NBA сезона 2009/2010

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
LA Lakers водат 20 разлика против Utah(101 - 91), има уште 1:05 до крајот на натпреварот.

EDIT: LA Lakers 111 - 96 Utah Jazz, FULL TIME. Честит пласман во конференциско финале до сите навивачи на Lakers.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
LA Lakers водат 20 разлика против Utah(101 - 91), има уште 1:05 до крајот на натпреварот.

EDIT: LA Lakers 111 - 96 Utah Jazz, FULL TIME. Честит пласман во конференциско финале до сите навивачи на Lakers.
ми ту... ајде сега со феникс да гледаме феноменална кошарка брза и атрактивна :vozbud:

--- надополнето ---

не ме смеј, толку неповрзана екипа се, до немај каде, минимум 10 разлика губат, оваа сезона Орландо го гледам како вистински предизвик на ЛА во финалето,играат зрело и речиси Шампионски :smir:
вац шо ти реков 14 разлика победи орландо :smir:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
UTRE GAME 5 CLEVELAND-BOSTON,nejkum ni da pomislam cto li ke bide,WOW.

ATLANTA-ORLANDO kako igra ORLANDO ma voa e strasna rabota,bravooo
nemaat poraz od SAN ANTONIO na gosti,ja gledav MANU gi ubu,od togas
do denes 14 pobedi po red,ORLANDO Istrija 8-0 vo playoff,8 igraci mozat
vo sekoe vreme da pogodat 3-ka,LEWIS,CARTER,NELSON,PIETRUS,REDICK
WILLIAMS,ANDERSON,BARNES,tim iskusen, zrel so odlicna klupa,motiviran
da odi na sampionski prsten,vaka ako prodolzat da igraat,strasno,sega gi
ceka vistinski test,ili so CLEVELAND ili BOSTON.
UTAH-LAKERS vodea gostite i 22 razlika,otidoa na poluvreme so plus 17
poena razlika,vo 3 cetvrtina se vrati UTAH do samo 5 poena,napravija L.A.
serija od 10-0,i toa bese toa za UTAH,poveke drugata sezona,utakmica vo
celost na KOBE so 32 poena i PAU GASOL 33 poena i 14 skokovi.
Volku brzo da zavrsat seriite stvarno ne pamtam osven CAVSI-BOSTON,
se po 4-0,konecno FINALE na ZAPAD,LAKERS-SUNS,neka bide posebno.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Во колку е Кливленд-Бостон да видам дали ќе можам да го гледам ?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Не знам ни јас дали ќе се чекаат едни со други.Западното слободно може да почне за 1 недела.Во Истокот ги чекаат Бостон и Кливленд.
Да, нема да се чекаат. Почиња западното финале на 17 мај, понеделник.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Честито до навивачите на лејкерс залужено одите понатаму
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
ATLANTA-ORLANDO kako igra ORLANDO ma voa e strasna rabota,bravooo
nemaat poraz od SAN ANTONIO na gosti,ja gledav MANU gi ubu,od togas
do denes 14 pobedi po red,ORLANDO Istrija 8-0 vo playoff,8 igraci mozat
vo sekoe vreme da pogodat 3-ka,LEWIS,CARTER,NELSON,PIETRUS,REDICK
WILLIAMS,ANDERSON,BARNES,tim iskusen, zrel so odlicna klupa,motiviran
da odi na sampionski prsten,vaka ako prodolzat da igraat,strasno,sega gi
ceka vistinski test,ili so CLEVELAND ili BOSTON.
UTAH-LAKERS vodea gostite i 22 razlika,otidoa na poluvreme so plus 17
poena razlika,vo 3 cetvrtina se vrati UTAH do samo 5 poena,napravija L.A.
serija od 10-0,i toa bese toa za UTAH,poveke drugata sezona,utakmica vo
celost na KOBE so 32 poena i PAU GASOL 33 poena i 14 skokovi.
Volku brzo da zavrsat seriite stvarno ne pamtam osven CAVSI-BOSTON,
se po 4-0,konecno FINALE na ZAPAD,LAKERS-SUNS,neka bide posebno.
абе Орландо има страшен тим, и каква разновидна игра, та не за три, па во рекет царува Двајт, па куцања,влезови едноставно најдобра кошарка, неверојатно колку има подобрување од лани со Винс, се гледа човекот е вистинска Ѕвезда и токму она што им фалеше лани бек шутер... можно е и да не победат во финалето и нас (ЛА Лакерси)
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Орландо е екипа бе дечки нема веќе зафрканции и немој уште сега да ги ставате Лејкерс во финале првен нека ги поминат Феникс оти како тргна работава Феникс никогаш не бил волку гладен за победи едноставно секој играч игра до максимум и го имаат главниот водич Стив Неш човекот е страшен ќе биде интересно .
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Орландо е екипа бе дечки нема веќе зафрканции и немој уште сега да ги ставате Лејкерс во финале првен нека ги поминат Феникс оти како тргна работава Феникс никогаш не бил волку гладен за победи едноставно секој играч игра до максимум и го имаат главниот водич Стив Неш човекот е страшен ќе биде интересно .
A Лејкерс не се гладни за победи?
Лани се мачеа во плеј оф ама годинава се помотивирани а и со Рон се пекол во одбрана и баш би сакал повторно годинава да играат во финале со Орландо!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
абе Орландо има страшен тим, и каква разновидна игра, та не за три, па во рекет царува Двајт, па куцања,влезови едноставно најдобра кошарка, неверојатно колку има подобрување од лани со Винс, се гледа човекот е вистинска Ѕвезда и токму она што им фалеше лани бек шутер... можно е и да не победат во финалето и нас (ЛА Лакерси)
Timot na ORLANDO zavrzi 1 vo NBA vo regularnata sezona ,so 861 3-ka,celata igra e bazirana na 3-ki,sramota e ako ne zabie 2-3 pati SUPERMEN,kako kula e uste nego da moze da go naucaat da sutira super
ke bide:),ja dadoa na TNT statistikata ako ja gledase utakmicata so ATLANTA,jasno ke ti bide,srceto na igrata e taa,neka gi pominat prvo CLEVELAND ili BOSTON,imas LeBron imas zdrav tim na BOSTON,taka e
Finalevo,ako ne sampioni se gotovo,metla SUNS L.A. vo finale,cekaj doprva ke gledame vistinska prava kosarka,sega voa bese metla cista,sega ke ja vidime pravata sila,zadravi site timovi,vecer DRAMA,na TNT.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
МТВ ќе дава вечер пренос?
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе да им ебам матер, демек пренесувале НБА лига. За куров ми е една утакмица месечно што ја пренесуваат. Среќа стримови има, може да се гледаат утакмици.

Иначе Орландо во супер форма се, не можат да утнат дечките, мислам до финале да стигнат не им бега титулата. Лејкерс можат да се вадат сеа со Јута Мута, али мислам дека против Биг Бојс како Орландо/Бостон/Кливленд ќе бидат поздравени.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Абе да им ебам матер, демек пренесувале НБА лига. За куров ми е една утакмица месечно што ја пренесуваат. Среќа стримови има, може да се гледаат утакмици.

Иначе Орландо во супер форма се, не можат да утнат дечките, мислам до финале да стигнат не им бега титулата. Лејкерс можат да се вадат сеа со Јута Мута, али мислам дека против Биг Бојс како Орландо/Бостон/Кливленд ќе бидат поздравени.
Ќе видиме тоа:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom