Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Колку плитки луѓе газат по земјата на нашата татковина.Кој сте па вие извини молим вас да ги тепате???Се сеќавам гледав клип на youtube во Србија на геј-парада,мислам какви сељаци,дебили,шупаци,незнам ни како да ги наречам,земале жена ја тегнат ја шамараат,ја кубат ја измлатија сиротата,а зашто?Тоа може да е вашата сестра,брат или некој роднина.И тие се луѓе!И ве молам не мешајте гревови,религии,и секакви глупости извадени од нафталин.Ова е 21 век,време каде можеш да го изразиш своето мислење и својата сексуална припадност,јесте да у МКД времето е запрено во времето на Илинденско востание,али тоа е тоа.
Извини девојко од 21 век(можда и 22 незнам).Јас лично немам ништо против нив,нека седат подалеку од мене,а јас подалеку од нив.Ако се педери нека се,ама стварно не ми е јасно зашто сакаат геј парада?Да ги извадат педерските газиња во танга гаќички?Да гледаме нешто неприродно и да се грозиме(знаеме какви се овие паради низ светот)

Бараат ли права со таа геј парада?Кои права?Колку што знам јас нив никој не им брани да се лупаат и што ли уште не прават.Нека се собираат со некои клубови итн.Правото за брак и посвојување деца?

Ајде ти кажи ми дали е нормално некои двајца да посвојат дете?Како тоа дете ќе се вклопи во друштво,школо општо во заедницата со двајца татковци? Лупаш глупости современа девојко:smir:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Има цела Битола да се најди во Скопје и нема да биди за спортски натпревар.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
гејој не подрАЖАВАМ ... да беа лезбејки ќе му даев зелено светло :icon_lol:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
кратко и јасно не ја поддржувам парадава ама ако веќе се запнале нека прават :helou:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Нека берат памет нека не прат глупости оти ќе се мава.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Нема дозвола да дадат за такво нешто нашите ни закоравени власти :icon_lol:, и обично гаѓам при проценките мои
треба за аналитичар да ме земат во некој институт :icon_lol:. Инаку сум против парада.
 
S

smart ass

Гостин
toa mi e i mene muabetot nema potreba od javno iskazuvanje ova e samo otvorena provokacija i posle ke cvikaat koa ke gi razlupaat
Би разбрал и би ми било јасно дека доколку имало случаи на неправда,дискриминација...бркање од работа по тој основ-тогаш се излева но не гол!!!

туку се излева како би се реагирало нешто да се промени.


Во македонија не сум информиран до сега некој геј да бил избркан од работа,омаловажуван и слично.

значи нема дискриминација-нема парада=енде

Нема дозвола да дадат за такво нешто нашите ни закоравени власти :icon_lol:, и обично гаѓам при проценките мои
треба за аналитичар да ме земат во некој институт :icon_lol:. Инаку сум против парада.
а зошто си против парадата.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
не ми смета се додека не се во моја близина:toe:...............но ако прават парада таму ќе бидам како контра-педерана..........не ми е јасно ШТО мора да прават паради,јавни манифестации,собиранки итн????:uvo:
 
I

InF3cTeD

Гостин
:nenene::nenene: каква парада нека не се опуштаат многу да не го јадат стапот на крај...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
а зошто си против парадата.
Види сега со зголемувањето на популарноста на тој спорт :icon_lol:.....
Кај нас педерите никој ни ги тепа ни ги малтретира колку што сум информиран јас, на запад ги тепаат и убиваат и тоа им доаѓа во пакет со хомосексуалните бракови. Значи оваа парада ништо добро нема да им донеси нив :toe:.
 

Mandar_80

е сеуште без репутација
Член од
3 август 2009
Мислења
217
Поени од реакции
11
Neznam zosto da ne.Skopje e golem poim.Eve moj predlog neka ja pravat vo Caircanka ili tamu nekade.....:baeh::baeh:
 
П

Паган-др

Гостин
Уште ова ни фали. Сум против ова, али нема ни да се одржи зошто 90% од гејовите (да не речам ......) нема да се појават на парадава зашто се кријат, а башка тоа што имаат жени и деца. Тоа што ќе се соберат други за контра друг муабет е.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Отвори која било геј парада на нет, и види дали не се соблакаат.
И различно е да се бориш за правата на животните, кои НЕ можат да застанат сами за себе, и кои што се злоупотребувани.
А друго е некој пошо е дефектен, да се шета по улица и да бара права. Што да добие да може да посвои дете?
Ај биди ти дете на двајца татковци без мајка, и тие двајца се пипаат ко нездрави некои, па да видам што би мислел/а.
Се знае дека геј не е по патот на природата, тоа е нешто што не е нормално за едно живо битие.
И да атеист сум. Такада ти го кажувам ова од општествена гледна точка, не од религиска.
Од кај знаеш дека природата не ги направила такви какви што се.Си слушнал за животни хомосексуалци?А по што човекот се разликува од животните,што има 2 грама мозок поише,и што знае да меле со устата.
Btw зашто глеате порки со лезбејки,и толку се палите на две,три,пет жени како се пипкаат и тоа сасвим нормално го поднесувате,а што ако ЈАС,како женско се палам на педери и тоа го глеам сасвим нормално?Значи вие немате предрасуди кон лезбејките туку кон педерите,само.Вие така сте воспитани дома,демек сине ако бидне педер од тебе,не ми доаѓај дома,и од тоа вие се плашите да подржите нешто што секоја земја со повисок стандард го подржува,како најнормална појава во денешницава.А зашто е тоа така,зашто има недоволно образовано население,да стигне мене професорка по биологија да ми збори дека хомосексуалците биле нетачни,ненормални,исштракани,а Хитлер бил гение,бескарјно паметен со налудничави идеи,е ај сеа?!?!?!?!:toe::pop:Мислам кој е луд овде....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom