше лебронче, многу ќе плачеше, а може и ќе му влијаеше на понатамошната кариера :)
Те пратам од синоќа дркаш нешто.Незнам дали памтиш но колку за поцетување...Кога истиот тој што го спомна имаше тиња тим не успеа ни да го доведе до плејофф(11 место на Запад) затоа не дрнкајте.Коби е легенда и ми е криво поради такви како вас да го мешам во гомна но да ми објаснуваш дека во моментов Коби е подобар од Леброн е залудно и неосновано

--- надополнето ---

Абе ен сфаќате дека кливленд нема традицаија во кошпарка, џабе јаки играчи ако клубот е мал. тоа ти е исто кога некој мал клуб сакаш да го направиш шампион.
НБА форматот е напрвен токму да ја спречи оваа појава.Ограничувањето на селарито и правото на прв пик на најслабопласираниот јасно укажува дека еден тим неможе вечно да биде на дното.Кливленд годинава донесе имиња во никој случај квалитетни играчи.Кога сега некое 12 год дете што првпат следи НБА кога ќе го виде Шек ќе рече што бе овој појма нема Хауард е најјак.А ние убаво знаеме кој беше Шек и кој е сега.Џејмсон играч со реноме кој очигледно на свои 34 години останал само на името
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Аф пак истиот муабет од лани, пак Леброн правел се ама имал лоши играчи покрај него. Лани со Орландо, дежа ву сега со Бостон.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Те пратам од синоќа дркаш нешто.Незнам дали памтиш но колку за поцетување...Кога истиот тој што го спомна имаше тиња тим не успеа ни да го доведе до плејофф(11 место на Запад) затоа не дрнкајте.Коби е легенда и ми е криво поради такви како вас да го мешам во гомна но да ми објаснуваш дека во моментов Коби е подобар од Леброн е залудно и неосновано

--- надополнето ---


НБА форматот е напрвен токму да ја спречи оваа појава.Ограничувањето на селарито и правото на прв пик на најслабопласираниот јасно укажува дека еден тим неможе вечно да биде на дното.Кливленд годинава донесе имиња во никој случај квалитетни играчи.Кога сега некое 12 год дете што првпат следи НБА кога ќе го виде Шек ќе рече што бе овој појма нема Хауард е најјак.А ние убаво знаеме кој беше Шек и кој е сега.Џејмсон играч со реноме кој очигледно на свои 34 години останал само на името

Алоо 17 титули има Бостон? Колку има кливленд?

Значи џабе јаки играчи кога тимот е мал, значи до тимот е не до играчите! Истиве играчи одкливленд да играат за лејкерси ќе земат титула ;)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.756
Алоо 17 титули има Бостон? Колку има кливленд?

Значи џабе јаки играчи кога тимот е мал, значи до тимот е не до играчите! Истиве играчи одкливленд да играат за лејкерси ќе земат титула ;)
ама како што гледаш сега така не функционира НБА лигата, еве ако оваа година Орландо стане шампион твојата теза паѓа во вода...

--- надополнето ---

Незнам како можеш да го споредуваш Бостон со Кливленд или Орландо, точно дека Бостон немаше јак тим пред да дојдат Гарнет и Ален но да споредуваш Џин со мравка малце глупо е нели, и во поглед на титули и на тим, а тоа дека Орландо ќе го мине лесно Бостон баш ќе видиме, ќе биде нешто слично како со Кливленд ако не и подобро :wink:
јас незнам на тебе што ти е муабетот, не правиме споредби во титули или џин со мравка.... кога Бостон беа на дното пред неколку години сите тимови за Бостон изгледаа џинови, еве сега Њу Јорк е мравката во твојот муабет, но другата година тие ќе имаат многу многу силен тим... така сега функционира НБА лигата.... муабетот беше почнат од тоа што Зоте кажа дека Бостон е тим со традиција и дека мал тим без традиција не можел да дојде до шампионски прстен без разлика кои играчи играат во него, што јас кажав дека не е точно!!!

а за тоа како Орландо ќе се справи со Бостон е моја претпоставка, ќе видиме што ќе се случи, ма да јас кажав како фан на Орладно ги сакав Бостон во источното финале наместо Кливленд...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Аф пак истиот муабет од лани, пак Леброн правел се ама имал лоши играчи покрај него. Лани со Орландо, дежа ву сега со Бостон.
Па пак истито муабет го правиме сите.И фанови на Орландо, на Спарс, на Мавс, на Кавс...Само вие од ЛАЛ неможете да сваните некои работи.Кој ги носел тие играчи ја незнам.Имињата му се страшни делата ги видовме синоќа.Џејмисон го немав гледано баш ти тогаш ми рече дека е страшен играч синоќа кој гледаше виде.Шекил е 38 години.Што да се прави.Верував на тие имиња но се остана на имиња...
Џабе е се и залудно...Како што вие неможете да ми објасните зошто Коби со Ламар Одом,Керон Батлер,Владе Дивац не влезе во плејофф така и јас неможам вас да ви објаснам како Џејмс со 38 год Онил и инвалидниот Џејмисон не влезе во коференцииско финале
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
абе има разлика од НБА и фудбалот, Бостон пред да го направат овој тим беа на дното на лигата, исто такви тимови беа и Кливленд и Орландо, еве сега тоа ќе се случи и со Њу Јорк, ќе купат некоја ѕверка и другата година ќе имаат одличен состав... еве и во фудбалот Сити и Челзи ти се исти примери...

Championships 17

Conference titles 20

Division titles 28


Се согласувам со твоето мислење :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom