Геј парада во Скопје (анкета)

Дали ја поддржувате идејата за одржување геј парада во Скопје?

  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па з

    Гласови: 25 5,5%
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но н

    Гласови: 45 9,9%
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

    Гласови: 143 31,4%
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

    Гласови: 242 53,2%

  • Вкупно гласачи
    455
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
Низ весници има информација дека следниот месец се планира геј-парада во Скопје каде хомосексуалци и хетеросексуалци заедно ќе изразат поддршка на слободното искажување на сексуалната ориентација.

На нет има и анкета за оваа работа, каде опциите се:
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, па затоа и би присуствувал на парадата доколку се одржи
  • Да, апсолутно го поддржувам слободното изразување на сексуалната ориентација преку таква форма, но не би излегол на таква парада
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат
  • Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата

Еве и линк до анкетата, би ве замолила да гласате.

Чисто информативно, гласав за првата опција.

Ваши ставови за парадава?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ма јок бе каква парада уште тоа ни фали.Пак им се јаде ќутек и така иаме срање полиција
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Ах магде магде, пер ова е једина ствар кај шо не се слагаме.
Имам контра твоето мислење за евентов, и ке се погржижам да учествувам против неговото одржување, сепак не почитувам нешто што е ван законите на природата.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Оut Boy слави сеа...:vozbud:

ЛЕТ гледаш дека имало појше од два гејој во Македонија?:pos2:
 
?

..........

Гостин
Не би излегол на таква парада....но нема ни да ми смета ако гејојте си парадираат:toe:
 
P

Princ

Гостин
Толку пати дискутирано... Во основ, сексуалната ориентација не е нешто со кое се фалиш на парада, доколку немаш некои задни намери. Едноставно тоа си што си, крај на муабет. Што мисли магде за тоа или принц, е многу ирелевантно. Што мисли магде за тоа што јас се палам на високи девојки со долга коса? Гајле и е. Така и за сексуалнава ориентација.
Патем, досега, 33% (и најголем дел) гласале "Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата".

Едит: додадов анкета и на темава.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Колку повеќе педери, толку повеќе женски за нас. . .:tv:

Инаку јас сум за : Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

П.С Во Скопјево се накотија педеришча. :pop:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
Патем, досега, 33% (и најголем дел) гласале "Не, баш напротив, би излегол на „контра-протест“ доколку се одржи парадата".
Ова е статистика во сегашен момент. Што значи сеуште не се информирани оние кои Навиваат за футбалски клубови. Оние кои чомат чаши по биртии.
Јас мислам дека ќе биде исто како што беше во Србија само со помала медиумска помпа.

Едит: Додека да срочам 2 реченици веќе се јавија прозваните :) А и анкета се појави и на темава.
Мислам дека ќе почнат да се менуваат процентите и да се дојде до реални бројки.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
  • Не ја поддржувам идејата, но не би се ни спротиставувал доколку се одлучат да ја одржат

Не мислам да збирам камења, ама сум многу против. Нема потреба.
 
P

Princ

Гостин
Јас мислам дека ќе биде исто како што беше во Србија само со помала медиумска помпа.
Јас ставам 500 денари дека попрво ќе се откаже. Сепак нема хомосексуалци во земјава, барем бројката не им е нешто посебна за да се тресе гора дека се родил глушец, башка не знам колку на Фуере (наводно он ќе ги поддржел, ќе излегол на парада заедно со нив, во каква облека ќе биде облечен сеуште не се знае) му се ризикува во таква толпа.
Ама ќе видиме.
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Ја не ја подржувам таа парада на педерчиња, не за друго за џабе само ќе го блокираат сообраќајот у градов и дополнително ќе ги пцујам,мислам дека немаат никаква потреба од парада ако си се педерчиња нека си бидат ама нека не не замараат нас.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
Што мисли магде за тоа или принц, е многу ирелевантно. Што мисли магде за тоа што јас се палам на високи девојки со долга коса? Гајле и е. Така и за сексуалнава ориентација.
Напротив, многу е важно што мисли групата, населението во градот особено за вакво настани.
Ако повеќето тврдат дека ќе ги тепаат(као мудрецот погоре), секако дека ќе се пазат, може ќе има повеќе полиција, може нема да излезат итн.

А фактот дека се палиш на високи девојки со долга коса ми е важен ас вел.
Кога ќе сакам да ти местам некоја, ќе знам да ти ја погодам:)
Само кажи ми дали плави или црни?:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom